Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

patryk1595 04 Mar 2018 15:00 219372 321
    lukasz1114pawel
    Level 1  
    Witam mam problem z baterią w laptopie hp Pavilion g6 poniżej zamieszczam scren z batteryMon bardzo proszę o pomoc czy to bateria do wymiany czy może idzie inaczej rozwiązać mój problem. Z góry dziękuję bardzo.
    wizjoner2015
    Level 1  
    Witam Wszystkich.

To mój pierwszy post na forum, proszę o wyrozumiałość.
    Laptop ASUS R510J, pokazuje pozostało 0%, podłączony, ładuje.
    Przez kilkanaście sekund wskaźnik ładowania pokazuje, że ładuje, następnie przestaje. Wyjęcie baterii = wyłączenie laptopa. Co ciekawe, laptop pracuje poprawnie na samym kablu bez baterii, ale na kablu z włożoną baterią, po kilku, kilkunastu minutach, wyłącza się. Kontrolka od ładowania baterii świeci, jak przy zwykłym ładowaniu. Bateria nie była sprawdzana w innym komputerze - niestety wszyscy w pracy mają baterie wbudowane.
    Komputer mam od 1,5 roku.
    Załączam zrzut z Batmon
    Proszę o info, czy bateria jest do wymiany i z góry dziękuję za pomoc.
    krzychu1985^

Level 28  
    Z Twojej wypowiedzi nie wynika czy laptop pracuje na samej baterii, napisałeś - wyjęcie baterii = wyłączenie laptopa, może jednak chodziło o wyjęcie zasilacza = wyłączenie laptopa ?
    Ze screena który podałeś wynika, że bateria ma jeszcze 76 % swojej pierwotnej pojemności 2276 z 3000 mAh pojemności wzorcowej. Napięcie całej baterii, 15 V też nie wygląda na złe, jednak najważniejsze są napięcia na sekcjach ogniw, tego programem nie odczytasz, odczytać można multimetrem rozbierając baterię lub podpinając się interfejsem. Jeśli różnice między sekcjami ogniw są zbyt duże to bateria nie będzie działać i może się dziwnie zachowywać.
    qs300
    Level 32  
    Witam.
    Mam podobny problem z baterią od HP ProBook 6450b.
    Bateria to zamiennik (taką już kupiłem w komplecie z używanym laptopem, działała ok 1 roku, jeszcze kilka miesięcy temu trzymała ok. 2-3 minut, po czym zupełnie padła), HSTNN-UB68, 10,8V 5200mAh.
    Wskaźnik naładowania pokazuje 0%, podłączony ładuje i cały czas 0%.
    Po odłączeniu zasilacza laptop wyłącza się.
    Rozebrałem baterię i na złączu od ładowania pokazuje 0,9V i maleje, zaś na ogniwach 3,8V, 2,8V i 3,5V.
    Wcześniej mierzyłem napięcia na ogniwach i środkowe miało 0.4V, włożyłem baterię do laptopa na kilka minut i napięcie środkowego ogniwa podskoczyła do 2,8V, ale to i tak nic nie daje, ponieważ laptop na baterii nie działa.
    Po włączeniu laptopa na samej baterii, dioda od ładowania mignie kilka razy na pomarańczowo i koniec.
    Poniżej zdjęcia i zrzut z BatteryMoon.
    Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)
    krzychu1985^

Level 28  
    Ogniwa złom. Możesz spróbować podmienić na nowe, ale ten chiński kontroler może nie skalibrować się do nowej pojemności. Raczej nie da się go przeprogramować. Szkoda, że nie masz oryginalnej baterii, można by pomyśleć nad regeneracją.
    krzychu1985^

Level 28  
    Każde inne rozmiaru 18650, nowe bądź używane ale sprawne o różnicach napięć pomiędzy sekcjami nie większych niż 50 - 80 mV.
    krzychu1985^

Level 28  
    Twoja bateria miała "niby" pojemność 5200 mAh, czyli jedno ogniwo "niby" 2600 mAh. Jest to nieprawdą, często na zamiennikach jest napisane 5200 mAh, a tak naprawdę bateria ma 4400 mAh, dzieląc na 2 - jedno ogniwo 2200 mAh. Ogniwo 18650 ma napięcie nominalne 3,6 - 3,7 V.
    qs300
    Level 32  
    OK, dzięki.

