Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool 5109/p - 1000 zablokowany bęben.

Medeis 23 Sie 2010 21:42 3297 2
  • #1 23 Sie 2010 21:42
    Medeis
    Poziom 21  

Witam.

Dzisiaj podczas prania zablokował się bęben w w.w modelu. Po wyjęciu prania widać że otwarte są drzwiczki, niemal pionowo w dole, a w zasadzie ich połowa, patrząc od góry do bębna przez zaślepkę- te bliżej tyłu pralki, całkiem "wywinięte" na zewnątrz bębna.

Znalazłem na Elektrodzie stary temat w którym ktoś przytoczył metodę naprawy (chyba tego samego modelu).
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic961473.html#4898896

Może znacie jakieś mniej pracochłonne rozwiązanie?
    Czy w tym modelu można też spróbować użyć taśmy?
    Jeśli tak mogę prosić o jakieś wskazówki?

Dziękuję za odpowiedzi i
    Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2010 19:34
    sujka5
    Poziom 26  

jeśli bęben wygląda mało co uszkodzony to możesz się z nim pobawić (ale może znowu się otworzyć jeśli już raz to zrobił) jeśli nie to na dwoje babka wróżyła znowu może się otworzyć i nawet rozwalić zbiornik wszystko zależy od obrotów bębna kiedy się otworzy .Najlepiej zdejmij pokrywę zbiornika i upewnij się że nie zostanie nic w przestrzeni pomiędzy zbiornikiem a bębnem bo ta rzecz może znowu otworzyć ci drzwiczki bębna....

1
  • #3 30 Sie 2010 14:29
    Medeis
    Poziom 21  

Witam.

Niestety nie było innej rady, jak tylko otworzyć pralkę i pokrywę zbiornika. Tak jak w opisie powyżej ewentualne szarpanie wyrwało/uszkodziłoby grzałkę. Bęben nie został uszkodzony, drzwiczki też nie. Zerwany natomiast został pasek, w związku z czym czekam na złożenie pralki aż przyjdzie zamówiony.

Temat generalnie do zamknięcia, pytałem o prostsze sposoby ze względu na aktualny brak dostępu do narzędzi (remont), jakoś sobie jednak poradziłem, przy okazji odkamieniając trochę grzałkę.

Pozdrawiam

0