Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Kyocera FS1030d zacięcia na rejestracji

strato 24 Sie 2010 12:52 1992 7
  • #1 24 Sie 2010 12:52
    strato
    Poziom 15  

Witam
    Problem jest w tym że drukarka jak jest zimna pracuje prawidłowo i cichutko, natomiast po nagrzaniu co któryś wydruk, rzęzi coś w drukarce i papier zatrzymuje się na rolce rejestracji no i mamy zacięcie papieru...Spowodowane jest to zadziałaniem elektromagnesu który blokuje sprzęgiełko rolki rejestracji.Normalnie blokuje na chwilę, puszcza i papier idzie dalej a w momencie zacięcia, opada kotwica i tak juz zostaje czyli elektromagnesik jest aktywny...Jest to dość uciążliwe ponieważ trzeba wyszarpywać kartkę spod czujnika...Wymieniłem pickup rolki , podmieniałem kolejno ;powyższe sprzęgiełko,przekaźnik, obie płyty, elektroniki nawet fuser ponieważ sądziłem że jest gdzieś:?: w drukarce jakis bład problem i elektronika prawidłowo zatrzymuje papier na rolce rejestracji.Ale tak naprawdę to mógłbym jeszcze podmieniać inne elementy tyle że nie mam już drugiej takiej samej na podmianę części....zaczyna mi brakować pomysłów....dodam ze wkład z tonerem równiez i rolkę transferową też podmieniałem...jest to sporadyczne i uciążliwe uszkodzenie, bo za kazdym razem trzeba czekać aż sie drukarka się zagrzeje...z góry dzieki za wszelkie sugestie może ktoś sie już z takim objawem spotkał?
    pozdrawiam-Strato

przeczyszczę jeszcze czujnik pod rolka rejestracji...
    rozebrałem cały dół drukarki przedmuchałem przeczysciłem czujnik rolkii wszystkie sprzęgla l....dalej to samo co któraś kartka zacina...dodam że poczytałem tez trochę w necie ale jednoznacznej odpowiedzi nie otrzymałem...

0 7
  • #2 24 Sie 2010 16:49
    krzys_ka
    Poziom 23  

Problem znam z modeli fs-1118, wymiana płyty głównej załatwia sprawę, ale skoro podmieniałeś.. może też być odkształcony plastik nad czujnikiem rejestracji.

0
  • #3 24 Sie 2010 19:44
    forteca
    Specjalista KYOCERA

A może zacznijmy od podania licznika wydruków?

0
  • #4 25 Sie 2010 08:06
    strato
    Poziom 15  

Witam Forteca:D
    Masz rację od tego trzeba było zacząć: total pages-186737

0
  • #5 25 Sie 2010 12:44
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

w takim razie masz do wymiany dźwignię czujnika rejestracji.

Podrawiam

0
  • #6 25 Sie 2010 13:06
    strato
    Poziom 15  

Ok-Dzięki Forteca-wydaje mi się że jedyna przyczyną jest właśnie czujnik papieru a dokładnie jego flaga-zaraz zamawiam-dam znać o efektach i pozdrawiam serdecznie_Strato

Dodano po 11 [minuty]:

ok zamówiłem-w kwestii upewnienia się chodzi o część ACTUATOR MPF wg pk.?

0
  • #7 25 Sie 2010 22:13
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Sprawdź PW;)

0
  • #8 29 Lis 2010 09:20
    strato
    Poziom 15  

Sprawa zakończyła się wymianą flagi czujnika papieru-po porównaniu z nową ,okazało się że obie flagi róznią sie wysokościa i to co najmiej o około 3mm-temat do zamknięcia-pozdrawiam _Strato

pozdrowienia oraz szczególne podziękowania dla Fortecy za trafne sugestie-wniosek jest taki:jesli drukarka ma przegieg ok 100k stron to flaga jest do wymiany-obligatoryjnie !

0