Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padł zespolony włącznik świateł mijania Fiat Brava.

bravo8 24 Sie 2010 12:50 7724 5
  • #1 24 Sie 2010 12:50
    bravo8
    Poziom 16  

Witam

Padł mi zespolony włącznik świateł mijania we Fiacie Brava, rocznik 97 . Wczoraj zabrałem się za zdiagnozowanie problemu. Po wyciągnięciu kostki z gniazda przełącznika zespolonego zobaczyłem , że jest nadtopiony plastik przy styku wyprowadzenia kabla do świateł. Generalnie światła postojowe są, flash też, brak mijania i drogowych. Oczywiście bezpieczniki są sprawne. Brak przejścia prądu przez przełącznik. Jak połączyłem kable na krótko przy kostce to światła mijania i drogowe działają. Zrobiłem małe rozeznanie, nowy zespolony przełącznik kosztuje około 500 zł, używka 150-200 zł, ale tu nie ma pewności czy za miesiąc nie padnie. Pozostaje regeneracja albo wyprowadzenie jakiegoś innego przełącznika na deskę plus przekaźniki. Oryginalnie Fiat Brava przekaźników na światła mijania nie ma. A co do regeneracji to mam pytanie jak się do tego zabrać, czy to jest rozbieralne ? Z całą pewnością należy zdemontować kierownicę z układem poduszki pow. Samochód jest stary, więc nie chcę w niego za wiele inwestować. Czy może macie jakieś pomysły , tak aby się za dużo nie napracować i też z minimalizować koszty.

Liczę na pomoc i pozdrawiam.

1 5
  • #2 24 Sie 2010 13:44
    yaaro
    Poziom 33  

Zależy jak jest uszkodzony może się okazać że nic nie zrobisz. Bez oględzin nie stwierdzisz.

1
  • #3 24 Sie 2010 14:16
    marcpol
    Poziom 20  

Kolego nie dziaduj i nie naprawiaj tego przełącznika, czyszczenie wypalonych styków da jedynie krótkotrwały efekt. Na szrocie używany przełącznik dostaniesz w granicach 20 zł, cena 150 - 200 zł jest anormalna, zwłaszcza, że na allegro taki przełącznik bez problemu kupisz za 39 zł. Awaria przełącznika świateł w pewnych niekorzystnych warunkach może skończyć się niekorzystnie ;) .

0
  • #4 24 Sie 2010 16:57
    gimak
    Poziom 37  

Jak nie ma przekaźników to warto je zainstalować. Wtedy nawet ożywiony stary przełącznik będzie długowieczny, a jakość (jasność) świecenia żarówek się poprawi.

0
  • #5 24 Sie 2010 19:10
    viper555
    spec od auto-elektro

Włącznik jest prosty w naprawie ,więc warto go zrobić i wiadomo przekaźnik wystarczy na krótkie ale możesz dać i na długie.P

0
  • #6 02 Wrz 2010 15:16
    bravo8
    Poziom 16  

Witam

Kupiłem z Allegro używkę , dość tanio i działa. Niestety to prawda, Xedos ze Sz-na krzyczy sobie za używkę 200 zł, masakra. Sprawdzenie starego przełącznika zostawię sobie na zimowe wieczory.

Pozdrawiam

0