Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opłata za zerwanie umowy w Orange

23 Sie 2010 23:00 2003 2
  • Poziom 20  
    Cześć, mam problem.

Umowa zawarta 28.08.2008 na okres 24 miesięcy, aktywacja i okres rozliczeniowy 13 każdego meisiąca, oferta Orange Abonament 25zł. Na umowie pisze "Opłata specjalna za niedotrzymanie warunków umowy: 798".
    Niedawno złożyłem zlecenie przeniesienia numeru do Play, ustanowili datę na 13.10.2010 ze względu na miesięczny okres wypowiedzenia.

Dzwoniłem dwukrotnie do BOK aby zapytać się ile musiałbym zapłacić gdybym zerwał umowę.
    - jedna pani powiedziała mi że około 190zł; gdy się zapytałem jak to jest liczone odpowiedziała, że nie może mi takiej informacji udzielić, że to wewnętrzne procedury
    - drugi raz kolei, powiedziała, że na chwilę obecną zapłacić bym musiał 189zł; zapytałem się 'to ile gdybym zerwał umowę 13 września', odpowiedziała: 159zł

Wg. obliczeń: 798/24*1 powinienem mieć do zapłaty opłatę specjalną w wysokości 33zł.

Co mogę w tym wypadku zrobić?
  • Poziom 43  
    A nie możesz poczekać ten 1 miesiąc do końca umowy z Orange? Wtedy nic nie będziesz musiał płacić.
  • Poziom 20  
    Kiedy normalnie ja już powinienem być w Play. Tak się składa, że z tą umową był problem. Zawarłem na 24 miesiące a w systemie mieli na 30 miesięcy. Dwa tygodnie zajęło mi wyjaśnianie tej sprawy, ostateczną odpowiedź o wprowadzeniu zmian w systemie dostałem 15 sierpnia. Wtedy też złożyłem zlecenie przeniesienia numeru. Jako, że po 13 sierpnia doliczyli mi kolejny okres rozliczeniowy.

Już mam cholernie dość tych problemów, dobre 30zł straciłem na wszystkie połączenia do BOK.

Teraz z ich winy(pomyłki w systemie) muszę czekać(i tym samym płacić im) za kolejny miesiąc.

Dlatego chciałbym zerwać umowę wcześniej, szczególnie, że według tych prawidłowych obliczeń byłby to koszt około 40zł... Problem w tym, że ja nie wiem jak oni to liczą, że wychodzi im taka ogromna kwota i właśnie w tym jest ten problem.
    Może tylko tak mówią abym nie zerwał umowy wcześniej? Jak ja to mogę zweryfikować?