Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polak zaprezentował nowy koncept silnika grawitacyjnego!

michaelin 24 Sie 2010 09:11 8110 14
 • #1
  michaelin
  Poziom 12  
  Polak zaprezentował nowy koncept silnika grawitacyjnego! Pan Andrzej Józefczuk opublikowała nowy projekt silnika grawitacyjnego własnego pomysłu.

  Cytat:
  Szanowni Państwo chciałbym się podzielić swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną z dziedziny uzyskiwania darmowej energii, która wg mnie może posiadać każdy człowiek na ziemi. Wykonałem projekt mechanicznego silnika, który jest prosty w budowie i prosty w obsłudze, a do sprzęgnięciu np. z prądnicą pozwoli uzyskać dużą moc takiego agregatu prądotwórczego. Załączam trochę teorii i rysunków aby zobrazować Państwu ideę mojego pomysłu.


  Publikacja autora jest dostępna na stronie Link

  animacja Link


  Czy nowe i tanie pomysły na ujarzmienie wiecznej energii ujrzą światło dzienne? Co stanie się gdy uzyskamy dostęp do tanich nieograniczonych źródeł energii?. Szukajmy odpowiedzi.

  wątek pojawił się na stronie:
  Link
  i jeszcze tu:
  Link
  Cytat:
 • Fabryka Prądu
 • #3
  proprocek
  Poziom 15  
  Nie ma czegoś takiego jak nieograniczone źródło energii - w zamkniętym układzie suma energii jest stała czy to będzie ciepło czy energia kinetyczna, czy jeszcze coś innego to ZAWSZE mamy stałą energię. Pogląd "straty energii" jest o tyle niepoprawny, że energia, którą chcemy uzyskać jest po drodze zamieniana na coś innego, ale i tak suma tego wszystkiego do kupy zawsze jest CONST
 • Fabryka Prądu
 • #4
  AdeBe
  Poziom 13  
  michaelin napisał:
  Czy nowe i tanie pomysły na ujarzmienie wiecznej energii ujrzą światło dzienne? Co stanie się gdy uzyskamy dostęp do tanich nieograniczonych źródeł energii?. Szukajmy odpowiedzi.

  Nius na poziomie Faktu...
 • #5
  DonQuijote88
  Poziom 14  
  Na mój gust jak się weźmie pod uwagę istnienie wspólnej strefy tarcia jescze to zachodzi wątpliwość czy to W OGÓLE da się ruszyć!
 • #6
  TokamakPl
  Poziom 16  
  Wow, dawno nie było na elektrodzie takich bredni.
  Edit: Może również matura z fizyki powinna być obowiązkowa :|
 • #7
  Pocieszny
  Poziom 38  
  Nie rozumiem jednej rzeczy przy tego typu wynalazkach. Urządzenie wygląda nieskomplikowanie i jego budowa zapewne nie sprawi problemów. Dlaczego autor jeszcze nie pokazał wszystkim, że ono działa? Coś tu chyba nie gra do końca ;)

  W ogóle projekty wszystkich perpetuum mobile mają taką cechę, że jest dużo dużo dużo teoretycznej, pseudonaukowej "paplaniny" i opowiadań jakie to będzie super kiedy już będzie, ale jakoś nikt nie kwapi się do pokazania, że to rzeczywiście może działać. I mówienie, że koncerny tego nie wypuszczą na światło dziennie też jest chyba pewną formą wykręcenia się od udowodnienia działania takiego wynalazku. W dobie internetu nie jest tak trudno się wszystkim pochwalić.
 • #8
  proprocek
  Poziom 15  
  Wykład z elektroniki na AGH: Był taki wynalazek, który wytwarzał energię kinetyczną z 2 pierścieni obłożonych małymi magnesami o przeciwnych zwrotach na pierścieniach. Problem polegał na tym, że pomimo tego, że faktycznie to działało nikt nie wziął pod uwagę, że magnesy z czasem traciły swoje właściwości, a energia potrzebna do produkcji magnesów była wyższa niż ta przez nie wytworzona.
 • #9
  DonQuijote88
  Poziom 14  
  Proprocek to ja chyba musiałem spać na tym wykładzie bo pierwsze słyszę:P
 • #10
  proprocek
  Poziom 15  
  Jaki wydział? ;> Ja IMiIP - u mnie to było jako ciekawostka :)
  Co do tej wypociny z linka w pierwszym poście: Szanowny pan pominął opór powietrza i opór toczenia w łożyskach - Super! Idąc tym tropem rozpędzając się na rowerze po prostej drodze można ją całą przejechać bez pedałowania bo pominęliśmy TYLKO opór powietrza i tarcie...
 • #11
  Pocieszny
  Poziom 38  
  @proprocek biorąc pod uwagę to co napisałeś, gdyby wynalazek pana z pierwszego postu działał, to po jakimś czasie wysłalibyśmy energię Ziemi w kosmos w postaci światła i fal radiowych :)
 • #12
  proprocek
  Poziom 15  
  zenobeusz - Weź pod uwagę, że na ziemię jest codziennie dostarczana nowa porcja energii przez promieniowanie słoneczne. Każde paliwo kopalne jest przemienioną energią słoneczną: Rośliny - fotosynteza, potem gnicie, i po wieeeelu latach mamy węgiel.
 • #13
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Czy to nie jest przypadkiem kolejna mutacja koła Besslera czy też Oryffeusa?
 • #14
  michaelin
  Poziom 12  
  Cytat:
  @Kb76

  Zamieszczam specjalnie dla pana film. Wykonanie modelu graniczyło z niemożliwością bo jestem teraz nad morzem ale nawet tak skromnymi siłami z nakrętek i deseczek szlifowanych papierem ściernyn zbudowałem maszynę pana Andrzeja. Okazało się na dodatek że prowadnice nie są właściwie potrzebne - przy zastosowaniu większych luzów i mocnym pchnięciu na początku siła odśrodkowa sama ustawia ciężarki w odpowiednich miejscach - co potwierdza że przyroda głupia nie jest.

  Z góry przepraszam forumowiczów za tak marną jakość wykonania i słaby filmik ale w pokoju wakacyjnym z narzędziami z samochodu ciężko o coś więcej...

  http://www.youtube.com/watch?v=PNPAYYLFDXY

  Link
 • #15
  kaziowichura
  Poziom 14  
  Cytat:
  Rośliny - fotosynteza, potem gnicie, i po wieeeelu latach mamy węgiel
  Albo sadzimy rzepak i spalamy w dieslu. Ewentualnie pozyskujemy biogaz. I po co się wysilać z alternatywnymi źródłami energii jak wiatraki i ogniwa słoneczne ??

  lol filmik obejrzałem i cały tydzień będę się zastanawiał gdzie tu podstęp

  EDIT
  ok chyba wiem - to nie ciężarki a magnesy neodymowe.. pod spodem mała cewka i już można kasę wyciągnąć od ludzi :D
  o jezu ale wy kombinujecie - no modzi ruszcie się :D