Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiolinia - problem z bardzo małym zasięgiem

dsg 11 Wrz 2004 12:29 3196 10
  • #1 11 Wrz 2004 12:29
    dsg
    Poziom 17  

Sytuacja - garaż na 250 miejsc, brama kratowa zwijana - zainstalowana radiolinia sterująca Satela RX2k zaraz przy bramie (30cm) - obecny zasięg to: od środka 20m a od zewnątrz 3m. Mimo tego że brama ma oczka 7x6 cm i pilot z odległości 4m widzi bezpośrednio antenkę radiolinii - sygnał nie dociera. Prawdopodobny powód to klatka Faradaya (brama uziemiona). Próbowałem wyprowadzić antenkę na zewnątrz, ale tłumienie koncentryka (pewnie z uwagi na niedopasowanie) jest większe niż tłumienie bramy - efekt zasięg jeszcze gorszy.
    Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie ? Czy są radiolinie z pojemnością powyżej 250 pilotów, wiekszym zasięgiem i możliwością wybiórczego kasowania pilotów (to ważny warunek).
    szukam i znaleźć nie mogę rozwiązania problemu. Idiotyczne aby wychodzić specjalnie z samochodu podchodzić do bramy i tak ją otwierać
    Wierzę w wasze pomysły...

0 10
  • #3 12 Wrz 2004 07:28
    radowit
    Poziom 16  

Witam.Prawdopodobnie trzeba dostroić odbiornik(delikatnie ! ) jeżeli wszystkie piloty działają tak samo, ew. sprawdzić zasilanie odbiornika.

0
  • #4 12 Wrz 2004 12:33
    berek20
    Poziom 12  

polecam firme el-em duży zasięg ok 50m u mnie .Tanie piloty 27zł.Każdy pilot się rejestruje.

0
  • #5 12 Wrz 2004 22:33
    STUDIOP
    Poziom 11  

te radiolinie satela są jekieś trefne sam mam problem zamontowałem już kilka i normalnie wariują, piloty szybko się rozładowują niema zasięgów jak w dokumentacji jezeli jeszcze nie przeinwestowałeś załóż elmesa bez porównania

0
  • #6 14 Wrz 2004 21:32
    adamjur1
    Poziom 39  

Przyłączam się do opini kolegi, sam dobierałem dla siebie z kilku szt najlepiej chodzącą, ale i tak musiałem ją założyć na wys. I piętra żeby z 20-30 m wyłączać alarm w garażu i otwierac bramę. w Twoim przypadku może trzeba by zainstalować drugi odbiornik na zewnątrz i zrównoleglić ich styki. Nie wiem tylko jak jest z logowaniem tego samego pilota do dwóch odbiorników. Ale jak jest więcej pilotów może warto spróbować.
    Pozdr. J.

0
  • #7 23 Wrz 2004 16:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 23 Wrz 2004 18:16
    tom d
    Poziom 2  

A ja polecam FIRME Z WROCŁAWIA sam zobacze ELMES elektronik wpisz wyszukiwarke elmes będziesz zadowolony.

0
  • #9 23 Wrz 2004 23:39
    megasat
    Poziom 12  

Zastosuj zwykły bat samochodowy(antena radiowa).Zamontuj bat na zewnątrz i podłącz koncentryk do radiolinii.Ekran koncentryka najpierw podłącz do masy radiolini a gdyby to nie pomogło zostaw go niepodłączonego.Pozdrawiam

0
  • #10 24 Wrz 2004 19:31
    STUDIOP
    Poziom 11  

co do tego bata to wydaje mi się że długość ma szczególne znaczenie ,czyli długość antent (bata) równa wielokrotności długości fali, najlepiej uderzyć do producenta czyli satela ale jeśli chdzi o elmesa w jakiejś instrukcji podają 15 cm (antena do kantaktronu bezprzewodowego) w zasadze to satel działa na tej samej, więc analogicznie, najtańsze rozwiązanie to obrać końcówkę koncentryka o dł odpowiadającej dł anteny a drugą przylutować j/w do odbiornika, poza tym piloty dwukanałowe do satela mają mniejszą baterię i mniejszą moc analogicznie, starczają na bardzo krótko czterokanałowy ma większą baterię ,

chyba się więcej nie da napisać na ten temat
    Pozdrwaiwam

0
  • #11 24 Wrz 2004 20:03
    dsg
    Poziom 17  

Co do ELmesa - to jakaś pomyłka - ani tam zasięgu, ani ilości pilotów (12 z możliwością rozbudowy do 112 !!!! wstyd), ani mozliwości prowadzenia ewidencji pilotów, kasowania itd - a cena jak Satela
    Jka już pisąłem wystawianie anteny przy Satelu nic nie dało mimo wieliu prób
    Natomiast pierwsza pomoc tzn radiolinia el-em pomogła - chodzi jak burza Dzięki za namiary na firmę - cena co prawdy 2x Satel ale i selektywność odbiornika też razy 2. Nawet z odległości 30m widzi te piloty Satela co ich odbiornik Satela nie widział !
    tak więc sprawę uważam za zamkniętą. :-)

0