Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz antenowy do kablówki

23 Sie 2010 22:48 3946 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    Obowiązkiem kablówki jest zapewnić odpowiedni poziom sygnału. Zgłoś im swój problem.
  • Poziom 34  
    Poprawa poziomu sygnału nastąpi, ale również znacznie wzrosną szumy. Wzmacniacz ten wzmocni szumy fidera (kabla koncentrycznego pomiędzy pokojami) i doda swoje szumy. Lepiej jak ten wzmacniacz dodasz przed fiderem, który idzie do tego drugiego pokoju. Sygnał dojdzie stłumiony, ale o prawidłowym poziomie. Szumy też będą mniejsze.

Pytanie jak ten drugi TV jest podłączony ? Zastosowałeś odpowiedni dzielnik mocy - splitter ? Kable zarobione prawidłowo ?
  • Poziom 43  
    Zamiast pasywnego rozdzielacza daj rozgałęźnik aktywny.
    Najlepiej żeby była możliwość regulacji poziomu przynajmniej jednego wyjścia. Jak nie będzie, to trudno. Jeśli ten pierwszy TV będzie miał problem ze zbyt dużym sygnałem, to najwyżej dodasz mu tłumik.
    Możesz wykorzystać do tego stary rozgałęźnik.
  • Poziom 43  
    Pomyśl - kable zewrzesz ze sobą?
    Po co kombinować jak koń pod górę? Jako ewentualny tłumik wykorzystasz ten stary rozgałęźnik. Zresztą na teraz wcale nie wiadomo czy to faktycznie wina kabla, czy właśnie rozgałęźnika. Zmieniałeś miejscami jego wyjścia?
    Coś napisane na nim? Może to nie prosty rozgałęźnik tylko całkiem co innego?
  • Poziom 34  
    Można i wzmacniacz dać przed splitterem. Wtedy już powstanie splitter aktywny i szumy spadną jeszcze bardziej, bo sam splitter też szumi. Jak kabel masz położony ze zgięciami pod kątem prostym to też masz większe tłumienie (zniekształcenie struktury kabla i powstanie niedopasowania - odbicia mocy). Powiedz jak wygląda ten rozgałęźnik, nie jest to przypadkiem taki biały badziew o trójkątnym kształcie ? Po gnieździe kablówki masz korektor ?

Sygnały w kabłówkach są bardzo duże. Kiedyś mieszkając w bloku miałem kablówkę - sygnał był ogromny. Miałem podpięty splitter (bierny na F-kach, z dwoma wyjściami) do korektora. Jeden TV był podpięty bezpośrednio, drugi przez jakieś 10m kabla koncentrycznego. Wszystko było OK. Jak podłączyłem leciwą VELĘ nie mogła normalnie pracować, bo się przesterowała.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    maciej_333 napisał:
    Po gnieździe kablówki masz korektor ?
    - tak z ciekawości: co to jest korektor?
  • Poziom 34  
    forestx napisał:
    maciej_333 napisał:
    Po gnieździe kablówki masz korektor ?
    - tak z ciekawości: co to jest korektor?

Może zastosowałem nietypowe określenie. Chodzi o to, że wraz ze wzrostem częstotliwości rośnie tłumienie kabli. Wtedy jakbyś podał sygnał z kablówki o równej mocy dla wszystkich kanałów na kabel jaki idzie do klienta to kanał 1 byłby słabo stłumiony, kanał 60 bardzo. Taki korektor ma charakterystykę częstotliwościową odwrotną niż kabel tzn. jego tłumienie maleje wraz ze wzrostem częstotliwości. Dzięki temu wszystkie kanały jakie odbiera TV mają w miarę jednakowy poziom. Bez tego ARW telewizora mogłoby nie wyrobić. Wszystkie kablówki jakie widziałem to miały. Taka zabawka miała jesze filtr, który rozdzielał pasmo TV od radia, bo większość kablówek przesyła stacje radiowe FM w zakresie 88-108MHz.

Jak autor postu ma kabel z gorącą żyłą z aluminium, ostre zagięcia i na dodatek aż 20m to nic dziwnego. Jak jedne kanały są OK, a inne nie to pewnie pasmo tego leciwego kabla jest małe. Idę o zakład, że te kanały odbierane gorzej są na większych częstotliwościach.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    maciej_333 napisał:
    Dzięki temu wszystkie kanały jakie odbiera TV mają w miarę jednakowy poziom. Bez tego ARW telewizora mogłoby nie wyrobić.
    - bzdury kolego piszecie.
    maciej_333 napisał:
    Wszystkie kablówki jakie widziałem to miały. Taka zabawka miała jesze filtr, który rozdzielał pasmo TV od radia, bo większość kablówek przesyła stacje radiowe FM w zakresie 88-108MHz.
    - moja kablówka nie ma. Teraz piszesz o gnieździe antenowym, które samo w sobie tłumi bardziej wysokie kanały - z korektorem nie ma nic wspólnego.

A jeśli autor ma przerwany kabel?
    Wysokie kanały będą miały wyższy poziom niż dolne.