Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ DC E800 potrzebna pomoc w diagnozie

rommek 23 Sie 2010 20:03 2225 5
  • #1 23 Sie 2010 20:03
    rommek
    Poziom 16  

Aparat włącza się wysuwając obiektyw i zaraz go chowa i wyłącza się, wyświetlacz się nie włącza.Zachowanie wskazywało by na uszkodzenie AF.Obserwując zachowanie się silnika AF to w chwili włączania nie ma ruchów, natomiast kiedy ręcznie odkręcę go to po włączeniu następuje powrót do punktu wyjścia. Inaczej mówiąc nie ma otwarcia natomiast jest zamknięcie.Według mnie uszkodzona jest płyta.Przeprowadziłem także próbę włączenia aparatu z odłączonym obiektywem, i w tym przypadku na chwilę mrugnie tylko dioda.Ja stawiam na usterkę w płycie ale może ktoś będzie miał inną opinię.

0 5
  • #2 27 Sie 2010 08:14
    ion-tichy
    Poziom 31  

Nie bardzo kojarzę konstrukcję tego obiektywu - ale pewnie jest tam jakiś pentax. Można spróbować puścić obiektyw bez obciążenia układem AF - zdjąć soczewkę, wodzik czy jak to tam chodzi i sprawdzić czy będzie się kręcił.

0
  • #3 27 Sie 2010 12:43
    rommek
    Poziom 16  

Tu w tym obiektywie ślimak AF jest na zewnątrz i konstrukcja jest trochę inna niż w znanych mi obiektywach, sam ślimak i prowadzona przez niego nie wiem jak to nazwać element z gwintem nie są na sztywno sprzężone z z soczewką i jej obudową.Można kręcąc ślimakiem obniżać i podnosić ten prowadzony przez niego element, a dopiero po włączeniu głównego silnika układ AF z soczewką do tego poziomu się dostosowuje.Nie orientuję się jak powinien się zachowywać sprawny obiektyw W przypadku włączania aparatu ślimak się nie obraca obiektyw się wysuwa i zaraz chowa.Ja uważam iż obiektyw top jest raczej O.K. a uszkodzona jest płyta.Wyświetlacz jest cały czas ciemny ,bez żadnych komunikatów, nie ma także funkcji przeglądania, z odłączonym obiektywem, ale tu w poszczególnych modelach może być różnie.Takiego aparatu nigdy nie miałem więc trudno mi powiedzieć jak sprawny powinien pracować Nie jest to szczególnie wartościowy aparat więc chyba rozprzedam go na części, ale dla celów poznawczych chciałbym znać przyczynę jego usterki. Jak jeszcze ktoś zechce się na ten temat wypowiedzieć to proszę.

0
  • #4 09 Wrz 2010 09:18
    Smutu
    Poziom 10  

Ten sam model.
    Objawy podobne z tym, że u mnie po uruchomieniu wysuwa się obiektyw, wyświetlacz LCD normalnie się zapala ze wszystkimi informacjami i podglądem obrazu ale po niecałej sekundzie następuje wyłączenie się aparatu - obiektyw się chowa, LCD wyłącza.
    Na początku pomyślałem że to bateria.
    Ale wyjęcie baterii i podłączenie aparatu pod zasilanie (czy to dedykowaną ładowarkę pod złącze ładowania, czy też pod miniUSB dedykowanym oryginalnym kablem podłączonym zarówno do ładowarki poprzez USB jak i do PC-ta) nic nie daje - te same objawy co wyżej.
    Gwarancji nie znajduję.
    Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić?
    Aparat był tani to fakt ale do użytku domowego wystarczał. Teraz się okazuje że bez aparatu przy małym dziecku traci się wiele fajnych i pamiątkowych ujęć:(

THX za każde info i pozdrawiam
    Smutu

0
  • #5 09 Wrz 2010 09:44
    ion-tichy
    Poziom 31  

Prawdopodobnie błąd układu AF, niekiedy zastały silniczek AF czasem jakieś opory na łożyskach. Te typy obiektywu tak mają..

0
  • #6 09 Wrz 2010 10:33
    Smutu
    Poziom 10  

Tak informacyjnie.
    Jestem po rozmowie z serwisem.
    Jeśli jest gwarancja to nie ma problemu - Door to Door - przyjedzie kurier i zabierze do naprawy na ich koszt.
    Jeśli nie ma gwarancji - to oni nie naprawią już tego aparatu bo koszt naprawy przekroczy wartość.
    Szukam gwarancji - wg nich po nr seryjnym aparat jest po gwarancji ale jeśli dowód zakupu będzie wskazywał inaczej naprawią - trzeba im tylko wcześniej przesłać kopię dowodu zakupu faksem bądź skanem.

Pozdrawiam
    Smutu

_________
    Znalazłem gwarancję - jest do 8 grudnia 2010 - wysyłam do serwisu :)

0