Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polak zaprezentował nowy koncept silnika grawitacyjnego!

michaelin 24 Sie 2010 09:11 8110 14
    michaelin
    Poziom 12  
    Polak zaprezentował nowy koncept silnika grawitacyjnego! Pan Andrzej Józefczuk opublikowała nowy projekt silnika grawitacyjnego własnego pomysłu.

Cytat:
    Szanowni Państwo chciałbym się podzielić swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną z dziedziny uzyskiwania darmowej energii, która wg mnie może posiadać każdy człowiek na ziemi. Wykonałem projekt mechanicznego silnika, który jest prosty w budowie i prosty w obsłudze, a do sprzęgnięciu np. z prądnicą pozwoli uzyskać dużą moc takiego agregatu prądotwórczego. Załączam trochę teorii i rysunków aby zobrazować Państwu ideę mojego pomysłu.

Publikacja autora jest dostępna na stronie Link

animacja Link

Czy nowe i tanie pomysły na ujarzmienie wiecznej energii ujrzą światło dzienne? Co stanie się gdy uzyskamy dostęp do tanich nieograniczonych źródeł energii?. Szukajmy odpowiedzi.

wątek pojawił się na stronie:
    Link
    i jeszcze tu:
    Link
    Cytat:
  • Fabryka Prądu
    proprocek
    Poziom 15  
    Nie ma czegoś takiego jak nieograniczone źródło energii - w zamkniętym układzie suma energii jest stała czy to będzie ciepło czy energia kinetyczna, czy jeszcze coś innego to ZAWSZE mamy stałą energię. Pogląd "straty energii" jest o tyle niepoprawny, że energia, którą chcemy uzyskać jest po drodze zamieniana na coś innego, ale i tak suma tego wszystkiego do kupy zawsze jest CONST
  • Fabryka Prądu
    AdeBe
    Poziom 13  
    michaelin napisał:
    Czy nowe i tanie pomysły na ujarzmienie wiecznej energii ujrzą światło dzienne? Co stanie się gdy uzyskamy dostęp do tanich nieograniczonych źródeł energii?. Szukajmy odpowiedzi.

Nius na poziomie Faktu...
    DonQuijote88
    Poziom 14  
    Na mój gust jak się weźmie pod uwagę istnienie wspólnej strefy tarcia jescze to zachodzi wątpliwość czy to W OGÓLE da się ruszyć!
    TokamakPl
    Poziom 16  
    Wow, dawno nie było na elektrodzie takich bredni.
    Edit: Może również matura z fizyki powinna być obowiązkowa :|
    Pocieszny
    Poziom 38  
    Nie rozumiem jednej rzeczy przy tego typu wynalazkach. Urządzenie wygląda nieskomplikowanie i jego budowa zapewne nie sprawi problemów. Dlaczego autor jeszcze nie pokazał wszystkim, że ono działa? Coś tu chyba nie gra do końca ;)

W ogóle projekty wszystkich perpetuum mobile mają taką cechę, że jest dużo dużo dużo teoretycznej, pseudonaukowej "paplaniny" i opowiadań jakie to będzie super kiedy już będzie, ale jakoś nikt nie kwapi się do pokazania, że to rzeczywiście może działać. I mówienie, że koncerny tego nie wypuszczą na światło dziennie też jest chyba pewną formą wykręcenia się od udowodnienia działania takiego wynalazku. W dobie internetu nie jest tak trudno się wszystkim pochwalić.
    proprocek
    Poziom 15  
    Wykład z elektroniki na AGH: Był taki wynalazek, który wytwarzał energię kinetyczną z 2 pierścieni obłożonych małymi magnesami o przeciwnych zwrotach na pierścieniach. Problem polegał na tym, że pomimo tego, że faktycznie to działało nikt nie wziął pod uwagę, że magnesy z czasem traciły swoje właściwości, a energia potrzebna do produkcji magnesów była wyższa niż ta przez nie wytworzona.
    DonQuijote88
    Poziom 14  
    Proprocek to ja chyba musiałem spać na tym wykładzie bo pierwsze słyszę:P
    proprocek
    Poziom 15  
    Jaki wydział? ;> Ja IMiIP - u mnie to było jako ciekawostka :)
    Co do tej wypociny z linka w pierwszym poście: Szanowny pan pominął opór powietrza i opór toczenia w łożyskach - Super! Idąc tym tropem rozpędzając się na rowerze po prostej drodze można ją całą przejechać bez pedałowania bo pominęliśmy TYLKO opór powietrza i tarcie...
    Pocieszny
    Poziom 38  
    @proprocek biorąc pod uwagę to co napisałeś, gdyby wynalazek pana z pierwszego postu działał, to po jakimś czasie wysłalibyśmy energię Ziemi w kosmos w postaci światła i fal radiowych :)
    proprocek
    Poziom 15  
    zenobeusz - Weź pod uwagę, że na ziemię jest codziennie dostarczana nowa porcja energii przez promieniowanie słoneczne. Każde paliwo kopalne jest przemienioną energią słoneczną: Rośliny - fotosynteza, potem gnicie, i po wieeeelu latach mamy węgiel.
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Czy to nie jest przypadkiem kolejna mutacja koła Besslera czy też Oryffeusa?
    michaelin
    Poziom 12  
    Cytat:
    @Kb76

Zamieszczam specjalnie dla pana film. Wykonanie modelu graniczyło z niemożliwością bo jestem teraz nad morzem ale nawet tak skromnymi siłami z nakrętek i deseczek szlifowanych papierem ściernyn zbudowałem maszynę pana Andrzeja. Okazało się na dodatek że prowadnice nie są właściwie potrzebne - przy zastosowaniu większych luzów i mocnym pchnięciu na początku siła odśrodkowa sama ustawia ciężarki w odpowiednich miejscach - co potwierdza że przyroda głupia nie jest.

Z góry przepraszam forumowiczów za tak marną jakość wykonania i słaby filmik ale w pokoju wakacyjnym z narzędziami z samochodu ciężko o coś więcej...

http://www.youtube.com/watch?v=PNPAYYLFDXY

Link
    kaziowichura
    Poziom 14  
    Cytat:
    Rośliny - fotosynteza, potem gnicie, i po wieeeelu latach mamy węgiel
    Albo sadzimy rzepak i spalamy w dieslu. Ewentualnie pozyskujemy biogaz. I po co się wysilać z alternatywnymi źródłami energii jak wiatraki i ogniwa słoneczne ??

lol filmik obejrzałem i cały tydzień będę się zastanawiał gdzie tu podstęp

EDIT
    ok chyba wiem - to nie ciężarki a magnesy neodymowe.. pod spodem mała cewka i już można kasę wyciągnąć od ludzi :D
    o jezu ale wy kombinujecie - no modzi ruszcie się :D