Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka

24 Sie 2010 09:13 6029 12
  • Poziom 10  
    Szukam porady dotyczącej sposobu podłączenia wskazanego na foto wzmocnienia do modulacji wewnątrz Midland Alana 28

Kupiłem takową płytkę

i jedynie co do niej jest to, opis lutowań na płytce... RX , TX , MASA czy GND rozumiem, lecz gdzie to wpiąć w środku Alana 28??

Pod mikrofon na tył wtyczki?
    oraz, kolejne pytanie..
    Jak podłączyć zasilanie tej płytki?

Zasilana ona jest napięciem minimum +7, max. +18V
    Czy, mogę pobrać + z wtyczki zasilającej radio +12?

Prosze o pomoc...
  • Poziom 17  
    W radiu sobie zainstaluj ten przedwzmacniacz.
    1. Podłanczasz zasilanie wg. opisu na płytce 12V+ oraz '-"
    2. Patrzysz na którym pinie we wtyczce w mikrofonie jest przewód od mikrofonu(środkowa żyła w oplocie.
    3. Rozcinasz ten przewód (chyba żółty jest zazwyczaj) i ten kabel co leci od mikrofonu lutujesz do wejścia a ten kabel co wychodzi z radia podłączasz do wyjścia. i cały zabiego gotowy. Teraz tylko regulacja
  • Poziom 10  
    Czytałem na forum o tym wzmacniaczu. Ktoś majstrował go do Unidena.
    Po zabiegu piszczy w głośniku...
    Boje się, że tak samo wyjdzie u Mnie...

Zapomniałem wspomnieć, że... na tor MIKROFON + wzmacniacz pójdzie u Mnie jeszcze płytka z Echem
  • Poziom 33  
    W takim razie przedwzmacniacz jest zbędny.
  • Poziom 10  
    OK, przyznam się... Jeszcze tego nie kupiłem, lecz sklep mam pod nosem i w każdej chwilę mogę kupić. Zastanawiam się nad płytką o której piszemy w wątku, oraz nad tą:

Czy jeśli będę chciał zamontować ECHO, to ... czy ta płytka ma już wzmocnienie?
    I czy w ogóle się da zamontować to do Alana 28?
  • Poziom 33  
    To jest zdjęcie płytki z linią opóźniającą (2 pierwsze scalaki od lewej) trzeci scalak to najprawdopodobniej wzmacniacz mikrofonowy. Linia opóźniająca obrabia sygnały o znacznej amplitudzie i wzmacniacz jest zbędny. Takie echo generuje niezbyt ciekawy sygnał w pewnym sensie niepożądany. To jest echo typu Densei. Gdzie takie płytki sprzedają ?
  • Poziom 10  
    w Legionowie, no i są też na A...gro , aktualnie za 35zł
  • Poziom 33  
    Interesująca sprawa. Jeśli ktoś potrafi sam sobie z tym poradzić, to nie potrzebuje gotowego mikrofonu i to samo można zrobić tańszym kosztem.
    Przeglądam właśnie własne notatki na temat mikrofonu Densei EC 2002 i okazuje się, że to jest chyba to samo. Linia opóźniająca i zegar to zapewne odpowiedniki:
    BL3207 = MN3207 = V3207(na zdjęciu)
    BL3102 = MN3102 = V3102(na zdjęciu)
    trzeciego dokładnie nie widać, ale wygląda na wzmacniacz operacyjny
    Schemat echa znajduje się w nocie aplikacyjnej BL3208.
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak to wygląda:

Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka

Na PW wysłąłem CI namiary

Dodano po 5 [minuty]:

Zmieniłem TEMAT wątku ponieważ pozostane przy tej drugiej płytce z ECHEM. Jutro ją kupię, i wspólnie zaczniemy zabawę w montowanie...
    Dokładne foto NOWEGO nabytku zapodam jutro...
  • Poziom 10  
    Płytka zamówiona, w poniedziałek lub wtorek powinna dotrzeć. Temat jak najbardziej aktualny, lecz musimy poczekać aż kurier elektronikę dostarczy
  • Poziom 10  
    Zgodnie z obietnicą ... wracamy do tematu. Płytka przyszła dzisiaj rano. Całkowity koszt z wysyłką za pobraniem 46,50zł
    Zaczynam od zamieszczenia dokładnych fotek, oraz od pytania:
    co to jest mikrofon pojemnościowy a dynamiczny??
    No i zaczynamy z montażem... Wieczorkiem, będę miał Alana na stole...
    Od czego zacząć??

Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka
  • Poziom 10  
    A więc... przekopałem google... i nic...
    Jedyne co znalazłem to montaż wzmocnienia w Alanie 28 oraz wymiana pojemnościowego na dynamiczny ....

Bardzo proszę elektroników znających temat CB o podpowiedź, z którego miejsca najbezpieczniej zasilić płytkę? Szukam 10V stabilizowanego, lecz... znalazłem na płycie jedynie 7,4V a to za mało... Reszta oscyluje w przedziale 11,6 - 12,6 (zasilacz CB mam 12V-17Amp)

Proszę też o informację, czy TOR MIKROFONU w Alanie 28 to czerwony przewód w polu 6 , czyli TX??

Proszę o zaznaczenie miejsca na fotce, w które mogę podpiąć zasilanie dla płytki...

Na drugim foto widać dotychczasowe dzieło...

Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka Montaż ECHA w Midland Alan 28 - płytka
  • Poziom 10  
    Już sobie poradziłem. Jak widać, w forum są... jedynie znawcy podstaw.
    Pytałem, szukałem...
    nawet Tu!
    Odpowiedzi forumowiczów są prozaiczne i niekonkretne...
    Na konkretne pytania - nie odpowiadacie wcale...
    więc, myślę... że to mój ostatni post...
    bo...
    pytać ludzi, którzy nic nie wiedzą -- sensu nie ma...