Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupić, ale co? Proszę o opinie .

23 Aug 2010 12:03 2679 14
    User removed account
    User removed account  
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    Tomaszek91
    Level 2  
    polecam kolumny podlogowe firmy CAT MBC (Włoski wyrób) kolumny cechują sie mocą rzędu 700Watt i do tego potrxzebna jest porzadna koncowka minimum 1000Watt.Do tego jakieś kable grube najlepiej to zastosowac 50mm2 i wtedy zagrają konkretnie.Koledze juz taki zestawik robilem wiec moge poleciec.. w domu on ma ok .1700WATT ŁĄCZNIE A GRA TO TAK ZE DIY SIE CHOWA..

Kolega dostaje niniejszym blokadę pisania na okres jednego miesiąca (do 23.09.10 włącznie), za pisanie bezsensownych wiadomości w wielu tematach.
    (dj-MatyAS)
    User removed account
    User removed account  
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kacmil wrote:
    Nie powiedziałeś jaki masz pokój albo gdzie ma to grać...

Dołączam się do pytania. Określ też swój maksymalny budżet.

kalliber wrote:
    ... chce coś co podczas głośnego grania nie zacznie kaleczyć uszu ...

Na razie kolego, wszystkie Twoje propozycje są nieakceptowalne dla zmysłu słuchu.
    User removed account
    User removed account  
    zukzukzuk
    Level 20  
    kalliber wrote:
    Kacmil wrote:

Altus 300 sobie odpuść , bardzo dużo basu robią i są bardziej przeznaczone na imprezy niż do użytku codziennego.

Hmm , bass mogę wytłumić kolektorem , a czy ogólnie Altus gra czysto ? Sopran daje radę ? Bo jak tak to kupię ten i zakończę poszukiwania .

Pokój 30-35 m²

Chyba żartujesz? Altus:cry::cry::cry:
    Jaki budżet?
    Bo na ten metraż, żeby grało BAS-em i resztą jak trzeba - potrzeba wydać chyba nieco więcej jak myślisz.
    Dalej - trzeba liczyć drugie tyle na solidne wzmocnienie...
    MR-Sound
    Level 25  
    Ja bym proponował takie kolumienki jak voyager 350 bądź scherzo 350 ewentualnie polaris 300.
    Jak to kolega pisał "sopran daje radę" a na niskie tony nie będziesz narzekać.
    globus1987
    Level 29  
    MR-Sound wrote:
    Ja bym proponował takie kolumienki jak voyager 350 bądź scherzo 350 ewentualnie polaris 300.
    Jak to kolega pisał "sopran daje radę" a na niskie tony nie będziesz narzekać.

Voyagery oraz scherzo zamiast basu to jedno wielkie dudnienie, po prostu ta konstrukcja jest źle zaprojektowana i źle dobrane są głośniki. W scherzo bywają również problemy z głośnikiem wysoko-tonowym do którego źle jest zaprojektowana zwrotnica, nie jest wystarczająco odfiltrowany i często ulega przepaleniu. Ogólnie to i tak jest za bardzo stłumiony. Polaris 300 to najgorszy model z całej serii (polaris). To był przerost formy nad treścią. Znacznie lepiej grały modele 120/180/200.

zukzukzuk wrote:

Chyba żartujesz? Altus:cry::cry::cry:
    Jaki budżet?
    Bo na ten metraż, żeby grało BAS-em i resztą jak trzeba - potrzeba wydać chyba nieco więcej jak myślisz.
    Dalej - trzeba liczyć drugie tyle na solidne wzmocnienie...

Kolego Zukzukzuk znam twoją politykę wstawiania do 15m2 kolumn na 12calowych ,15calowych niskotonowych i nie uważam to za poważne.
    zukzukzuk
    Level 20  
    Kolego Globus>>>

Zdaje się, że temat dotyczy 35 metrów. Wiec nie wiem do czego pijesz???
    Proponuję, że za jakieś 20 lat porozmawiamy sobie gdzie i co można wstawić...

