Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pralki do instalacji wodno kanalizacyjnej

songwriter 24 Sie 2010 19:08 12726 2
  • #1 24 Sie 2010 19:08
    songwriter
    Poziom 9  

Kupiłem pralkę i chcę ja podłączyć do instalacji kuchennej.
    Proszę o pomoc który wariant będzie lepszy, bardziej funkcjonalny, trwalszy, bezpieczniejszy. A może macie inny pomysł?
    Załączyłem rysunek.

Mam dwa warianty podłączenie dopływu i odpływu:
    I) DOPŁYW

1) Podłączenie do armatury kuchennej (dokupienie dodatkowej przedłużki/adaptera do istniejącej armatury która przy zaworze zimnej wody miałaby dodatkowy zawór i odpływ z gwintem do przyłączenia węża pralki
    Minusem tego połączenia byłaby chyba gorsza estetyka

2) Zamontowanie zaraz za licznikiem rozgałęziacza (dla wody do kranu i do pralki) i zaworu kulowego który zamontowałbym do rozgałęzienia doprowadzającego wodę do pralki.
    Plus to estetyka bo wszystko będzie schowane za szafką, minus to konieczność schylania się do zaworu i nie wiem do końca czy to połączenie jest bezpieczne gdyż rurka z licznikiem nie jest na stałe przytwierdzona do ściany (wszystko luźno lata)

II) ODPŁYW

1) Rura na czas prania zawieszana byłaby na krawędzi zlewu kuchennego
    Minusem może być rozpryskiwanie się wody gdyż zlew jest dość płytki

2) Dokupienie kolanka z dodatkowym rozgałęzieniem na wąż pralki.
    To rozwiązanie wydaje sie być sensowniejsze ale jest problem. Zdarzyło już się kiedyś że wybijała nam w tym pionie woda ze zlewu. (prawdopodobnie coś sie poniżej naszego mieszkania zapchało) Obawiam się że taka sytuacja może sie powtórzyć wówczas nie wiem czy nie mogło by dojść do wpłynięcia zanieczyszczeń z rury odpływowej do wnętrza pralki.

Podłączenie pralki do instalacji wodno kanalizacyjnej

Z góry dziękuję za pomoc

0 2
  • #2 24 Sie 2010 21:01
    JAN Sobczyk
    Poziom 12  

Witam widzę że masz poważny problem widzisz każde z podanych rozwiązań jest dobre wszędzie są jakieś plusy i minusy widzisz człowiek zawsze z najważniejszymi sprawami swojego życia musi jakoś sam sobie poradzić i chyba w tym wypadku będzie tak samo pozdrawiam

0
  • #3 24 Sie 2010 21:28
    songwriter
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź. Nie wątpię że sobie poradzę ale będę robić to poraz pierwszy stad wątpliwości :)

Ja najchętniej wybrałbym w obydwu przypadkach wariant II

Ciekawe czy są dostępne takie łączki/rozgałęzienia/zawory które sobie wymyśliłem. Trochę to jest nietypowe bo średnica zmienia się z 3/4" na 1" końcówki węża pralki. Poza tym boję się zalania pralki syfem z kanalizacji.

0