Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Windows 7] Odmowa dostępu do partycji

22 Sie 2010 21:33 6296 6
  • Poziom 21  
    Witam!

Jeszcze operuję na świeżym Windows 7 HmPrem x64 a już mam problemy. Wcześniej miałem x32. Dysk mam podzielony na dwie partycje. Na jednej (C: ) pliki, obrazy, muzykę filmy a na drugim (D: ) ważne dokumenty i pliki. Niestety gdy otworzę jakiś plik, np. notatnik, notepad++ i COŚ ZMIENIĘ i SPRÓBUJĘ ZAPISAĆ otrzymuję komunikat odmowa dostępu. O co chodzi? Na wersji Windows 7 HmPrem x32 działało, a na x64 już nie? Czym jest to spowodowane i jak to naprawić? Proszę o pomoc!
  • Poziom 19  
    Nie masz pełnych praw administratora, musisz wejść na prawdziwego administratora i sobie je nadać.
  • Poziom 21  
    Jak je nadać? Jestem administratorem.
  • Poziom 10  
    Możesz te pliki otworzyć i edytować klikając prawym przyciskiem myszy i "Uruchom jako Administrator", ale to nie wygodne każdy plik z osobna tak uruchamiać. Możesz również "Uruchomić jako Administrator" program Total Commander i w nim wszystkie pliki będą działać. Najlepiej byłoby utworzyć nowy folder i wkleić do niego pliki o które Ci chodzi
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jak logujesz na konto administratora do systemu: PPM na dysk niesystemowy (z danymi) > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > edytuj > wybierasz siebie i "zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Dzięki iksigrek - próbowałem tak samo ale nie zaznaczałem "zmień dla podkontenerów i obiektów".