Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD LG flatron W2243T - trzaski obudowy

23 Aug 2010 21:32 2421 3
  • Level 10  
    Mam problem z monitorem. KUpiłem nowy monitor. Rzecz w tym, że pare minut po włączeniu i czasem kiedy minimalizuje film itp. to -chyba- obudowa strzela, dźwięk pstrykania plastiku.Jest to dośc denerwujące mimo, że niegłośne.
    Czy warto ten monitor reklamować czy raczej nie ma szans ?
    Prosiłbym o opinie ludzi, którzy już próbowali oddać w ramach reklamacji.
  • Level 20  
    Witam.

Mam LG Flatron W2252TQ i też strzela, zwłaszcza chwilę po wyłączeniu. Ten dźwięk jest spowodowany naprężeniami plastiku spowodowanymi nagrzewaniem lub stygnięciem obudowy. Problem dotyczy głównie nagrzewającego się sprzętu o delikatnej plastikowej obudowie. Czasem na takie strzelanie pomaga "poobsciskiwanie" obudowy na brzegach, bo zdarza się, że coś nie zostało dociśnięte i jest dodatkowo naprężone. Niekiedy pomaga też przestawienie monitora, lub nawet minimalne przesuniecie podstawy o kilka centymetrów, gdyż ustawienie go na nierównej lub pochyłej powierzchni może zwiększyć naprężenia działające na obudowę.

Co do tego czy to wada czy nie, to w sporej części dokumentacji (zwykle w karcie gwarancyjnej, wstępie instrukcji obsługi lub rozdziale "Gdy coś nie działa") jest zapisane, że sporadyczne trzaski obudowy nie są wadą. Tekst ten był szczególnie popularny przy monitorach i telewizorach kineskopowych, które się dość znacznie nagrzewały i strzelały dość często.
  • Level 10  
    Przegięcie pyty :/ kpiny z klienta.
    Tyle, że te trzaski nie są sporadyczne :)
  • Level 10  
    Dzwoniłem do serisu LG i koleś powiedział, że takie trzaski są normalne...,że z czasem powinno zelżeć :/ no i oczywiście nie może to być przedmiotem reklamacji.
    Swoją drogą mogli napisać na opakowaniu, że są trzaksi to bym w ogóle nie kupował tego syfu(Goldstar pozostanie Goldstarem i mu zmiana nazwy na LG nie pomoże)

Ma ktoś jakiś sposób, żeby do zlikwidować ? dziś musiałem wynieść monitor z pokoju bo się zasnąć nie dało.
    Dociskanie obudowy nic nie dało. Najchętniej zanurzyłbym go w wannie z WD 40