Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audigy 2 ZS 0350 OEM GATEWAY+sterowniki Kx v.3539 i Youp-Pax

Supremist 24 Sie 2010 08:38 1698 0
    Supremist
    Poziom 9  
    Witam!
    Przeszukałem juz chyba wszystkie możliwe fora na ten temat i niestety nie znalazłem odpowiedzi która pomogłaby rozwiązać mój problem - dlatego postanowiłem napisać tutaj.

Niedawno zakupiłem na allegro kartę dzwiękową tj: SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS sb0350 OEM GATEWAY. Jest to karta pochodząca z demontażu - nie posiadająca firewire, z kolorowymi wejściami na śledziu.
    Na samym poczaku - problemem było dobranie odpowiednich sterowników - gdzyż te od producenta nie działały. Udalo mi sie ściagnąć odpwiednie ze strony gateway'a - niestety nie współpracujące z softem CREATIVA (audio HQ , EAX itp).Zero mozliwosci konfiguracyjnych.. Poszperałem trochę na necie - i pozostały dwie opcje do wyboru :

1) sterowniki Youp-PAx - wersja obsługująca moja kartę (NEW YEAR EDITION 2005) - działa EAX, działa panel ( wszystko troche biedne - ale jest) - ale nie ma możliwosć konfiguracji poszczególnych satelitek ( a na tym bardzo mi zalezy bo stoją w roznych odległościach i musze ustawiac recznie natężenie dzwięku na każdej z nich.) Nie odzywa sie głośnik centralny :/.

2) Sterowniki Kx Project w v.3539 - działają wporządku.. - ale pojawia sie ten sam problem - nie gra mi głośnik centralny. Podczas testu - odzywają sie satelitki i subwoofer - ale nie gra głośnik centralny.

Próbowałem rożnych konfiguracji, ustawień głośników i nic. Centralny jest jak zaklęty ;/. Słychać z niego tylko szum.

Karta pracuje z głośnikami CREATIVE INSPIRE 6700 (6.1). Głośniki są sprawne - do niedawna działały wspaniale z sound blasterem LIVE 5.1 na sterownikach KX v.3537.

Zależy mi na odpowiedniejc konfiguracji głośników gdzyż komputera używam przede wszystkim do oglądania filmów z AC3 i DTS oraz słuchania muzyki.

Proszę o pomoc, albo sugestie jak można rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam!