Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie falownika LG iC5

clivent 22 Sie 2010 14:54 3193 4
  • #1 22 Sie 2010 14:54
    clivent
    Poziom 10  

Chciałbym ustawić układ pracy zepołu wentylator - silnik w taki sposób , aby cały czas pracował z częstotliwością odpowiadającą napięciu zwrotnemu od elementu pomiarowego 5 VDC podawanego na styk V1 . Ustawiłem częstotliwość początkową falownika na 22 Hz ( parametr F23 ) . Przy tej częstotliwości z elementu pomiarowego dopływa napięcie 5 VDC na wejście V1. Jednak w czasie pracy następuje zwiększenie oporów ( zabrudzenie filtrów ) i przy częstotliwości 22Hz dopływa napięcie 4,2 VDC i z biegiem czasu jeszcze się zmniejszy . W jaki sposób ustawić parametry I7- I10 ( lub inne ) aby falownik samoczynnie zwiększał prędkość obrotową silnika w zależności od zabrudzenia ?. Napięcie na styku V1 - 5VDc = constans . Za pomoc z góry dziękuję.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Sie 2010 19:52
    bonanza
    Spec od Falowników

Należałoby uaktywnić regulator PID zaimplementowany w falowniku (par. H40=2) i ustawić wartość zadaną na 5V, czyli 50% zakresu. Potem eksperymentować z wartościami H51...H55.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Kwi 2013 15:32
    pirates69
    Poziom 12  

Żeby nie zaśmiecać forum podłączę się tutaj.
    Mam jednofazowy falownik LG_iC5 SV008iC5-1F do sterowania dużym wentylatorem. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie można ustawić żeby w momencie włączenia / wznowienia dostawy energii silnik się automatycznie załączył?
    Próbowałem zmieniać parametr H20 z 0 na 1, oraz parametr drv z 0 na 1, 2 różne kombinacje i nic z tego. Zależy mi, aby wentylator wznawiał pracę po zaniku energii elektrycznej.

0
  • #4 20 Kwi 2013 16:56
    bonanza
    Spec od Falowników

H20=1 i zewrzeć P1-CM (na stałe włączyć rozkaz pracy).

0