Dodano po 7 [godziny] 31 [minuty]:

Jeszcze na koniec małe pytanie, na allegro widziałem ogniwa , np. 2200mAh 4A, 10A itd.
    Czy takie 4A wystarczą, czy większe? A może to tylko "pic na wodę" z tym wysokim A (nawet 25A)?
    tomkrol
    Level 12  
    Kupiłem HP 650 G3 i mam problem z ładowaniem. Laptop podpięty pod stację dokującą, lub zasilacz sieciowy. Zauważyłem to kilka razy że laptop po prostu nie ładuje, np wczoraj naładowany do 100% i napis koło zegara "podłączony, bateria naładowana". Następnego dnia czyli dzisiaj załączam laptop i widzę napis "podłączony, brak zasilania" Kilka razy tak miałem wcześniej, myślałem że to zasilacz. Wymieniłem na nowy i to samo. Dzwoniłem do sprzedającego i powiedział, że tak w zasadzie powinno być. Nie che mi się wierzyć ale wole spytać fachowców.
    krzychu1985^

Level 28  
    Nie rozumiem o co konkretnie Ci chodzi, o to że jest 98 % i już nie ładuje ? Tak się zdarza, czasami te kilka % 2-3 mogą zostać niedoładowane i ładowanie zostanie odcięte. Ładowanie się włączy gdy rozładujesz baterię poniżej 95%
    tomkrol
    Level 12  
    Już od godziny laptop wisi na 98% i nic nie ładuje ani nie nie spada wartość 98% ,cały czas podłaczony do zasilacza >czyli tak ma być czy nie. Należy rozładować baterię do 95% i powinna wtedy się ladować .W poprzednim Lenowo T500 tak nie miałem ,dlatego troche panikuje.
    safbot1st
    Level 43  
    @tomkrol Odłącz ładowarkę i rozładuj poniżej 95% i napisz, czy ładuje (najlepiej poszperaj na elektroda.pl ;D ). Pozdrawiam.
    tomkrol
    Level 12  
    Rozładowałem baterie do 93% i zaczęła bateria ładować teraz jest 94% i napis 11 minut do pełnego ładowania.Czyli tak ma być ? nie martwić się z oddamaniem sprzętu
    safbot1st
    Level 43  
    Zapewne tak ma być. Niech się jeszcze wypowie "brać regenerująca".
    tomkrol
    Level 12  
    Może ktoś jeszcze dorzuci jakąś odpowiedz ,bo naprawdę zależy ni na tym ,mam sprzęt jeszcze 10 dni do ewentualnego zwrotu.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Normalne. O to chodzi bo to jest niby takie coś że jak się nie doładuje maksymalnie to przedłuża to żywotność baterii.
    krzychu1985^

Level 28  
    Pisałem, że tak może być. Nie wiem czym się przejmujesz. Chcesz zrobić test to rozładuj baterię w tym batterymon, klikając start, ale wcześniej ustaw zapisywanie loga w ustawieniach. Rozładuj baterię do zera, może prawie do zera bo system na to nie pozwoli, chyba że zmienisz ustawienia w planie zasilania. Później po rozładowaniu przeanalizuj log i zobacz czy % równomiernie się obniżały, jeśli tak to wszystko w porządku.
    tomkrol
    Level 12  
    Czyli test na samej baterii START tylko gdzie to ustawic zapisywanie loga
    ptakstudio
    Level 11  
    tomkrol wrote:
    Już od godziny laptop wisi na 98% i nic nie ładuje ani nie nie spada wartość 98% ,cały czas podłaczony do zasilacza >czyli tak ma być czy nie. Należy rozładować baterię do 95% i powinna wtedy się ladować .W poprzednim Lenowo T500 tak nie miałem ,dlatego troche panikuje.

Masz Lenovo i niby ładuje a nic się nie dzieje ?? więc wgraj = uruchom power managera Lenovo - włącz zaawansowane opcje i wtedy zobaczysz co się dzieje czy ładuje i jakim prądem - w zaawansowanych opcjach baterii power manager od Lenovo pokazuje nawet śladowy prąd ładowania i czas ( często przy prawie naładowanej baterii kilkanaście godzin do zakończenia ładowania - co wylicza na podstawie aktualnego prądu jaki dostarcza do baterii ( wykonuje zwyczajnie coś w rodzaju balansu ) - w tym czasie Windowsowy wskaźnik nie pokazuje żadnych zmian. Ponadto - w zależności od wersji power managera Lenovo, i stanu baterii czasem wykonuje operacje balansu-rozładowania przy w pełni naładowanej baterii ( wszystkie opcje i informacje dostępne w odpowiednich zakładkach )
    tomkrol
    Level 12  
    ptakstudio wrote:
    tomkrol wrote:

