Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wouxun i tym podobne wynalazki. Pytania, opinie, opisy.

rob326 09 Kwi 2010 22:48 98492 674
    rob326
    Poziom 10  
    Krok to znaczy o jaką wartość ma się zmienić częstotliwość. W tym TRX-sie można ustawić krok 5; 6,25; 10: 12,5; 25; 50; i 100kHz. Przy skanowaniu zapętlenie następuje po zeskanowaniu całego dostępnego pasma. Następnie wraca na początek dostępnej częstotliwości
  • IT SerwisIT Serwis
    Augusto2
    Poziom 11  
    Dobra, to już wiem mniej więcej o co w tym wszystkim chodzi :) Dzięki wszystkim za odpowiedzi a szczególnie DarekMich za wypowiedź, przynajmniej teraz wiem jakich haseł na necie szukać :) O licencji trzeba pomyśleć, z tego co się orientuje droga i trudna nie jest, ale najpierw chyba kupie wyżej wspomniane radyjko :)
    sq9jdh
    Poziom 11  
    witam potrzebuje zszczytaną freq z tego modelu Wouxun KG-659E np 2 kanały czy mógłby mi ktos przesłać na meila mikros0(malpa)op.pl plik dziekuje slicznie
  • IT SerwisIT Serwis
    rob326
    Poziom 10  
    Nie bardzo rozumiem co potrzebujesz? Czy chodzi ci o plik z zaprogramowanymi kanałami i innymi opcjami które posiada ten TRx.
    sq9jdh
    Poziom 11  
    tak dokładnie o plik z kanałami zaprogramowanymi chociaz dwa i zeby był np scambler chce coś sprawdzic

Dodano po 4 [minuty]:

a tak dokładnie o to http://www.youtube.com/watch?v=4jf_QuPPWnU gosc zaprogramował kg-uvd1p {takiego mam} wsadem z KG-659E gdzies widzialem ze na forum ale linka niemoge znaleść że tak robią poto zeby miec scambler
    Moskit
    Poziom 19  
    sq9jdh napisał:
    tak dokładnie o plik z kanałami zaprogramowanymi chociaz dwa i zeby był np scambler chce coś sprawdzic

Dodano po 4 [minuty]:

a tak dokładnie o to http://www.youtube.com/watch?v=4jf_QuPPWnU gosc zaprogramował kg-uvd1p {takiego mam} wsadem z KG-659E gdzies widzialem ze na forum ale linka niemoge znaleść że tak robią poto zeby miec scambler

Nie wiem cxzy zauważyłeś ale scrambler został zaprogramowany tylko w KG-659E, a odsłuch na KG-UVD1P jest szyfrowany, więc tam nie da się wgrać scramblera
    sq6ade
    Poziom 40  
    Moskit napisał:
    a odsłuch na KG-UVD1P jest szyfrowany,

Szyfrowany?
    Moskit
    Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    Moskit napisał:
    a odsłuch na KG-UVD1P jest szyfrowany,

Szyfrowany?

Może się niejasno wyraziłem - chodziło mi o to,że przedstawiony filmik pokazuje odsłuch na KG-UVD1P. który nie posiada dekodera scramblera - modulacja jest zniekształcona.
    ramzes77
    Poziom 10  
    Witam
    Czy ktoś już pokusił się na użycie tego radia do pracy emisjami cyfrowymi ?
    Peremo1975
    Poziom 2  
    "Jednak są radia(a raczej częstotliwości) gdzie nadawanie odbywa się w trochę innych częstotliwościach aniżeli "raster" 5kHz.

np PMR 1 - 446.000625, oznacza to że jeżeli jesteś dalej od nadajnika(przy wybranym u Ciebie kroku 5 kHz) możesz nie być w stanie go praktycznie usłyszeć, a jak będziesz bliżej możesz mieć problemy ze zrozumieniem rozmówcy..."
    -
    Mam Yaesu FT-60 i tam jest również krok skanowania ma 5kHz i pomimo to PMR 446 odbieram idealnie.Przy nadawaniu owszem(np 1kan.PMR z krokiem 5 =446,005 MHz)występuje odstrojenie i co za tym idzie gorsza słyszalność u korespondenta ,ale z odebraniem PMR w czasie skanowania nie miałem nigdy problemu.Czyżby w Woxungu było inaczej?Ktos to sprawdził już?
    Pozdr!
    Moskit
    Poziom 19  
    Peremo1975 napisał:
    "Jednak są radia(a raczej częstotliwości) gdzie nadawanie odbywa się w trochę innych częstotliwościach aniżeli "raster" 5kHz.

np PMR 1 - 446.000625, oznacza to że jeżeli jesteś dalej od nadajnika(przy wybranym u Ciebie kroku 5 kHz) możesz nie być w stanie go praktycznie usłyszeć, a jak będziesz bliżej możesz mieć problemy ze zrozumieniem rozmówcy..."
    -
    Mam Yaesu FT-60 i tam jest również krok skanowania ma 5kHz i pomimo to PMR 446 odbieram idealnie.Przy nadawaniu owszem(np 1kan.PMR z krokiem 5 =446,005 MHz)występuje odstrojenie i co za tym idzie gorsza słyszalność u korespondenta ,ale z odebraniem PMR w czasie skanowania nie miałem nigdy problemu.Czyżby w Woxungu było inaczej?Ktos to sprawdził już?
    Pozdr!

Przecież radio ma krok 6.25 więc w czym problem ?
    Interesant
    Poziom 32  
    ...
    Pewnie problemem jest kliknięcie menu i jeszcze raz kliknięcie menu i zmiana wartości z 12.5 na 6.25. ale to moje subiektywne zdanie.
    zybi60
    Poziom 11  
    Witam. Czy ktoś z kolegów trafił może na firmware do kg-uvd 1p ?
    SP5ANJ
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    zybi60 napisał:
    Witam. Czy ktoś z kolegów trafił może na firmware do kg-uvd 1p ?

A szukałeś. ???

Tylko nie pisz, że nie ma na Google. :!:

Pozdrawiam.
    sq6ade
    Poziom 40  
    O firmware może być trudno. Do innych modeli widziałem apgrejdy ale do tego jeszcze nie. Może coś się pojawi. Ciekawe czy ten model ma możliwość zmiany firmware.
    Trza by poczytać pdf od procesora radyjka (EM78P568)
    sq6ade
    Poziom 40  
    To nie jest forum poetów tylko dosyć ścisłe-technicznie forum.
    Jeśli gość pyta o firmware to pyta o firmware i należy zakładać że o to mu się rozchodzi.
    Jeśli zakładasz że jest kretynem bo chodzi mu o przepis na makowca to
    omijaj takie posty z daleka lub zapytaj go wcześniej o co "kaman" zanim w równie kretyński sposób odeślesz go do gógiela ;)
    zybi60
    Poziom 11  
    Witam Kolegów.
    Pisząc o firmware miałem na myśli oprogramowanie sterujące pracą radia od środka (na procku). Szukam - z przerwami - od paru miesięcy. Googluję w te i nazad. Bez rezultatu.
    zybi60
    Poziom 11  
    Kolego lukashb, ja nie chcę zrobić interfejsu np. do APRSu na Atmege. Nie da się zrobić firmware do sprzętu nie znając jego szczegółów konstrukcyjnych. Można pokusić się o pewne modyfikacje oryginalnego pliku, ale nie jest to bezpieczne. Można zablokować sobie sprzęt.
    Szukam lepszego zarządzania komórkami pamięci, to co teraz ma to radio to jest trochę nieprzemyślane.
    sq6ade
    Poziom 40  
    W necie jest dostępna serwisówka - na jej podstawie można napisać nowy soft do radia. Właściwie w układzie jest tylko jeden tajemniczy układ - syntezator głosu. Reszta jest znana.
    Moskit
    Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    W necie jest dostępna serwisówka - na jej podstawie można napisać nowy soft do radia. Właściwie w układzie jest tylko jeden tajemniczy układ - syntezator głosu. Reszta jest znana.

Może by się udało wrzucić scramblera :)
    sq6ade
    Poziom 40  
    Moskit napisał:

Może by się udało wrzucić scramblera :)

Świetny pomysł.
    Można od razu dopisać D-STAR i APRS.
    ramzes77
    Poziom 10  
    Panowie ponawiam pytanie jak zrobić interfejs do emisji cyfrowych współpracujący z Wouxunem ?
    olvap
    Poziom 11  
    Mam problem z ładowarką.

Po wstawieniu radia do ładowania nie zapalają się żadne diody.
    Posiadam obecnie dwa akumulatory. Jeden 1400mAh mocno rozładowany(do zera), drugi 1700mAh prawie full (jakieś 4 godziny nasłuchu).

Podłączając zasilanie zapala się na jakieś 3 sek. dioda na zielono. Zresztą bez akumulatora w ładowarce, też jest takie krótkie zapalenie zielonej.

Miał ktoś coś takiego?
    Moskit
    Poziom 19  
    olvap napisał:
    Mam problem z ładowarką.

Po wstawieniu radia do ładowania nie zapalają się żadne diody.
    Posiadam obecnie dwa akumulatory. Jeden 1400mAh mocno rozładowany(do zera), drugi 1700mAh prawie full (jakieś 4 godziny nasłuchu).

Podłączając zasilanie zapala się na jakieś 3 sek. dioda na zielono. Zresztą bez akumulatora w ładowarce, też jest takie krótkie zapalenie zielonej.

Miał ktoś coś takiego?

Może tranzystor padł. Chociaż, to co opisujesz to jakiś dziwny objaw. Ale warto spróbować wymienić i zobaczyć co będzie się działo. Zamiennik jest gdzieś podany na elektrodzie bo sam u siebie wymieniałem. Może baterie rozładowane poniżej minimum i nie wykrywa akumulatorków - tylko dziwne, że na dwóch pakietach to samo.
    olvap
    Poziom 11  
    Jest to w sumie pierwsze ładowanie akumulatorów. Nie bardzo wiem kiedy mógłby paść ten tranzystor. Chyba, że od razu jakiś trefny.
    Moskit
    Poziom 19  
    Spawdź napięcie na blaszkach ładowarki i podaj. Może tu coś jest nie tak. Raczej skłaniałbym się ku temu, że baterie są rozładowane poniżej napięcia wykrywanego przez ładowarkę.