Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopot z baterią w SE C702

22 Sie 2010 17:40 1891 13
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich. Mam dziwny problem z baterią w c702. Do tej pory, po naładowaniu trzymała ok. 4-5 dni, a ostatnio coś się sknociło i po naładowaniu trzyma niecałą dobę i to w dodatku nawet gdy go nie używam. Mam wyłączony GPS, ustawioną oszczędność energii, żadna aplikacja nie włączona, a mimo to coś "zżera" mi tę baterię . Podmieniłem baterię z innego fona i jest to samo.Myślę o resetowaniu fona , ale nie wiem czy coś to da. Proszę o pomoc. :cry:
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam.
    A nie zmieniłeś miejsca pobytu? Jeśli telefon znajduje się w miejscu gdzie jest słaby zasięg, to bardzo szybko rozładowuje baterię. Ja mam SAMSUNG-a, i bateria po naładowaniu trzyma mi prawie tydzień (mam bardzo dobry zasięg), a jak pojadę tam gdzie zasięg jest bardzo słaby, to też bateria wystarcza zaledwie na dzień. Telefony tak mają,że jak jest słaby zasięg, to zwiększają moc nadajnika, co szybciej wyładowuje baterie. Tak się dzieje nawet gdy nie korzystasz z telefonu, wystarczy że jest włączony.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Czy telefon był zalany lub upadł? Sprawdź tą baterie w innym egzemplarzu.
  • Poziom 14  
    Założyłem moją baterię do innego fona i wszystko jest z nią ok. tzn. że bateria jest dobra i trzyma też długo.
  • Poziom 34  
    Sofcik do wymiany, problemy z ładowaniem i wskaźnikiem poziomu baterii to standardowa usterka oprogramowania platformy A2.
  • Poziom 9  
    OlekMTG napisał:
    Sofcik do wymiany, problemy z ładowaniem i wskaźnikiem poziomu baterii to standardowa usterka oprogramowania platformy A2.

Nie tyle softu a bugu SEMCBOOTa.
  • Poziom 14  
    Ja mam w telefonie SEMC BOOT R6A 018, czy zmiana na inny może coś dać, jeżeli tak to na jaki i czy jest darmowy program do tego celu.I jeszcze jedno co zauważyłem, otóż gdy bateria się wyłączy to gdy ją naładuję i załączę telefon, to na nowo muszę ustawić datę i godzinę.
  • Poziom 9  
    Zaktualizuj telefon SEUSem. Powinieneś dostać R6A029 . Kolega miał też C702 i update pomógł.
  • Poziom 14  
    Aktualizowałem i padł komunikat , że mam najnowszą wersję , czyli R3EA37. Spróbuję zanieść go do jakiegoś punktu i może wgrają mi jeszcze raz nowe oprogramowanie, tylko nie wiem ile sobie zaśpiewają za taką usługę.
  • Poziom 14  
    sciagnij omniusa i zrob unlock (nie wazne czy maszs simlocka czy nie, przy p96 wgrywa nowego semcboota)
  • Poziom 26  
    Spróbuj tego - Link

Podnosi SEMCBOOT do 029.
  • Poziom 14  
    Zmieniłem softa, mam teraz 035, zmieniłem semcboota na 029, ale niewiele to pomogło. Teraz bateria trzyma ok. 1,5 dnia na "czuwaniu" i niestety nie mam koncepcji co dalej.
  • Poziom 14  
    dane kalibracji baterii zawiera gdfs.