Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo 460 1,81994 gaz, parownik LOVATO-problem z pracą gazu

porosty 23 Aug 2010 12:23 2916 0
    porosty
    Level 10  
    Witam.
    Samochód: Volvo 460 1,8 94' gaz holenderski, parownik Lovato
    Mam problem z pracą silnika na gazie:
    Silnik na benzynie odpala normalnie, wchodzi na 1200rpm i delikatnie schodzi do 1000rpm. Sprawa na gazie wygląda inaczej: odpala od razu, czasem lekko się przydusi, wejdzie na około 1000-1100rpm i schodzi na około 900rpm (spalanie średnie około 11-12l cykl mieszany). W trakcie jazdy zachowuje się stabilnie-może wydaje się że ma troszkę większego "kopa" niż przed zabawą pokrętłem regulacji skoku membrany, natomiast problem jest taki, że po chwili jazdy-kilka minut, zdąży się rozgrzać silnik- po zatrzymaniu na światłach, potrafi zgasnąć, podobnie jak po nagłym puszczeniu gazu i wciśnięciu sprzęgła przy niskich obrotach-np na skrzyżowaniu. Co może być przyczyną?
    Wszystko zaczęło się dwa miesiące temu przy upałach i wymianie sprzęgła-więc nie zauważyłem korelacji. Sprzęgło dobrze działa. Wcześniej bywały czasem tylko problemy z odpaleniem jak stał krzywo albo był rozgrzany bardzo, ale po kilku próbach odpalał albo prawie zawsze od razu na benzynie. Po naprawie sprzęgła zaczęły się problemy opisane wyżej, i to trwało do zeszłego tygodnia, kiedy przestał palić: wymieniłem cewkę z całym aparatem i wyczyściłem czujnik położenia wału. po tych zabiegach zaczął jeździć, natomiast problemy z gazem zostały. W samochodzie od tego czasu (wymiana cewki) czuć paliwo. Spuściłem "syf" z parownika-było tego może 2-3 ml (na ciepło), chyba że czop się zrobił powyżej korka....
    Instalacja ma około 12 lat więc jest wiekowa, ale działa,

Kolejne pytanie: co zrobić jak kończy mi się homologacja na butlę(już przedłużana raz), ile kosztuje kolejne przedłużenie i czy warto, czy nie lepiej kupić nową toroidalną butlę, ew czy legalne jest założenie używanej butli mającej jeszcze kilka lat gwarancji?

Proszę o pytania.
    Dziękuję za przeczytanie i pomoc.

Tomek

parownik jak ten:
    https://obrazki.elektroda.pl/17_1282558953.jpg