Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radeon 9200

11 Wrz 2004 12:48 2424 11
  • Poziom 20  
    mam gigabyte radeona 9200 i nie da sie go praktycznie podkręcić
    wgrałem najnowsze omegi, podkręcam, właczam gre i zegary wskakują do poprzednich ustawień
    czego to jest wina próbowałem z atitool riva tuner
    z góry dziękuję
  • Poziom 20  
    Witam.
    Prawdopodobnie masz blokade w biosie karty graficznej.
    Ściągnij program rabit i ati flashrom. Zczytaj bios flashromem , edytuj za pomocą rabita (zwiększ troszke taktowanie) zapisz flashromem po zmianach.
    Oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność.
  • Poziom 20  
    Osobiście odradzam ci podkręcanie tej karty ponieważ zysk wydajności będzie znikomy a możesz przegrzać coś - gra nie warta świeczki.
  • Poziom 20  
    Witam!

Zczytałem bios flashromem podkręciłem zaledwie o 10 MHz GPU i pamięć;
    odpalam winde i na ekranie pojawiły się przeróżne kolorowe krzaczki i kropki
    więc zmuszony byłem do ponownego wgrania poprzedniego biosu.
    Ma ktoś może bios r92128dh.f4 lub wyżej?

Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Mam podobny problem z R9000pro , jak tylko ruszę pamięć o 5 MHz to amen , rdzeń ciągnie do 330MHz (250 - standard) . Tak więc nie ruszaj zegara pamięci . Chyba karty z tej serii to jedna kicha jeśli chodzi o pamięci . No ale
    trudno :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No cóż czasami są takie problemy. Radze zainstalować sterowniki DNA 3.0.4.9 R9200 to nic innego jak karta na której bazuje R9550 (takiego ja posiadam). A co do blokady podkręcania to jest różnie ponieważ połowa zabezpieczeń jest w biosie a druga połowa w algorytmach sterownikw. Jeżeli posiadasz R9200 64 bit to jak poprzednik powiedział gra nie warta świeczki.
  • Spec od komputerów
    Podkrecania pamieci - zalezy od producenta. a nei od tego ze karta jest R9200.

nietykalny - R9550 nie bazuje na 9200.
  • Poziom 20  
    Mam wersję 128 bitową a pamięci są marki Hynix
  • Poziom 14  
    Jaki czas dostepu mają te hynixy? Prawdopodobnie 5ns i pracują na 400MHz. To juz szczyt mozliwosci tych kostek. Miałem takie "cudo" pamieci wogóle sie nie grzeją, ale potkrecic sie nie dają. Zato z prockiem mozesz zrobic sporo jak założysz wiatraczek na radiator (bo pewnie jest sam aluminiowy radiatorek).
    Radeon 9550 obsługuje DirectX9 (RV350 ten co w R9600) a R9200 tylko DirectX8.1(RV280 - czyli Radeon 9000 z AGPx8). Nie mają ze sobą nic wspolnego.
    Pozdro.
  • Poziom 16  
    bardzo mozliewe ze masz fabrycznie zanizone napiecie na jadrze(tu rzadziej) pamieciach(czesto) i to moze ograniczac wyniki w kreceniu
    do zmiany paramertow polecama ati tool
  • Poziom 20  
    A jak można podwyższyć to napięcie i czy jak chcę podkręcić GPU to muszę wgrywać zmodyfikowanego biosa???

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam!

Wgrałem AtiTool i rdzeń radka poszedł na 300 MHz zaś pamięć na 460 MHz. Może to i mało ale zawsze coś :-)