Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód zastąpi starego Seicento?

26 Sie 2010 23:49 9550 45
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • TermopastyTermopasty
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    RobertLodz09
    Poziom 29  
    Najprościej zadzwonić do sklepu z częściami do japończyków i zapytać sie o ceny części które najczęściej podlegają zużyciu ,jak np. klocki ,tarcze sprzęgło ,wydech ,rozrząd ,itp.. Pozdrawiam!
    jonas
    Poziom 19  
    Po Seicento części do prawie każdego auta (wyłączając może rosyjskie) będą się wydawały koszmarnie drogie.

Inna rzecz, że będziesz je wymieniać znacznie rzadziej, więc wyjdzie finansowo jak i nerwowo lepiej.
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Mam stare auto z dalekiego wschodu i o 3 klasy wyższe i ceny części do tego auta często są niższe niż do seicento, ( choć oczywiście niektórych wcale nie ma) ale jest spory rynek używanych części , ale jak na razie nic się nie psuje - tylko eksploatacyjne części...
  • TermopastyTermopasty
    cypis86
    Poziom 2  
    Witam, proponujecie stilo, tylko ze jest trochę za drogie ale już fiat bravo tylko ten z silnikiem 1.6 lub 1.8 16V to lub 1.9 jtd to całkiem fajna alternatywa za cenę 5-10 tyś z rocznika 2000 jest to samochód dynamiczny oraz dużo lepiej wyposażony niż seicento . Sam jestem użytkownikiem fiata bravo 1.8 Gt z gazem CNG z włoch i jestem bardzo zadowolony zrobiłem 40tyś w 2 lata i kosztów napraw uzbierało mi się ok 2000 w tym większość części eksploatacyjnych. Samochód w sam raz na dojazdy do pracy jeśli komuś przeszkadza brak drzwi tylnych zawsze można kupić fiata brava, te same silniki wyposażenie tylko w obu typach nadwozia omijać te z silnikami 1.2
    tzok
    Moderator Samochody
    Nieco przekraczając budżet mogłabyś się rozejrzeć za Punto IIFL z silnikiem MultiJet (turbodiesel o pojemności 1.25l i mocy 70KM), bez większego problemu, mieszcząc się w budżecie, kupisz też wersję z nieśmiertelnym silnikiem benzynowym FIRE 1.2 16V (80KM).
    siewcu
    Poziom 34  
    Ja bym odpuścił Fiaty i inne wynalazki. Kup zadbanego, na przykład z jakiegoś forum, Golfa 3 lub jakiegoś japończyka - kolega rok temu kupił Mazdę 323. Olej, filtry, świece i kable zapłonowe, i z ponadprogramowych sprzęgło. Auto z 1997r, kosztowało go 6 czy 7 tysięcy.
    tzok
    Moderator Samochody
    Niech się jeszcze pochwali ten Twój kolega ile zapłacił za to sprzęgło i kable ;) W Punto wymieniałem sprzęgło przy 130tys. km i kosztowało to niespełna 550zł z robocizną. Pomijając już fakt, że ciekawa jest ta Mazda 3 z 1997 roku, zwłaszcza że ten model robili od 2003 roku ;) takie rzeczy to tylko na Allegro. Może Tobie się takie auta podobają, ale dla mnie 10+ letnie auto segmentu B to zabytek i skarbonka bez dna.
    siewcu
    Poziom 34  
    Aj, zamyśliłem się, chodziło o 323. Hmm... Sprzęgło będzie robione niedługo, koszt sprzęgła 330 zł, wymiana 220 zł.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    RobertLodz09
    Poziom 29  
    Koledzy jaki cel ma ta dyskusja skoro autor tematu nie zabiera "głosu" w niej? Myśle że już chyba nabył jakiś samochód lub się zdecydował jaki kupić. Ponieważ upłyneło już kilka "ładnych dni" od jego ostatniej wiadomości. Pozdrawiam!
    ps.
    Koledzy nie piszcie o zadbanych Golfach3 ponieważ mam z nimi do czynienia i wiem w jakim przeważnie są stanie ,wystarczy takiego "zadbanego" obejrzeć od spodu na podnośniku i wszystko widać. "Rdza je zjada aż chuczy". Zwróćcie nawet uwage jak spadły już ich ceny ,pomału odchodzą w tzw."zapomnienie". W Łodzi na giełdzie widziałem już egzemplarze za 1500zł. z 92 i 93r.I nie było "szturmujących" do ich kupna.
    siewcu
    Poziom 34  
    Czy szanowni koledzy potrafią przeczytać ze zrozumieniem zdanie, czy tylko wyrwać coś z kontekstu ? Napisałem celowo o forumowym, zadbanym, Golfie 3, dlatego, że gdyby szukać poza forum miłośników marki, graniczyłoby z cudem kupienie zadbanego egzemplarza.
    RobertLodz09
    Poziom 29  
    Zgadza się kolego ,ale "pasjonatów" jest bardzo mało a swoje "autka" nie sprzedają. Znam jednego z łodzi który ma już od 14 lat Golfa1 Cabrio i nadal go trzyma! Nawet nie ma żadnej mowy o tym aby go sprzedać ,na wiosne jest planowana jego kolejna renowacja. Pozdrawiam!
    ps.Ja sam mam również już klasyka (Mercedesa 123) i też go nie sprzedam ,właśnie obecnie przechodzi renowacje nadwozia i powłoki lakierniczej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    siewcu
    Poziom 34  
    Golf 1 Cabrio to trochę inne auto, bardziej kolekcjonerskie niż do jazd na codzień... A zadbany egzemplarz idzie znaleźć, uwierz mi.