Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ryski na radiatorze

SokoleOko 11 Wrz 2004 15:39 1172 9
  • #1 11 Wrz 2004 15:39
    SokoleOko
    Poziom 11  

Witam!
    Posiadam procesor Athlon XP 2000+ na jadrze Thoroughbred A.
    Kupilem ostatnio tez miedziany radiator do niego (taki standardowy, rozszerzajacy sie gu gorze, ale caly z miedzi).
    Niestety radiator posiada akurat tam, gdzie sie styka z rdzeniem procesora kilka rysek. Sa one widoczne golym okiem i wyczuwalne pod paznokciem.
    Powiedzcie mi... czy oplaca mi sie go polerowac? Ile stopni moge na tym zyskac?
    No i jezeli sie oplaca, to jak go latwo doprowadzic do stanu "lustro" :)

0 9
  • #2 11 Wrz 2004 15:52
    md
    Poziom 39  

Nałóż pastę na procesor. Pasta wypełni rysy i odprowadzanie ciepła będzie skuteczniejsze.

0
  • #3 11 Wrz 2004 17:48
    Druss21
    Poziom 18  

Proponuje to wypolerowac drobnoziarnistym papierem, z tego wzgledu ze jakby odpukac musialbys wymieniac ten proc to przez te rysy moga ci sie pojawic male ryski na rdzeniu, a wtedy przyjma ci proca do reklamacji tylko warunkowo.

0
  • #4 11 Wrz 2004 17:59
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Najlepszy do tego będzie papier o ziarnie 1000.

0
  • #5 12 Wrz 2004 04:35
    Randal
    Poziom 16  

Papier 1000 a potem pasta polerska albo odrazu pasta polerska (zwykły automax lub specjalna do miedzi-kiwi...) Możesz zyskac na tym kilka stopni. Ja u siebie radiator polerowałem samym automaxem (pasta polerska za 3 złote z motoryzacyjnego) około 15 minut miękką szmatką i efekt jak lusterko +temperatura kilka stopni w dół

0
  • #6 12 Wrz 2004 22:25
    Platon
    Spec od komputerów

hmmm i poleruj na szybie. bo sama szmatka tylko wygladzi radiator, ale co z tego jak nie bedzie idelanie plaski.

0
  • #7 13 Wrz 2004 09:55
    333kris333
    Poziom 15  

Też miałem ryski i wystarczył pipier 1000 i pasta polerska :D

0
  • #8 14 Wrz 2004 00:10
    SokoleOko
    Poziom 11  

Powiedzcie mi jeszcze, prosze, ile stopni moga takie rysy dodawac? Oczywiscie uzywam pasty termoprzewodzacej (chyba titan z dodatkiem srebra), ale to mi nie zastapi dokladnego styku...

0
  • #9 14 Wrz 2004 00:46
    md
    Poziom 39  

Pasta służy właśnie temu, by wypełniać luki w przylegających do siebie powierzchniach radiatora i osłony rdzenia procesora. Drobne rysy nie wpływają na wzrost temperatury, pod warunkiem, że wypełnione są dobrą pastą termoprzewodzącą. Tak się składa, że np. w nowych radiatorach do procesorów Intel Prescott firmowy radiator nie przylega całą powierchnią do procesora, a odprowadzanie ciepła jest bardzo skuteczne.

0
  • #10 14 Wrz 2004 00:52
    Platon
    Spec od komputerów

SokoleOko - policz ile ta rysa zajmuje powierzchni w stosunku do powierzchni styku radiatora z procesorem. 1%? no to wplyw bedzie jeszcze mniejszy bo przez ryse tez cieplo bedzie oddawane -przez paste.

0