Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot + Wieża JVC

11 Wrz 2004 15:44 1489 6
  • Poziom 10  
    Witam niedawno znalazłem pilot od mojej dość starej ale jarej wieży JVC . Pilot napewno jest od niej bo leżał w opakowaniu , pudle od segmentów wieżyczki . Wsadziłem nowe baterie ale wieża nie reaguje na jakąkolwiek komende z pilota ... Czy trzeba coś specjalnie ustawić czy coś innego uczynić bym mógł sterować wieżą z pilota ? Daje 99 % że pilot jest sprawny więc czego to moze być wina ? :(
  • flexghzflexghz
  • Poziom 13  
    Możesz sprawdszić czy ten pilot jest sprawny: jeśli masz kamere cyfrową to popatrz na diodę w pilocie (jeśli miga gdy naciskasz przyciski na pilocie) to znaczy że jest OK. A jeśli nie to do naprawy. Naprawa nie więcej niż 10 zł, zawsze mógł się zakurzyć w środku lub coś innego....
  • flexghzflexghz
  • Poziom 21  
    Jest trochę łatwiejszy domowy sposób jeśli masz radio z zakresem fal długich lub średnich to po nakierowaniu pilota blisko obudowy w okolicy cewek anteny ferrytowej powinno być słychać regularny stukot w ten sposób możesz sprawdzić czy generator w pilocie jest sprawny jeśli okarzę sie że tak to możesz sprubować podstawić diodę nadawczą jeśli nie to posprawdzaj czy gumki przewodzą i czy dochodzi zasilanie jeśli tak to podstaw kwarca.

PS przepraszam za błędy jestem dysortografem
  • Poziom 10  
    chłopaki nie mam kamery mam tylko aparat cyfrowy i włączyłem go na podgląd i żadnej diody nie widzę bo takowej na pilocie nie mam może zrobie zdjęcie wam owego pilota? a z tym radiem to nie załapałem o co chodzi :|
  • Poziom 13  
    Chodzi o taką "diode" - przezroczystą (nadajnik w pilocie). No chyba że jest zasłonięta jakimś plastikiem, najczęściej czarnym!
  • Poziom 21  
    A wic z tym radiem hodzi oto że jak przyłożysz pilota blisko jakiegoś radia z włączonym zakresem fal długich to powinno być słychać stukot w głośnikach daj numer GG to ci wszystko wyjaśnię
  • Poziom 10  
    no nic kolega daniel napisał zebym wymienił kwarc :cry: no cóż skoro mus to mus :(