Masz Lenovo i niby ładuje a nic się nie dzieje ?? więc wgraj = uruchom power managera Lenovo - włącz zaawansowane opcje i wtedy zobaczysz co się dzieje czy ładuje i jakim prądem - w zaawansowanych opcjach baterii power manager od Lenovo pokazuje nawet śladowy prąd ładowania i czas ( często przy prawie naładowanej baterii kilkanaście godzin do zakończenia ładowania - co wylicza na podstawie aktualnego prądu jaki dostarcza do baterii ( wykonuje zwyczajnie coś w rodzaju balansu ) - w tym czasie Windowsowy wskaźnik nie pokazuje żadnych zmian. Ponadto - w zależności od wersji power managera Lenovo, i stanu baterii czasem wykonuje operacje balansu-rozładowania przy w pełni naładowanej baterii ( wszystkie opcje i informacje dostępne w odpowiednich zakładkach )

Ja już nie mam Lenovo, a problem dotyczy Hp a nie Lenovo
    ptakstudio
    Level 11  
    w hp też możesz podejrzeć w HP Battery Check w opcji zaawansowane pokazuje napięcie każdej celi , prąd jaki jest dostarczany lub pobierany z baterii, oraz jej stan baterii wraz z jego opisem.
    david8213
    Level 19  
    Posiadam laptopa HP 6720s
    Kupiłem nową baterię i zasilacz jej nie ładuje. Posiadam także dwie inne. Poniżej info

1. Zdjęcie to nowa bateria która nie działa
    2. Zdjęcie druga bateria zamiennik działająca
    3. Zdjecie trzecia bateria oryginalna HP która trzyma tylko 30min

Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

Czy da radę coś zrobić z tą nową baterią? Na wyjściach 1-5 ma tylko ~ 1V - 2V. Można na sztywno podładować ogniwa, podpinając się po kolei na poszczególne piny ? Jakim napięciem ładować ? Czy można ładować bez rozbierania obudowy baterii ?
    michald
    Level 33  
    david8213 wrote:
    Kupiłem nową baterię i zasilacz jej nie ładuje. Posiadam także dwie inne. Poniżej info

3. Zdjecie trzecia bateria oryginalna HP która trzyma tylko 30min

Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)Ładowanie baterii w laptopie HP (wykrywa, ale nie ładuje)

Skoro na zużytym akumulatorze laptop pracuje 30min - to aby w ogóle pracował ten akumulator musi się ładować wiec układ ładowania pracuje.

Wniosek

Nowy akumulator nieuformowany i stąd może być problem w zainicjowaniu procesu ładowania.

Można spróbować podpiąć pod zasilacz laboratoryjny i podładować do wartości krytycznej SEM rozładowania a następnie podłączyć do laptopa w celu sprawdzenia.
    Lupo - baterie

Level 24  
    david8213 wrote:

1. Zdjęcie to nowa bateria która nie działa

Przecież ta nowa bateria ma jedynie 2,4V więc nie ma prawa działać. Przy tak niskim poziomie naładowania ogniw bateria nadaje się jedynie do wyrzucenia. Minimalne napięcie na baterii to, w zależności od kontrolera, około 9,5V. Baterie zwróć sprzedawcy.
    piotrasta
    Level 12  
    Witajcie
    Mam Problem z baterią w laptopie HP 6550b. Laptop wykrywa baterię jednak jej nie ładuje "fizycznie". Windows pokazuje że bateria jest ładowana jednak pasek postępu jest na 0% a po odłączeniu zasilania laptop się wyłącza. Baterię otworzyłem i każdą z sekcji baterii naładowałem osobno (niestety nie posiadam balancera i nie mogłem ładować na raz całego pakietu). Po naładowaniu baterii laptop ciągle pokazuje stan 0% jednak po odłączeniu zasilacza laptop działa.
    Poniżej zamieszczam screen jak to pokazuje program batmon gdy bateria jest naładowana

Czy jest jakiś sposób na naprawę?
    Gdzie szukać przyczyny w laptopie czy baterii?
    Lupo - baterie

Level 24  
    Czy jest to bateria oryginalna, czy zamienna? Skoro masz już otwartą baterie to napisz nam proszę jaki jest kontroler tej baterii. Czy sprawdzałeś bezpiecznik?
    piotrasta
    Level 12  
    Bateria to jest zamiennik green cell. Bezpiecznik ma przejście. Kontroler to sh79f329ax.