Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brava 1.2 16v1999r. Świeci się kontrolka oleju

michu9 22 Sie 2010 15:26 1769 5
  • #1 22 Sie 2010 15:26
    michu9
    Poziom 9  

Witam,auto kupiłem dwa miesiące temu,okazało się że poziom oleju jest około 1cm ponad max,więc spuściłem do normy i było wszystko ok.Po przejechaniu
    200km zaświeciła się kontrolka oleju na ok 1 minutę po czym zgasła.Następnego dnia po odpaleniu silnik jakby głośniej zaczoł pracować,kontrolka świeci się cały czas.Znajomy postawił na pompę oleju, ja stawiam na panewkę ,obym się mylił.
    Proszę o radę co dalej robić.

0 5
  • #2 22 Sie 2010 15:47
    janjan
    Poziom 14  

Witam.
    Sprawdź ciśnienie oleju czujnikiem mechanicznym. Jeśli potwierdzi się brak ciśnienia oleju, ratuje Cię tylko pełna diagnostyka silnika - warsztat mechaniczny, bo przyczyn braku ciśnienia może być wiele.

0
  • #3 22 Sie 2010 18:20
    dimitriew
    Poziom 14  

Kolego a nie zastanawiałeś się dlaczego jest 1 cm więcej oleju ponad stan?
    Hm. I bezmyślnie spuśiłeś. jak myślisz poprzedni właściciel dolałby 1l oleju więcej? Raczej nie! To nic innego jak skroplone paliwo ze ścianek. Widać , że autko było używane po mieście bo nie zdążyło się zagrzać i pchało paliwo do skrzyni korbowej! Tym samym rozrzedzało olej i mieszało z oparami paliwa. Olej stracił właściwości smarne, i przytarło panewkę. Czekaj aż ci obróci. Zmień olej i zobacz co będzie dalej. A najlepiej do mechanika.

0
  • #4 22 Sie 2010 18:30
    barubar
    Poziom 26  

Dolał, może nawet przekładniówki, byle było cicho jak sprzedawał...Szmaciarzy nie brakuje.

0
  • #5 22 Sie 2010 19:26
    michu9
    Poziom 9  

Prawdopodobnie było tak jak piszecie,jutro auto pojedzie do mechanika i wszystko się okaże.Dziękuje za sugestie.Jak się dowiem co jest przyczyną napisze.Pozdrawiam.

0
  • #6 09 Lis 2011 13:14
    michu9
    Poziom 9  

Uwaliła pompa oleju.

0