Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kanały FTA z Astry na Cyfrowym Polsacie po umowie

24 Aug 2010 11:33 4504 6
  • Level 2  
    Jak w temacie. Dysponuję odbiornikiem Echostar 727 po umowie, jest moją własnością i jest ponoć odblokowany (dzwoniłem do COK). Antena ustawiona na Astrę. Chcę odbierać FTA tylko z Astry. Czy konieczny jest ustawienie anteny na Hotbirda + drugi konwerter i Diseq, nadmieniam że chciałbym to zrobić jak najtaniej. Dzięki z góry za podpowiedzi.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Witam, nie jest konieczny układ zeza... jeżeli zależy ci tylko na Astrze to wystarczy pojedynczy konwerter.
  • Level 2  
    Tak, ale...
    Ci z COK powiedzieli, że musi być zez, i że musi dekoder "zasysać" hotbirda, żeby działała Astra... chyba coś nie tak. A cały czas mam komunikat " Karta nieaktywowana".

Dodano po 10 [minuty]:

Tak sobie czytam rożne posty i wymyśliłem tak:
    Przestawię antenę na Hotbirda, skąd ponoć pobierze mi się aktywacja karty, a później wróce na Astrę...
  • Level 35  
    gregorjar wrote:
    ...
    Przestawię antenę na Hotbirda, skąd ponoć pobierze mi się aktywacja karty, a później wróce na Astrę...

Bardzo dobre rozumowanie.

Sądziłem że uprawnienia dla FTA poszły już na kartę i że niekodowane działają na HB.
    Pozdr.
  • Level 22  
    Rozumowanie poprawne, ale....niestety za jakiś czas znowu wyskoczy komunikat karta nieaktywowana..Niestety, ale żeby tego uniknąć musi być HB.
  • Level 27  
    grzesiulek5 wrote:
    rozumowanie poprawne ale....niestety za jakiś czas znowu wyskoczy komunikat karta nieaktywowana..Niestety ale żeby tego uniknąć musi być HB

Sorki za pytanie, ale dlaczego tak jest, możesz zdradzić więcej szczegółów?
  • Conditionally unlocked
    obi997 wrote:

Sorki za pytanie, ale dlaczego tak jest, możesz zdradzić więcej szczegółów?

Taka polityka CP!
    Zapytaj dzwoniąc do nich.:D