Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanały FTA z Astry na Cyfrowym Polsacie po umowie

gregorjar 24 Sie 2010 11:33 4297 6
  • #1 24 Sie 2010 11:33
    gregorjar
    Poziom 2  

Jak w temacie. Dysponuję odbiornikiem Echostar 727 po umowie, jest moją własnością i jest ponoć odblokowany (dzwoniłem do COK). Antena ustawiona na Astrę. Chcę odbierać FTA tylko z Astry. Czy konieczny jest ustawienie anteny na Hotbirda + drugi konwerter i Diseq, nadmieniam że chciałbym to zrobić jak najtaniej. Dzięki z góry za podpowiedzi.

0 6
  • #2 24 Sie 2010 12:04
    matzg
    Poziom 35  

Witam, nie jest konieczny układ zeza... jeżeli zależy ci tylko na Astrze to wystarczy pojedynczy konwerter.

0
  • #3 24 Sie 2010 12:19
    gregorjar
    Poziom 2  

Tak, ale...
    Ci z COK powiedzieli, że musi być zez, i że musi dekoder "zasysać" hotbirda, żeby działała Astra... chyba coś nie tak. A cały czas mam komunikat " Karta nieaktywowana".

Dodano po 10 [minuty]:

Tak sobie czytam rożne posty i wymyśliłem tak:
    Przestawię antenę na Hotbirda, skąd ponoć pobierze mi się aktywacja karty, a później wróce na Astrę...

0
  • #4 24 Sie 2010 13:17
    matzg
    Poziom 35  

gregorjar napisał:
    ...
    Przestawię antenę na Hotbirda, skąd ponoć pobierze mi się aktywacja karty, a później wróce na Astrę...

Bardzo dobre rozumowanie.

Sądziłem że uprawnienia dla FTA poszły już na kartę i że niekodowane działają na HB.
    Pozdr.

0
  • #5 24 Sie 2010 14:34
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Rozumowanie poprawne, ale....niestety za jakiś czas znowu wyskoczy komunikat karta nieaktywowana..Niestety, ale żeby tego uniknąć musi być HB.

0
  • #6 24 Sie 2010 18:22
    obi997
    Poziom 27  

grzesiulek5 napisał:
    rozumowanie poprawne ale....niestety za jakiś czas znowu wyskoczy komunikat karta nieaktywowana..Niestety ale żeby tego uniknąć musi być HB

Sorki za pytanie, ale dlaczego tak jest, możesz zdradzić więcej szczegółów?

0
  • #7 24 Sie 2010 20:04
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

obi997 napisał:

Sorki za pytanie, ale dlaczego tak jest, możesz zdradzić więcej szczegółów?

Taka polityka CP!
    Zapytaj dzwoniąc do nich.:D

0