Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2.0 problem z klimatyzacja. wiatrak nie kreci

23 Sie 2010 14:21 12863 18
  • Poziom 2  
    witam!
    Jestem posiadaczem Renault Laguna 2,0 z roku 1995. Mam problem z klimatyzacja wnetrza, niespodziewanie przestala dzialac. Panel sterowania normalnie sie wlacza przy starcie silnika i wszystko by gralo gdyby nie fakt ze wiatrak ktory jest pod schowkiem od strony pasazera wogole sie nie wlacza, malo tego prawdopodobnie nie dostaje pradu bo sprawdzalem, natomiast od strony wejscia do panelu sterowania ac prad dochodzi wiec nie wiem gdzie moze lezec problem. na wyswietlaczu od ac po paru minutach pojawia sie napis SERVICE. Co moze byc przyczyna tej usterki? prosze pomocy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    Jak to od nawiewu to obejrzałbym bezpieczniki .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    juz sprawdzalem. wszystkie bespieczniki dzialaja:/
  • Poziom 12  
    wentylatory w środku kabiny nie mają nic wspólnego z klimatyzacją. Powinny działać mimo włączonej czy wyłączonej klimatyzacji. pojechał bym na komputer i niech elektryk oceni.
  • Poziom 17  
    Prawdopodobnie sie spalił silnik nawiewu, mogła się tam dostać woda przez filtr kabiny i mogły zostać wypalone styki przy silniku i od strony instalacji.
    Sprawdź czystość złącza i styków, a jeśli się dostała woda na silnik może być spalony. Często się zatykają odpływy wody z podszybia i woda się przedostaje na silnik i go pali. Podaja markę silnika : Valeo czy Behr?
    Jaka klima manualna czy klimatronic.
  • Poziom 2  
    nie mam zielonego pojecia jaki to silnik i jakie ac ale jezeli powiesz mi jak to sprawdzic to sprawdze. jestem troche zielony w tych sprawach ale chcialem sprobowac zrobic to sam. Myslisz ze dam rade to sam zrobic czy raczej tylko do mechanika i na kompa?
  • Poziom 26  
    A Juras by wiedział i momentalnie by was pogonił.
  • Poziom 12  
    Jeśli pisze servis na panelu to prawdopodobnie spalona dmuchawa ,można by dostać sie tam i poruszać kostką czasem upalają się styki,ale raczej padła dmuchawa (często padają),na alegro się ogłaszają i naprawiają
  • Poziom 2  
    a jak sie spalilA TA dmuchawa to chodzi Ci o ta co jest pod schowkiem od strony pasazera? bo to jest wlasnie ta ktora nie dostaje pradu. :( dlatego nie wiem czy dmuchawa dziala czy tez moze sie spalila bo nie mam pojecia jak to sprawdzic
  • Poziom 10  
    w tych lagunach system klimatronika zawsze po przekręceniu kluczyka robi samodiagnoze wiec jak silnik jest spalony to odetnie mu zasilanie żeby się nic nie zgibało do końca
  • Poziom 17  
    Panowie piszecie o spalonym silniku instalacji itp, nikt nie podjoł tematu jeszcze jednego elementu który odpowiada za pracę w/w wentylatora a mianowicie module nadzoru wentylatora w którym w wielu przypadkach siada tranzystor i powoduje albo ciągłą pracę wentylatora i brak blokady centralki klimatyzacji albo też rozłącza zupełnie wentylator i daje informację do centralki o uszkodzeniu w tym wypadku może być podobnie.
    To też sprawdzcie
    Moduły te montowane były wspólnie z wentylatorem w jednej obudowie oraz w kilku przypadkach jako element dodatkowy.
    Napisz ile przewodów przychodzi do wentylatora to wówczas będziemy wiedzieli gdzie on jest Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam taki sam problem,znalazłem na allegro pana który naprawia wentylatory i ma specjalne zestaw naprawczy.Jeśli mogę trochę pomóc to pierwsze co kazał przez telefon mi sprawdzić to wentylator w innej lagunie z identycznej klimatyzacją(moja to klimatronik),ja sprawdziłem i mój działał.drugie co kazał to sprawdzić masę na kablach wchodzących do wentylatora najlepiej na zawiasie drzwiach już nie pamiętam który kabel ale któryś z dwóch czarnych.Teraz próbuje może jakiś przekaźnik się popsuł,albo jakiś styk się przepalił.Mam opis całego układu ale nie umiem go odczytać,jestem w tym ciemny ja tylko widzę kreski i cyferki,jak by ktoś znał na takich rysunkach(poniżej) i je przetłumaczył co jest co.Z góry dziękuje.

renault laguna 2.0 problem z klimatyzacja. wiatrak nie kreci
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem mam napięcie na czerwonych i masę na czarnych,styki nie są wypalone na kostce.Kiedyś czytałem ze na jakieś płytce coś się przepala ale nie wiem gdzie się znajduje?Może gdzieś koło bezpieczników?
  • Poziom 9  
    woodyxp88-spróbuj jeszcze jednej operacji.Ja miałem taki sam motyw u mnie i pomogło.Zdemontuj schowek(nie dużo roboty),a za nim masz kostki od klimy.Sprawdź je.Jeśli tam jest OK to kolejna kostka znajduje sie niżej,za wykładziną po prawej stronie praktycznie na wysokości dolnej części deski.Trzeba tam główke wsadzić głęboko.Kostka pomimo dobrych ,nieprzepalonych styków nie działała.Czyszczenie też nie pomogło.Spiąłem ją mocno opaską elektryczną i działa.pzdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzięki za rade sprawdzę i dam znać.A co do napisu na panelu to się wyświetla SERV po jakiś 15 sek.
  • Poziom 10  
    Witam,sprawdziłem przekaźnik klimy działa,sprawdziłem wtyczkę pod Wiatrakiem za plastikiem od progu pod wiatrakiem.Dalej niedziałań.Mam jeszcze pytanko umie na kostce odłączonej od wiatraka na Czerwonych + i Czarnych - jest napięcie ok.11.0 V a na podłączonych do wiatraka napięcie ok 0.8v niezależnie od regulacji na panelu sterującym.Postaram Sprawdzić u kolegi czy ma takie same napięcia i dam znać,chyba że ktoś może coś o tym wiedzieć czy to normalne napięcie,bo moim zdaniem wentylator 12V nie ruszy jak ma niecałe 1V.Z góry dziekuje