Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pękniety monitor, Laptop Acer Aspire 5730, Co z gwarancją?

nerogold 23 Sie 2010 12:08 9357 10
  • #1 23 Sie 2010 12:08
    nerogold
    Poziom 9  

Witam!

Mam straszny problem, po nocnym używaniu laptopa, przeniosłem go na biurko widocznie albo czymś go stuknąłem, za szybko zamknąłem, że monitor się wygiął i pękł. Nie wiem co mam robić, czy serwis mi to naprawi? Jeśli nie to jakie mogą być koszta? Monitor 15 cali. Rodzice mnie ukatrupią...
    Załączam zdjęcie pęknięcia:
    Pękniety monitor, Laptop Acer Aspire 5730, Co z gwarancją?
    Proszę o pomoc!

0 10
  • #2 23 Sie 2010 12:15
    childmaker
    Poziom 35  

Uszkodzenie mechaniczne i zapomnij o gwarancji. Co do kosztów naprawy, to w internecie jest masa ofert dotyczących takiej usługi.

-1
  • #3 23 Sie 2010 12:26
    nerogold
    Poziom 9  

Czyli nawet nei próbować tego wysyłać? Bo gwarancja mówi:

2. Wyłączenia i ograniczenia
    2.1 Wyłączenia
    2.1.5 nieznacznych wad monitorów LCD, powstałych w Systemie
    wyposażonym w technologię LCD, o ile nie będzie stanowiło to więcej niż
    cztery (4) uszkodzone piksele na milion pikseli w danym monitorze LCD
    i o ile, w przypadku, gdy panel monitora jest podzielony na dziewięć (9) równych
    prostokątnych części, nie będzie to więcej niż jeden uszkodzony piksel w części
    środkowej monitora.

Czy ja dobrze rozumiem, że tylko duże ubytki są naprawiane, czy tylko małe?

0
  • #4 23 Sie 2010 12:41
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

O innych ubytkach tu mowa. Uszkodzenia mechaniczne nie podlegają naprawom gwarancyjnym. A odpowiadając na pytanie: tak, serwis autoryzowany Ci to naprawi, ale nie w ramach gwarancji - i na pewno bardziej Ci się opłaci poszukać poza serwisem autoryzowanym takiej naprawy.

0
  • #5 23 Sie 2010 12:42
    greg464
    Poziom 17  

Wymieniane są tylko matryce, które mają dużą ilość niedziałających pikseli.
    Gwarancja nie obejmuje wymiany gdy usterka nastąpiła z winy użytkownika.
    Wysłanie tego na gwarancje może spowodować obciążeniem kosztami ekspertyzy oraz wysyłki (ok 200zł).

0
  • #6 23 Sie 2010 13:00
    nerogold
    Poziom 9  

Czyli zdecydowanie nawet nie szukać tych papierków i pochodzić po mieście i popytać o ceny, bo tak szukam i widzę, że są używane matryce, ale to nie wiem czy się opłaca, bo np nowa to patrzę, że coś koło 400 zł, używana 100 zł.

Edit: Czy mogę nadal używać tej matrycy, czy może to grozić większym rozlaniem się tego płynu lub całkowitym zepsuciem się? Bo mam jeszcze monitor stacjonarny, ale jest tam spalony zasilacz chyba, o tym w innym temacie.

0
  • #7 23 Sie 2010 15:00
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy chcesz nową matrycę czy używaną to zależy od Ciebie... Jeżeli chcesz możesz tak używać...komputer od tego się nie popsuje... na zewnętrznym monitorze przy uszkodzonej matrycy też możesz działać...

0
  • #8 27 Mar 2011 21:40
    nerogold
    Poziom 9  

Sorka, że odkopuję, ale do tego czasu użerałem się z pęknięta matrycą, ale niedawno tak mi się rozlazło to, że ciężko już korzystać z komputera.
    Jeśli zamówię matrycę na allegro, to czy będę dał rady sam ją wymienić? Bo kiedyś rozkręciłem laptop do poziomu takiego, że odczepiłem klapę od podstawy? Wymiana polega tylko na zmianie? Czy trzeba coś więcej wiedzieć/umieć, bo nie chcę dodatkowo bulić za wymianę.

0
  • #9 27 Mar 2011 21:44
    RADU23

Sam raczej nie próbuj wymieniać matrycy bo możesz uszkodzić drugą. Koszt matrycy to ok. 200zł. Uszkodzenie to nie podlega w żadnym stopniu gwarancji i jeśli laptopa wyślesz to obciążą cię kosztami ekspertyzy na 60zł. Poza tym Acera musiał byś wysłać do Czech bo tam go serwisują gwarancyjnie.

0
  • #10 27 Mar 2011 22:29
    michał3411_2007
    Poziom 29  

Serwis nie może unieważnić gwarancji , naprawa odpłatna to nie płacisz " ekspertyzy " , ale skasują cię za wymianę i to srogo .

0
  • #11 27 Mar 2011 22:31
    RADU23

Owszem.lecz jeśli kolega wyśle do serwisu by się upewnić że tego nie wymienią w ramach gwarancji to wtedy serwis obciąży go kosztami ekspertyzy na 60zł.

0