Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ prostownika z rozruchem

24 Sie 2010 13:36 10380 4
  • Poziom 13  
    Witam.
    Posiadam prostownik rosyjski ZP-02. Posiada on regulację 0-10A oraz rozruch. Niestety układ sterujący jest kompletnie spalony, dosłownie :) . Czym mogę zastąpić taki układ?
    Schemat prostownika:
    Układ prostownika z rozruchem

Jak widać jest to jakiś sterownik tyrystorowy... Tyrystory jaki trafo sprawne na 100%.
    Proszę o jakiś schemat lub podpowiedzi, gdyż ten oryginalny schemat zawiera jakieś ruskie elementy nie do zdobycie obecnie... Poza tym musiałbym do niego robić nową płytkę o może da się to zrobić w obecnych czasach prościej?

Dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    adrbub napisał:

Proszę o jakiś schemat lub podpowiedzi, gdyż ten oryginalny schemat zawiera jakieś ruskie elementy nie do zdobycie obecnie... Poza tym musiałbym do niego robić nową płytkę o może da się to zrobić w obecnych czasach prościej?

Elementy czynne w zamiennikach do kupienia (na schemacie tranzystory krzemowe), elementy RC nie problem, zrób na podstawie posiadanego schematu, wątpię , aby dla pojedynczej sztuki opłacało się zbytnio kombinować.
  • Poziom 13  
    A takie coś jak element VD1 oraz VD15, takie dwie złączone diody? Oznaczone KC191A, trochę szukałem i wyczytałem że są niemierzalne i nie do dostania... Więc czym je zastąpić?
  • Poziom 13  
    Zrobiłem od nowa płytkę, wszystkie części nowe oprócz tych "diod" co wyżej wspominałem. Układ niby działa, trafo "buczy", lecz na rozruchu mam tylko 9V a na ładowaniu 2,5V, czym to może być spowodowane?