Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG SCX-4216F - zawiesza urządzenie

23 Sie 2010 16:01 1244 2
  • Poziom 26  
    Witam.
    Tak jak w temacie, po odpaleniu urządzenie działa , można zrobić kopię czy przez usb wydrukować ale urządzenie potrafi się po wydrukowaniu zawiesić. Przestaje nagle reagować na przyciski (na wyświetlaczu stan gotowości). Co ciekawe urządzenie zawsze zawiesi się nawet od razu po włączeniu gdy spróbować zmienić kontrast. Po starcie zawsze podświetla Normal a wciśnięcie przyciski powoduje zapalenie kolejnej diody z trzech a wygaszenie poprzedniej niestety urządzenie wtedy staje. Nic więcej nie da się zrobić i zrywa się komunikacja z komputerem po USB. Wszystkie znaki wskazują na problem z płytą główną. Zasilacz sprawdzony, podmieniłem dla pewności kondensatory a napięcie na cyfrowe układy to 5,13V.
    Bez problemu urządzenie przyjęło nowy bios jednak usterka pozostała. Jeszcze nie wiem czy wymiana płyty w tym urządzeniu ma sens ale postanowiłem zarzucić temat na elektrodzie. Być może ta usterka ma bardziej prozaiczne wytłumaczenie.
    W instrukcji serwisowej takiej wady nie znalazłem. Zaznaczam ,że tego typu urządzenia naprawiam sporadycznie.
    Pozdrawiam.

PS. urządzenie zawiesza się także np. przy próbie wejścia w tryb serwisowy, MENU#1934 i urządzenie stoi a na wyświetlaczu pierwszy napis po wciśnięciu MENU czyli ust. papieru.
  • Poziom 15  
    witam a może któryś z przycisków się blokuje na panelu pozdrawiam
  • Poziom 26  
    No raczej nie. to bym chyba zauważył. Po za tym każdy z przycisków które używa się np. do wejścia w serwis swoją funkcję spełnia. A jednak w serwis wejść się nie da bo wtedy urządzenie zawiesza się.Zamiast Kondensatora 1farad wstawiłem zwykłe 1000uF bo oryginał nie podnosił się do 3,3V oraz oblutowałem pamięć flash i duży układ samsunga i mam wrażenie ,że urządzenie zawiesza się szybciej.
    Pozdrawiam.