Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 7727/1 - problem z bębnem

koluniu 24 Sie 2010 20:42 4453 6
  • #1 24 Sie 2010 20:42
    koluniu
    Poziom 10  

Witam,

pralka ładowana od góry, ma 2 lata. Koło nie przekazuje napędu na bęben. Po wymontowaniu bębna wygląda to tak:
    Pralka Whirlpool AWE 7727/1 - problem z bębnem Pralka Whirlpool AWE 7727/1 - problem z bębnem

Oś jest osobno. Wszystko jest pokryte osadem.
    Pytanie czy to można jeszcze naprawić czy trzeba wymienić cały bęben?
    Zaznaczam, że nie jestem serwisantem.

0 6
  • #2 24 Sie 2010 22:10
    eugieniusz47
    Poziom 12  

Jeśli to rozebrałeś to świadczy o tym że nie boisz się roboty, ale w sewisie tego nie dostaniesz możesz szukać na skupie złomu takiego krzyżaka i sobie zanitować albo podaj wymiary tej ośki to ja poszukam.

0
  • #3 24 Sie 2010 23:18
    Kerad111
    Poziom 12  

Gratuluję odwagi, co tobie powiedzieli w serwisach na ten temat, miałeś się zorientować?

0
  • #4 24 Sie 2010 23:52
    koluniu
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie.
    Jeśli chodzi o ten element łączący, to nie wiem z czego jest to zrobione, ale zostało całkowicie zżarte. Z obu stron bębna jest to samo.

W serwisach jeszcze nie pytałem (dopiero to rozebrałem), ale właśnie dostałem namiar na pracownika Whirlpoola, więc do końca tygodnia może coś zdziałam.

1
  • #5 25 Sie 2010 18:51
    sujka5
    Poziom 26  

ta część nie występuje jako część zamienna a stało się tak z powodu sypania zbyt małej ilości proszku w stosunku do twardości wody...
    Osobiście bałbym się to ręcznie nitować jak któryś nit puści na wirowaniu (a wtedy są największe przeciążenia) to pralka się rozwali w drobny mak.....
    szukaj używanego gdzieś.....

0
  • Pomocny post
    #6 25 Sie 2010 21:28
    krzysiekl
    Poziom 22  

Jest ale nie oryginalny zestaw naprawczy koszt ok 40zł spytaj w sklepie z częściami AGD jak nie masz w pobliżu to jest nawet na allegro za 37zl+przesyłka

0
  • #7 12 Wrz 2010 17:10
    koluniu
    Poziom 10  

Witam, trochę to trwało, ale:
    1. generalnie osie nie występują jako części zamienne - trzeba kupić cały bęben
    2. w Whirlpoolu osie będą mieli dopiero za miesiąc
    3. kupiłem zestawy na allegro (osobno strona czynna i bierna), zamontowałem i praleczka działa

dziękuję wszystkim za pomoc

0