Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt GTB 300 HP i DSP NOKIA VW lub jaki wzmak?

medick91 24 Aug 2010 20:13 5628 12
    medick91
    Level 10  
    Witam dziś okazyjnie kupiłem suba Blaupunkt GTB 300 HP z parametrami

Moc ciągła
    250 W

Moc szczytowa
    750 W

Średnica głośnika
    300 mm

Pasmo przen. min.
    30 Hz

Pasmo przen. max.
    500 Hz

Czułość
    91 dB

Impedancja
    4 Ohm

Aktywny subwoofer
    nie

Wzmacniacz MOSFET
    nie

Liczba subwooferów
    1

Regulacja fazy
    nie

Filtr dolnoprzepustowy
    nie

Pilot
    nie

Wymiary
    482x387x378 mm

Materiał membrany
    SPC

sprzęt ten należałoby się żeby służył w passacie B5 kombi z fabrycznym nagłośnieniem DSP z navi VW RNS. W bagażniku jest fabryczny wzmak do tego systemu DSP nokii 1J0 035 456 a. Pytaniami są czy można podpiąć tego suba do tego wzmaka, jaki byłby tego efekt i jak to zrobić, które przewody z kostki itp. Ewentualnie proszę doradzić jaki wzmacniacz i przewody dobrać do tego subwoofera i jak go podłączyć do mojego systemu car audio?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Do fabrycznego wzmacniacza (zapomnij) za słaby.
    Przy tej mocy suba potrzeba ci wzmacniacza jakieś 300 w rms.
    Kable powinny starczyć 15 mm ² oczywiście miedź ofc.
    Dowiedz się czy to radio ma jakieś wyjścia sygnałowe.
    Jeśli tak to kup przewody rca i do dzieła.
    Jeśli nie jest możliwość podłączenia przez wyjście głośnikowe. :D
    medick91
    Level 10  
    Mam schemat złącz w moim radiu wygląda to mniej więcej tak

Blaupunkt GTB 300 HP i DSP NOKIA VW lub jaki wzmak? Blaupunkt GTB 300 HP i DSP NOKIA VW lub jaki wzmak?

znalazłem też coś takiego do tego radia

Blaupunkt GTB 300 HP i DSP NOKIA VW lub jaki wzmak?

jednak należy pamiętać, że mam już zajęte złącze zółte ISO jw na fabrycznego wzmaka i nagłośnienie. Chyba w tej sytuacji należy wyrzucić starego wzmaka. Proszę o poradę
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Dokładnie tak jak napisałeś (niestety) :|
    medick91
    Level 10  
    okay a więc jaki wzmak ile kanałów itp :D głośników mam chyba bodajże 4 + 4 soprany no i teraz + sub. Może jakiś konkretny wzmacniacz?
    suzuki.gsx
    Level 23  
    A czy wiesz ile te fabryczne głośniki mają mocy rms.
    Bo wydaje mi się że niezbyt wiele.
    W każdym razie na allegro jest teraz wzmacniacz helixa serii h do głośników nadaję się w 100% ale nie do suba.
    W twoim przypadku wydawała by się potrzeba posiadania dwóch wzmacniaczy. Jaden na te 4 głośniki i jeden na suba. :D
    medick91
    Level 10  
    Myślę, że właśnie bardziej potrzebne są 2 wzmacniacze, ten co teraz mam fabrycznie zostałby na te nagłośnienie co jest a nowy wzmak potrzebny jest żeby obudzić suba. Tylko teraz kwestia podłączenia i doboru wzmacniacza. Jaką moc mają fabryczne głośniki, tego nie wiem. Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie, to moja pierwsza modyfikacja car audio he, to tak dla wyjaśnienia :D
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Większość instalacji car audio składa się z jednego wzmacniacza dwu-kanałowego który zasila głośnik przednie (zestaw odseparowany na zwrotnicy przeważnie 2 way) oraz z drugiego wzmacniacza dwu-kanałowego lub jedno kanałowego tzw. monobloka który zasila subwoofer.
    Można również wykorzystać do tego wzmacniacz 4 kanałowy w który to dwa kanały zasilają głośniki przednie a pozostałe dwa w mostu suba.
    Teraz wybierz sam. :D
    Kwestia jeszcze twojego budżetu. :idea:
    medick91
    Level 10  
    No więc w moim przypadku obstawiałbym raczej na monoblok tylko teraz pytanie jak to podłączyć do tego sprzętu co już mam :?: budżet to ok 100-150zł, myślę że coś użwywanego i przyzwoitego za to będzie
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Ciężko mi polecić Tobie jakiś monoblok w tej cenie. :|
    Jedyne wyjście to allegro i szukamy i czekamy.
    Może coś sie trafi. :D
    yankesesc
    Level 1  
    Witam mam problem ponieważ nie wiem jak podłączyć wzmacniacz do nawigacji mfd w passacie ktora jest podłaczona pod wzmacniacz dsp nokia.Mianowicie z tyłu nawigacji tak jak w schemacie podanym przez medick91 jedna duza kostka jest do głośników ale ja do niej nie mam podpiete nic i głośniki działaja a jak wypinam pierwszą z małych kostek mini iso żóltą gdzie powinienem podłaczyc wzmacniacz głośniki przestaja grać.Czyli wnioskuje ze z tej małej kostki przewody ida do wzmacniacza nokii dsp i stamtąd do głosników.Jak mam zrobić zeby to grało zebym mógł podłaczyć wzmacniacz normalny i dsp żeby zostało czy mozna te dwa wzmanicacze jakoś połaczyc?????Pzdr
    dami1222
    Level 12  
    Witam, a może szło by wziąć sygnał tam z kostki tego oryginalnego wzmacniacza, zobaczyć które to piny, połączyć i puścić do drugiego wzmaka?

Pozdrawiam dami1222

//

Sorki.. temat już dawno był założony, a nie spojrzałem że ktoś go wygrzebał
    medick91
    Level 10  
    Problem rozwiązany, wzmacniacz do suba podłączyłem pod wzmacniacz DSP z kostki przy wzmacniaczu DSP.

Pozdrawiam