Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka VoIP Linksys RT31P2 brak obsługi po wył. DHCP

23 Sie 2010 10:03 2317 4
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie,

tematów w tym temacie sporo, ale odpowiedzi na mój problem nie znalazłem nawet na obcych forach.

Bramka Linksys RT31P2. Odblokowana i skonfigurowana.

Problem wystąpił po wykonaniu następujących czynności:
    - uruchomiłem panel web na adresie 192.168.15.1
    - wyłączyłem DHCP
    - zapisałem zmiany.

i po tym fakcie już w żaden sposób nie mogę się zalogować na panel bramki ani routera. Próbowałem wejść LAN jak i INTERNET zmieniając oczywiście odpowiednio adresy - instrukcja podaje że dla LAN jest to wyżej wymieniony IP, a dla wej. INTERNET końcówka 100.

szukałem w swojej sieci (cmd, ipconfig) adresu IP i pod nim również router się nie zgłasza

dodatkowo mam jeszcze przed tym routerem inny WiFi D-Link Di-524 i ustawiłem na nim na sztywno z jakim IP ma się pojawiać RT31P2, ale potem dalej nic nie można z tym adresem zrobić, chociaż wszystko wskazuje na to, że niby router pod nim widnieje.

Chcę tylko dodać, że po podłączeniu RT31P2 do internetu, numer VoIP loguje się poprawnie i mogę z niego wykonywać połączenia. Problem w tej chwili stanowi tylko fakt, że nie mogę już dostać się do panelu aby np skonfigurować numer dodatkowy na drugiej linii.

Czy ktoś zna sposób, żeby w tej sytuacji:
    - włączyć z powrotem DHCP może jakimś kodem z podłączonego aparatu telefonicznego (posiadam również PAP2T i tam jest taka możliwość)
    - dostać się do panelu administracyjnego...

Proszę uprzejmie o pomoc lub informacje czy cokolwiek mam doprecyzować.

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Jak wyłączyłeś DHCP to ustaw na karcie komputera ręcznie
    192.168.15.122 mask 255.255.255.0 brama 192.168.15.1 dns 8.8.8.8

i będziesz mogł wejść na http://192.168.15.1
  • Poziom 8  
    bogiebog napisał:
    Jak wyłączyłeś DHCP to ustaw na karcie komputera ręcznie
    192.168.15.122 mask 255.255.255.0 brama 192.168.15.1 dns 8.8.8.8

i będziesz mogł wejść na http://192.168.15.1

dziękuję, pomogło:D
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc w konfiguracji.
    Mam pytanie czy dysponuje pan zgraną konfiguracją do tego Routera skonfigurowaną pod voip jeśli tak to proszę o pomoc ja z nim walczę 6 -m cy i nie mogę jego ujarzmić. Dane kont proszę oczywiście zmienić. Pozdrawiam Dominik.
  • Poziom 8  
    7179019 napisał:
    Proszę o pomoc w konfiguracji.
    Mam pytanie czy dysponuje pan zgraną konfiguracją do tego Routera skonfigurowaną pod voip jeśli tak to proszę o pomoc ja z nim walczę 6 -m cy i nie mogę jego ujarzmić. Dane kont proszę oczywiście zmienić. Pozdrawiam Dominik.

niestety nie posiadam już tego routera, wcześniej nie zgrywałem jego ustawień. Pozdrawiam, Sebastian.