Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ hydrauliczny-jak zrobić

23 Sie 2010 22:41 5105 3
  • Poziom 9  
    Witam posiadam siłowniki hydrauliczne (ojciec gdzieś znalazł) chce zrobić coś takiego, że raz mi otwiera a raz zamyka siłownik [np w schowku w skuterze zamontować dla szpanu, albo żeby drzwi w samochodzie się same otwierały, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku (coś takiego jak są otwierane drzwi w autobusie)] chce aby to było napędzane silniczkiem na 12v
    jak to można zrobić??
    szukałem w gogle ale nic nie znalazłem ;/
  • MetalworkMetalwork
  • Użytkownik usunął konto  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    Siłowniki hydrauliczne potrzebują zasilania w postaci agregatu z pompą i odpowiednimi zabezpieczeniami (siły są spore i można zrobić sobie kuku).
    Możesz spróbować wykorzystać gotowy agregat, który był stosowany w niektórych samochodach do zamykania/otwierania dachu. Wydaje mi się, że widziałem to w jakimś starym jaguarze. Zbiornik na płyn, w nim umieszczona pompa, blok zaworowy i do tego elektronika w Twoim wypadku mało potrzebna. Całość zasilana z 12V.
  • Poziom 32  
    pompe mozesz wykorzystac z ukladu wspomagania kierownicy , disc duzo francuzkich samochodow ma elektryczno-hydrauliczne wspomaganie kierownicy , tyle ze silowniki pracuja na kilkudziesieciu atm . Standardowe z hydrauliki silowej potrzebuja znacznie wyzszych cisnien - nie zeby przy 30atm nie ruszyly ale opory beda bardzo duze i niewiele pozostanie dla drzwi.