Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Micra k12 2004 nie odpala!

jarcyk1 24 Aug 2010 13:19 32437 11
 • #1
  jarcyk1
  Level 10  
  Witam serdecznie posiadam auto Nissan Micra k12 1.2 80KM 2004r.Problem polega na tym,że od jakiegoś czasu auto nie odpala.Dokonałem przeglądu całej instalacji elektrycznej,rozrząd kompletny wymieniałem przy przebiegu 75.000 km(oryginał),pojazd ma przebieg 177.000km a badanie komputerem nie wykazuje błędu położenia wałka rozrządu,wymieniłem katalizator poprzedni rozsypał się,wymieniłem skrzynkę bezpieczników(IPDM),lambda sonda wymieniona miesiąc temu(nowa oryginał).Mój mechanik rozkłada ręce i nie ma koncepcji na naprawę samochodu.Bardzo proszę o pomoc i sugestię.Z góry wielkie dzięki!
 • #2
  am2310
  Level 18  
  na początek trzeba sprawdzić czego mu brakuje iskry, paliwa badanie ciśnienia na tłokach było to sprawdzane?
 • #3
  jarcyk1
  Level 10  
  brakuje iskry,przewody były sprawdzane-są ok

  Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

  Przewody sprawdzone,świece zmienione,wiązka elektryczna zweryfikowana,rozrusznik kręci,a iskry nadal brak!
 • #4
  am2310
  Level 18  
  a czy był sprawdzony czujnik wychylenia wału korbowego i cewka?
 • #5
  jarcyk1
  Level 10  
  Po ponownym podłączeniu do compa pokazuje się błąd czujnika wałka rozrządu.Mój mechanik stwierdził,że nie możliwe jest żeby po wymianie całego rozrządu przejechać tylko 85 tyś.km i sugeruje wymianę samego czujnika.Czy uszkodzenie samego czujnika może powodować brak możliwości odpalenia samochodu?Proszę o pomoc w tej patowej sytuacjii.Wielkie dzięki za dotychczasowe sugestie.

  Dodano po 22 [minuty]:

  Odpalił.Jadę po niego.Jeszcze raz bardzo dziękuję za sugestie i pomoc z Państwa strony.
  Pozdrawiam.

  Dodano po 4 [minuty]:

  Po powrocie będę znał powód więc przekażę informację na forum.Może komuś się jeszcze przyda ta informacja.I może ktoś z niej skorzysta.
 • #6
  carrot
  Moderator of Cars
  Niestety, to jest możliwe, mało z tym, nagminne w tej micrze
  Zobacz sobie jak wygląda łańcuch po 80 kkm w 3 letnim samochodzie
  Nissan Micra k12 2004 nie odpala!
 • #7
  jarcyk1
  Level 10  
  Więc mam pytanie:jeżeli rozrząd uległ uszkodzeniu,czy w trakcie pracy silnika i po podłączeniu do komputera wyświetli się błąd położenia wałka rozrządu?Proszę o jak najszybszą odp.Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • #8
  carrot
  Moderator of Cars
  Najpierw wali błąd czujnika wałka, potem jak się bardziej rozciągnie łańcuch brakiem synchronizacji. Nie jest niestety miło i fajnie, bo impreza kosztowała klienta w sumie 3000zł, 2 x wymiana czujnika (500 oryginał) do tego potem kpl rozrząd 1500zł i robocizna
 • #9
  jarcyk1
  Level 10  
  A co w sytuacji kiedy po odpaleniu(fartem,ale bez wymiany rozrządu) błąd położenia wałka rozrządu znika na komputerze(oczywiście w trakcie pracy silnika)?
 • #10
  carrot
  Moderator of Cars
  Jak silnik odpali to możesz zdjąć wtyczkę z czujnika wałka i będzie chodził normalnie, ale jak w trakcie pracy z podpiętym czujnikiem złapie przekroczenie zakresu synchronizacji to zgaśnie. Koło foniczne wałka jest nacięte na jego końcu, ma bardzo drobne zęby, ok 2,5mm szerokości, więc wiele nie trzeba, żeby rozrząd wyszedł poza zakres przewidziany przez sterownik
 • Helpful post
  #11
  Hans30
  Level 28  
  myślę że jest uszkodzony czujnik położenia wałka jak mechanik może niech podmieni
 • #12
  jarcyk1
  Level 10  
  Witam ponownie p.Tomku-pełny profesjonalizm dziękuję za pomoc,trafna diagnoza czujnik wymieniony silnik pali.Niestety okazało się,że silnik nadaje się do wymiany(bierze olej jak smok)zamierzam kupić kolejny silnik i w związku z zakupem silnika mam pytanie,czy po numerach silnika będę w stanie określić rok produkcji silnika,tzn.czy numer silnika w nissanie micrze K12 zawiera rok produkcji?Z góry dziękuję za odpowiedzi i dotychczasową pomoc.