Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy zestaw (kolumny + wzmacniacz) 26m2 do 800zł

wesol 23 Sie 2010 15:19 993 3
  • #1 23 Sie 2010 15:19
    wesol
    Poziom 15  

Witam,
    chciałbym zakupić lub wykonać mój pierwszy poważny zestaw głośników. Do dyspozycji mam około 800-1000zł. Za tę cenę planuje kupić 2 kolumny (być może 4 jeśli cena niewiele się zwiększy) + wzmacniacz oraz ewentualnie subwoofer.
    Przeglądałem temat "Przegląd sprawdzonych zestawów DIY w róźnych cenach." Ale samemu ciężko jest mi się zdecydować.
    Wymagania jakie stawiam:
    dobry dźwięk w pokoju ok 26m^2
    2/4 kolumny + subwoofer w zależności czy kolumny 2-3 drożne
    bardzo dobre odwzorowanie wszystkich tonów, szczególnie wysokich
    bass miękki, delikatny, nie cierpię gdy zaczyna być męczący po dłuższym słuchaniu
    głośniki nie muszą mieć wielkiej mocy ale chce żeby dźwięk był "przenikliwy"
    co do wzmacniacza nie mam wymagań ale sam też nie wiem jak będzie odpowiedni do konkretnych głośników
    nie chce przekroczyć 1000zł na sam sprzęt, nie wliczam kosztów wykonania

Proszę o nakierowanie mnie czego szukać, będę wdzięczny za każdą poradę.

0 3
  • #3 23 Sie 2010 15:36
    wesol
    Poziom 15  

Czy to znaczy, że mój budżet jest zdecydowanie za mały aby poważnie myśleć o dobrym sprzęcie muzycznym?

Sprzęt potrzebuje do słuchania muzyki.

0
  • #4 23 Sie 2010 16:26
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Popatrz na te visatony: W 200 S 8Ω i TW 70. Teraz poszukaj produktu pod nazwą WLM LA SCALA Monitor i poszukaj informacji w internecie dopisując "klon". :idea:
    Miałem podłączonego do tego arcam alpha 5. Gra ten twór bardziej niż znośnie. Fajna scena, no i ciężko wymyślić konstrukcję dwu drożną z tanim głośnikiem o średnicy 20cm (niezłe niskie rejestry). Jest również mniejsza wersja, czyli WLM Stella. Musisz tylko poszukać "klang+ton". :idea:
    W 1000 powinieneś się zmieścić.

0