Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polar CZ 2352

kr00 11 Wrz 2004 16:28 3448 3
  • #1 11 Wrz 2004 16:28
    kr00
    Poziom 2  

Witam,
    Mam tan wynalazek z elektronicznym panelem sterującym jakieś 9 lat i nie miałem problemów. Do czasu.....
    Od paru tygodni mam taki problem, że chłodziarka chodzi jak chce..:(((
    Wygląda to tak, że przez parę godzin działa dobrze- temp na wskaźniku 5-6 stopni później przestaje działać i temperatura rośnie. Czasami przez cały dzień jest dobrze a czasami za nic nie chce chłodzić. Na początku trochę pomagało wyłączenie jej z sieci ale teraz to nic nie daje.
    Dzisiaj ją myłem w środku i po włączeniuę normalnie się uruchomiła. Temperatura zjechała do 5 stopni. Za parę godzin patrzę- nie chodzi.
    Temperatura na wskażniku ponad 9 stopni.

Co to może być?

0 3
  • #2 11 Wrz 2004 17:46
    TFX
    Poziom 20  

walnięty czujnik temperatury parownika .

0
  • #3 11 Wrz 2004 18:12
    kr00
    Poziom 2  

Dziękuję za szybki odzew.:)
    O ile się domyślam ten czujnik jest przymocowany takim metalowym klipsem do parownika.
    Bo w komorze jest jeszcze jedno ustrojstwo na kabelku na tylnej ścianie obok parownika ale to chyba jest czujnik temperatury w komorze?
    Proszę mnie poprawić jeśli się mylę..
    I jeszcze jedno pytanie - czy kupno takiego czujnika to duży problem i czy później po samodzielnej wymianie nie jest potrzebna jakaś kalibracja?

0
  • #4 14 Wrz 2004 20:10
    etgar
    Poziom 13  

8O czujnik można kupić tylko w autoryzowanym serwisie whirpoola-tylko w takim ,koszt około 30zł,nie trzeba tego kalibrować.

0