Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamrażarka ilka H116TK, kompresor AE-1343A - podłączenie el.

nomad_fsoak 22 Sie 2010 22:49 2262 2
  • #1 22 Sie 2010 22:49
    nomad_fsoak
    Poziom 9  

Witajcie,
    Dostałem od znajomego agregat ze starej zamrażarki ilka H116TK (oznaczenie na kompresorze AE-1343A) i chciałbym go podłączyć celem sprawdzenia jego przydatności do dalszego użytkowania w innym charakterze. Jednakże poprzednie agregaty z którymi się spotykałem miały proste wyprowadzenie podłączenia pod przewód 3 żyłowy a tutaj jest trochę inaczej.

Otóż agregat ten ma wyprowadzoną 4 liniową szynę (po 3 złącza na każdej linii - 2 dostępne i 1 wewnętrzne do dalszej części układu rozruchowo-zasilającego)

Oznaczenia na złączach:
    L
    1
    N
    uziemienie

I teraz tak... Podłączone były 2 przewody:
    Jeden 3 żyłowy: do zacisków L, N, uziemienie (czyli raczej było to zasilanie z gniazdka)
    Drugi 4 żyłowy : do wszystkich zacisków (jak się domyślam przewód od sterowania pracą)

I teraz pytanie jak to podłączyć żeby działało ??
    Wiadomo że L i N (oraz ew. uziemienie) to normalnie przewodem, ale co z zaciskiem 1 ?? Powinien być zwarty np. z L ?

Zamrażarka ilka H116TK, kompresor AE-1343A - podłączenie el. Zamrażarka ilka H116TK, kompresor AE-1343A - podłączenie el. Zamrażarka ilka H116TK, kompresor AE-1343A - podłączenie el. Zamrażarka ilka H116TK, kompresor AE-1343A - podłączenie el.

0 2
  • #2 10 Paź 2012 15:55
    topspin
    Poziom 1  

Witam forumowiczów !!!
    Posiadam ten sam sprzęt i ten sam problem.
    Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 10 Paź 2012 17:24
    nomad_fsoak
    Poziom 9  

Witaj, u siebie zwarłem "1" z "L" i działało.
    "1" to zacisk do termostatu.

0