Czasy didżejki i altuso-tonsilowskiego "basu" mam już dawno poza sobą.
    A jednak lubię, gdy z płyty słychać wszystko, co jest zarejestrowane.
    Do tego nie wystarczą dzisiejsze, nawet kosmicznej jakości 20 cm basowe przetworniki, z kolumn za kilka kzł oraz rzekomo 500 watowe wzmacniaczyki...

Nie wiem, dlaczego wyrokujesz o czymś, o czym nie masz ZIELONEGO pojęcia?
    A jak (może kiedyś) posłuchasz dużych, dobrych kolumn nawet z dziurą (czegoś znacznie więcej niż DIY STX) - w dobrze zaadaptowanym, choćby w średniej wielkości pomieszczeniu (tu akurat 27 m), wówczas możemy zacząć rzeczową dyskusję na temat...

Pozdrawiam!

Kupić, ale co? Proszę o opinie .

Regulamin p.10.8
    Proszę panować nad treścią i formą wypowiedzi.
    Następny post w takim klimacie będzie musiał zostać nagrodzony ostrzeżeniem.
    (dj-MatyAS)
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie sądzę, aby autor tematu zwiększył na tyle budżet, aby zakupić 801 b&w. Tak więc kolega chciał się pochwalić posiadanym sprzętem? Jest do tego odpowiedni temat. I chyba kolega nie sądzi, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem to zakup tych lub podobnych konstrukcji? Są pomieszczenia, gdzie tego typu zestawy głośnikowe, po prostu nie "zagrają" pomimo stosowania różnych ustroi akustycznych. Jest wiele ciekawych konstrukcji i rozwiązań, a droga, którą kolega podąża nie jest jedynie słuszną. Wiele głośników 8" f3 uzyskuje na poziomie 40Hz. Odpowiednio zaaplikowane dają na prawdę sporo frajdy przy słuchaniu muzyki żywej (bas, stopa, organy), a tym bardziej przy muzyce "syntetycznej".

Jednakowoż bardzo proszę trzymać się tematu i założonego budżetu.
    A w tym budżecie trzeba iść na kompromis, "pełno-pasmowych" konstrukcji raczej kupić się nie da.
    :idea:

kalliber wrote:
    Hmm , to ja już sam nie wiem ;/ pozostaje mi zrobić coś samemu...

Z innego tematu:
    przemo-lukas wrote:
    Popatrz na te visatony: W 200 S 8Ω i TW 70. Teraz poszukaj produktu pod nazwą WLM LA SCALA Monitor i poszukaj informacji w internecie dopisując "klon". :idea:
    zukzukzuk
    Level 20  
    przemo-lukas wrote:
    Nie sądzę, aby autor tematu zwiększył na tyle budżet, aby zakupić 801 b&w. Tak więc kolega chciał się pochwalić posiadanym sprzętem? Jest do tego odpowiedni temat. I chyba kolega nie sądzi, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem to zakup tych lub podobnych konstrukcji? Są pomieszczenia, gdzie tego typu zestawy głośnikowe, po prostu nie "zagrają" pomimo stosowania różnych ustroi akustycznych. Jest wiele ciekawych konstrukcji i rozwiązań, a droga, którą kolega podąża nie jest jedynie słuszną. Wiele głośników 8" f3 uzyskuje na poziomie 40Hz. Odpowiednio zaaplikowane dają na prawdę sporo frajdy przy słuchaniu muzyki żywej (bas, stopa, organy), a tym bardziej przy muzyce "syntetycznej".

Jednakowoż bardzo proszę trzymać się tematu i założonego budżetu.
    A w tym budżecie trzeba iść na kompromis, "pełno-pasmowych" konstrukcji raczej kupić się nie da.
    :idea:

kalliber wrote:
    Hmm , to ja już sam nie wiem ;/ pozostaje mi zrobić coś samemu...

