Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

patryk1595 05 Sty 2013 22:25 203538 319
  • TermopastyTermopasty
    agatucha1702
    Poziom 2  
    Czyli co mogę w tej sytuacji zrobić? Muszę wymienić baterię, czy coś poważniejszego?
  • TermopastyTermopasty
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    To forum regeneracji baterii, więc albo podejmiesz się regeneracji albo kupisz nową baterię :) Jeżeli znasz się trochę na elektronice, masz odrobinę zapału i odpowiednie urządzenia, to polecam regenerację jako przydatne doświadczenie :) Jeżeli się zdecydujesz to zacznij od przeczytania podwieszonych tematów na forum.
    agatucha1702
    Poziom 2  
    Rozumiem :) nie sądzę, że się tego podejmę, bo nie mam o tym zielonego pojęcia :D Ale bardzo dziękuję za pomoc, ważne, że to tylko bateria, a nie nic poważniejszego :)
    Wiesław Rzepka

Poziom 32  
    Trzeba w takim razie wykonać dokładniejsze pomiary, ponieważ pojemność baterii, która ma 1,5 roku jest o wiele mniejsza niż to pokazuje BatMon.
    Nasalis
    Poziom 1  

Mógłby ktoś doradzić co może być problemem? Bateria czy układ?
    8razel8
    Poziom 10  
    Witam, podpinam się pod temat. Będzie coś jeszcze z tej baterii ? Czy może to coś poważniejszego ?

Z góry dzięki za pomoc.

jarob
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nasalis napisał:
    Mógłby ktoś doradzić co może być problemem? Bateria czy układ?

Z tych informacji nie łatwo wywnioskować, co jest nie tak.
    Najlepiej jakbyś mógł inną baterię sprawdzić w tym laptopie, albo tą baterię włożyć do innego.

Dodano po 2 [minuty]:

8razel8 napisał:
    Witam, podpinam się pod temat. Będzie coś jeszcze z tej baterii ? Czy może to coś poważniejszego ?

Na pewno są do wymiany ogniwa. Czy sterownik da się zresetować, to zależy głównie od tego jaki jest zastosowany w baterii.
    8razel8
    Poziom 10  
    Postaram się sprawdzić inną baterię. Dzięki wielkie za pomoc.
    jakubirl
    Poziom 10  
    Witam . Mam laptopa DV 7 , bateria ma prawie 3 lata .
    Otóż problem jest taki że ładuje mi ją do 85% maksymalnie i trzyma do 30% po czym nagle się laptop wyłącza . Działa do 50 minut gdzieś .

Poniżej screen z Batterymon i pytanie czy z tej baterii już nic nie będzie ?
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Ogniwa się zużyły. Wymień ogniwa i skalibruj baterie. Możliwa jest również konieczność resetu kontrolera, ale tego na podstawie screen'a z BM nie można stwierdzić. Zobacz w aplikacji HP Battery Check jaka jest liczba cykli na baterii i jaka jest data produkcji samej baterii.
    jakubirl
    Poziom 10  
    Właśnie jak sprawdzam HP battery check to pokazuje BATERIA NIEZNANA a to jest bateria od nowości kupiona razem z laptopem.

Produkcja wg nalepki na baterii to 15/02/10
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Jak bateria ma już prawie trzy lata, to reset raczej wymagany. No chyba, że z niej mało korzystałes :) Na początek otwórz baterie i zobacz jaki jest w niej kontroler.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Ja również mam problem z lapkiem HP probook 4520s . Mam "chyba" naładowaną baterię ale pokazuje żebym rozważył jej wymianę.
    partyzancik
    Poziom 18  
    HP battery checker stwierdził że stan baterii jest dobry ale zrobię może tak jak poradził użytkownik beriba na tym forum (http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1654.0)
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Pisałem poprzednio o screen a Battery checker, a nie ocenę wystawioną przez ten program. Osoba na tym forum, które nadesłałeś nie wie co czyni i miała trochę szczęścia, ze całkowicie nie uszkodziła baterii. Pozostawianie laptopa na dłużej w hibernacji przy 5% stanie naładowania baterii może doprowadzić do zbyt głębokiego rozładowania baterii i moze się okazać, że zasilacz nie podejmie już jej ładowania.
    witgit
    Poziom 11  
    Proszę o porade.
    Trzaśnięta bateria czy coś padło w laptopie?
    Laptop nie działa na baterii.
    witgit
    Poziom 11  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
    natk_a
    Poziom 1  
    Witam,
    wczoraj w trakcie pracy na baterii laptop wyłączył się, od tamtej pory po podłączeniu jest informacja "podłączony, nie ładuje", również kontrolka baterii się nie świeci. Po odłączeniu zasilania laptop natychmiast się wyłącza.
    Zainstalowałam BatteryMon i efekt jest taki: Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

Prosiłabym o informację co się stało, jestem w tych tematach laikiem...
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Bateria po prostu się zużyła i sterownik się zablokował. Jeżeli chcesz zregenerować baterię, to należy wymienić wszystkie ogniwa oraz zresetować kontroler.
    Kris70b
    Poziom 1  
    Witam, ja też mam problem z moim dell studio xps 1640 problem z ładowaniem baterii wysyłam zdjecie z BatteryMon, proszę o pomoc z góry dziękuję.

gabiee
    Poziom 2  
    Witam, podobny problem - dzisiaj pracowałam na laptopie, nie zauważyłam,że bateria sie nie ładuje (pracowałam na podłączonej ładowarce). Teraz dopiero zauważyłam, że poziom baterii to 0 %, podłączony,nie ładuje.
    Wg. poleceń zamieszczam screeny z BatteryMon.
    Laptop HP Pavilion dv6. Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

Dziękuję z góry za odpowiedź.
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Twój przypadek jest ciekawy. BM, pokazuje ze masz napięcie ponad 12,7V na baterii, gdzie przy pełnym naładowaniu powinno być maksymalnie 12,6V. FCC wynosi 0mAh. Wyglada mi na to, że coś się we wsadzie rozjechało. Czy po odłączeniu zasilacza laptop pracuje choć chwilę na baterii?
    gabiee
    Poziom 2  
    taak, pracuje dalej normalnie - zasilanie jest już odłączone od ponad 2minut, a podkładka chłodząca również jest do laptopa podłączona, dziwne/

Dodano po 4 [minuty]:

bez zasilania pracuje normalnie, ale wciąż pokazuje (pozostało:0%)
    Lupo - baterie

Poziom 23  
    Nic w tym dziwnego. Skalibruj baterię i sprawdź, czy pojawi się stan naładowania. Jeżeli nie, tzn, że coś się "rozjechało" we wsadzie baterii.
    gabiee
    Poziom 2  
    komputer stał od rana - teraz przychodzę, i widzę informację,że pozostało 20%, po podpięciu zasilacza wszystko wróciło do normy (Pozostało: 22%,podłączony,ładuje).

dzięki za pomoc!