Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roczny Electrolux EUC19001W za bardzo mrozi

24 Sie 2010 14:30 1311 1
  • Poziom 10  
    Witam,
    urządzenie jeszcze na gwarancji ale chce się Was poradzić, bo nie chce sytuacji, że serwisant przyjedzie i powie że wszystko jest O.K. i tak ma być, a ja mu będę musiał uwierzyć na słowo.
    Zamrażarka to urządzenie szufladowe z elektronicznym termostatem. Po roku użytkowania uzbierało się bardzo dużo lodu ( 3 l wody w misce po rozmrożeniu). Na górnym parowniku było jakieś 5 cm lodu, na drugim od góry jakies 3 cm, na trzecim jakis 1cm i już zaczęło łapać pozostałe.

Maszynę rozmroziłem, podłączyłem i pomierzyłem temperatury w środku. Na nastawie termostatu -16C (min mrożenie) w środku jest -24. Na nastawie -22 w środku jest -34. Nastawy -24 (max mrożenie) już nie sprawdzałem ale byłoby pewnie z -40C. Co jest grane? Czyzby uszkodzony termostat w nowej zamrażarce?
    Wg mnie urządzenie za bardzo mrozi. Od rozmrożenia minął dopiero tydzień a na części górnego parownika już jest lód (na środku parownika blisko przodu zamrażarki). Kawałek 10x10cm. W zamrażarce było w tym czasie mrożone tylko 2 kg mięsa i nic więcej. Drzwi sa otwierane sporadycznie, raczej bardzo rzadko. Sprawdziłem dokładnie uszczelke, wygląda że jest OK. raczej jest wszystko szczelne bo drzwi otwierają się z trudem, czasem trzeba użyc znacznej siły. Agregat pracuje OK, tzn. włącza się i wyłącza. Temp. skaraplacza też wygląda OK, podczas pracy agregatu jest ciepły, a po wyłaczeniu chłodny. Wszystko wygląda tak jakby termostat był skalibrowany na zbyt niski zakres temperatur. Albo czujnik termostatu błednie odczytuje temp. w środku zamrażarki (np. w wyniku błędnego montazu), apropos, gdzie jest ten czujnik umiejscowiony, bo go nie znalazłem?
  • Poziom 12  
    Spotkałem sie z przypadkiem zbyt dużego oblodzenia w Electroluxie, ale w innym modelu zamrażarki. Powodem tego była jakaś minimlana nieszczelnośc miedzy drzwiami a uszczelka. Serwis przyjezdzal kilka razy, bo nie mogli znalezc przyczyny, az w końcu znaleźli i wymienili cale urzadzenie na gwarancji. Z tego co pamiętam to temperatura była w normie, raczej nie niższa niz 30 st. Wydaje mi się, że w zamrażarce domowej nie powinno być mniej jak -30.