Z innego tematu:
    przemo-lukas wrote:
    Popatrz na te visatony: W 200 S 8Ω i TW 70. Teraz poszukaj produktu pod nazwą WLM LA SCALA Monitor i poszukaj informacji w internecie dopisując "klon". :idea:

A kto się chwali?
    To nie moje, choć słucham tego zestawienia raz po raz.

Spróbuj również posłuchać przy okazji "beczek" (oczywiście z odpowiednim sprzętem i w odpowiednim pomieszczeniu), to porównasz BAS ze swoimi kolumnami osiągającymi przy f3 40 Hz... Zresztą - nie tylko bas.
    Na szczęście B&W to nie mój gust. Moje kolumny schodzą niżej:)

Nie twierdziłem też, że wtłaczanie sporych woferów do niewielkich pomieszczeń (tu akurat jest dość spore) - to jedyna słuszna droga.
    Napisałem kiedyś, że "można", a nie "trzeba", i to z "muzycznym" powodzeniem!

Ten system ze zdjęcia gra przepotężnie, przeprzeźroczyście, przerozdzielczo i przeaudiofilsko! JAKOŚĆ, o której wielu nawet nie ma pojęcia.
    Tymczasem liczni "znawcy" twierdziliby (sądzę, że Ty również jesteś sceptykiem), że tak być nie może, ze względu na stosunkowo niewielki metraż!

Wyobraź sobie, że po każdym odsłuchu systemu z obrazka wracam do domu, włączam swoje ...i gra nudno, bezpłciowo, basik klucha, taki sobie.
    Tymczasem, zaobserwowałem wcześniej jak kilku ludzi z "branży", którzy słuchali w tymże domu, przeszywał dreszcz emocji i podniecenia! Mnie również nachodzą czasem myśli - "jak to fajnie gra"! Ostatnio nawet po odsłuchu systemu za 100 kzł!
    Wszystko zależy od punktu odniesienia...

Nikt nie proponuje userowi czegoś takiego, lecz była to odpowiedź na zaczepkę Globusa, który sądzę, że nie wie co i gdzie można wstawić. I jak to może GRAĆ!
    Wszystko zależy od gustu i preferencji oraz możliwości adaptacji akustycznej pokoju odsłuchowego. No i oczywiście przede wszystkim od kasy.

Masz rację - pewno szereg kolumn za psie pieniądze może dać sporą frajdę (zwłaszcza po Altusach - chociaż na młodych nastolatków chyba NIC tak nie działa). A ja oczekuję zbyt wiele...

A co do tematu. To z "mojej stajni" dobre byłyby:
    https://ssl.allegro.pl/infinity-rs-6001-kable-i1198352429.html
    Fakt, że trzeba wymienić zawieszenia (jakieś 100 zł). Ale to dźwięk nowych kolumn min. za 3 razy tyle...
    Lub trochę droższe:
    https://ssl.allegro.pl/kolumny-infinity-sm-155-komplet-i1199185370.html
    Tu można robić śmiało dyskoteki i to z byle wzmacniaczem!

Mocne w basie są też wytwory T+A czy Zoller. Ale tu będzie "nieco" drożej.

Pozdrawiam!
    globus1987
    Level 29  
    Więc tak odpowiem tylko w tym temacie dlatego, ze będzie to nawiązanie do tematu. W budżecie jaki zakłada autor tematu nie zmieszczą się ani rs 6001 ani sm155. W tej cenie z czymś na większym basie ma infinity rs 5000 (10") które ty mi polecałeś i miałem je przez 6 miesięcy byłem na początku zadowolony lecz ki9edy usłyszałem badziewne Diy na stx gdn awx + seas zmiotły te kolumny w każdy możliwy sposób więc postanowiłem zrobić takie same. I napisze ci tak ani emit planar tweeter u góry ani polycell nie zbliża się jakością dźwięku chociażby do seasa 27tbfc/g/. O basie nie będę dyskutował wiadomo większa powierzchnia membrany zrobiła swoje i jest go więcej w rs 5000, lecz brzmienie odpowiada mi bardziej w awx o średnich nawet już nie wspomnę bo dzieli przepaść te kolumny.
    User removed account
    User removed account