Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer się nie włącza po resecie biosu

rafal1988 23 Aug 2010 20:42 13540 10
    rafal1988
    Level 14  
    Witam
    otóż mam taki problem
    zresetowałem bios : wyjąłem baterię z płyty głównej
    i komputer się nie włącza..
    tzn. chodzi wiatraki się kręcą ale na monitorze nic nie ma
    i mam żółta lampkę tzn. ze komputer nie chodzi
    co zrobić?

Reset nie działa. gdy wyjmę Przewód od monitora wyskakuje komunikat na monitorze ,że sygnał utracony gdy włożę jest ponownie zaświeci się zielona dioda na 3 s po czym znowu pomarańczowa i gaśnie.

Pomoże wymiana baterii i kości z pamięcią bios ??
    adamadi33
    Level 43  
    Jak przeprowadziłeś ten reset?Na jakiej płycie głównej zrobiłeś reset?
    jabol07
    Level 12  
    Dlaczego resetowałeś bios? Może przyczyna niewłączania się PC leży w czymś innym.
    Podaj konfigurację komputera.
    rafal1988
    Level 14  
    jest to pc wujka, płyta główna MSI nie pamiętam dokładnych danych. dysk pod sata. Instalowałem xp wszystko pięknie ładnie formatowanie , potem kopiowanie plików, potem jest ponowne uruchomienie po czym powinna się zacząć instalacja a tu nic. Ciągle jakiś błąd dysku , jakiejś ścieżki dysku... i tak z 5 razy. Więc zresetowałem bios. wyłączyłem pc po czym wyjąłem baterię na 1 min i tu zaczął się ten cyrk :(
    darekxg
    Level 15  
    Witam. Czy reset zrobiłeś z wyłączonym zasilaniem sieciowym (wyciągnięta wtyczka sieciowa)? Jeśli nie, proponuję ponowny reset z wyciągniętą wtyczką sieciową.
    rafal1988
    Level 14  
    komputer był wyłaczony ale podłaczony cały czas do sieci Dziś spróbuję odłączyć od sieci i wyjać baterię na 15 min
    User removed account
    User removed account  
    adamadi33
    Level 43  
    Bateryjkę wyjąłeś a zworki nie przestawiłeś itd.
    rafal1988
    Level 14  
    kiedyś dobra znajomy który zna się troszkę na pc , mówił mi ,że wystarczy wyjść baterię na parę min , o zworkach nie wspominał
    GrandMasterT
    Level 24  
    Coś słabo ten znajomy się 'zna na pc'.

1) Na niektórych płytach dane BIOSu podtrzymywane są celowo poprzez dobrej jakości kondensator przyłączony do obwodu baterii, ma to na celu umożliwienie szybkiej wymiany baterii bez utraty ustawień i konieczności ustawiania zegara. Pobór prądu przez zegar i nvram jest tak niewielki, że spokojnie może wytrzymać nawet kilkanaście minut lub dłużej.

2) Resetowanie komputera podłączonego do sieci do niczego nie prowadzi (słowa kluczowe: +5V standby). Żeby było ciekawiej, instrukcje niektórych płyt przestrzegają przed taką czynnością jako że niby może to spowodować uszkodzenia.

3) Najprostszy sposób na reset to wejście do BIOSu i załadowanie domyślnych ustawień lub trzymanie wciśniętych odpowiednich klawiszy podczas startu komputera (wiele płyt to posiada, kwestia zajrzenia do instrukcji - nikt tego nie robi), nie trzeba nawet otwierać obudowy.
    Eidems
    Level 29  
    Włączasz komputer ze sprawną bateria?