Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wouxun i tym podobne wynalazki. Pytania, opinie, opisy.

rob326 20 Paź 2009 21:18 97901 674
    Moskit
    Poziom 19  
    olvap napisał:
    Mam zamiar kupić to radio i mam pytanie: czy ten pack na paluszki:
    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=102665
    Pasuje do KG-UVD1P? Na liście kompatybilnych z tym radiem go brak, zaś szperając po necie,oglądając foty to wychodzi, że pewnie spasuje.
    Może ktoś ma tu jakieś doświadczenie

Myśle, że bez problemu będzie pasować. Na allegro gość sprzedawał po jakieś 40 zł

Nawet aktualnie jest na allegro. Wpisz w wyszukiwarce allegro : Pojemnik na na baterie AA Wouxun UVD-1P

Nie są to moje aukcje, więc proszę mnie nie posądzać o handel i promowanie się na elektrodzie:)
  • TermopastyTermopasty
    TomLaik
    Poziom 10  
    Ja jestem właścicielem TK-890 :)

Instrukcję PL mam, ale jako użytkownik, oczywiście tylko papierową. Ponieważ jest spora, nie mogę obiecać że znajdę czas na jej skanowanie. :(

Czytając instrukcję, mam wrażenie że to jest "wersja beta". Sporo jest pomyłek w tłumaczeniu i braków oznaczonych (????). Krótko mówiąc, domyślam się, że w pocie czoła, tłumaczyli ją sami i raz że nie są z niej do końca zadowoleni, a dwa, stanowi ona też dodatkowy atut przy zakupie TK-890. Nie dziwię się, że nie chcą jej puścić w net.

Nie mam porównania z KG-UVD1P ale mam spore doświadczenie w amatorskich radyjkach z pasma 70cm i w tej stawce Navcomm plasuje się bardzo wysoko.
    Asgalt
    Poziom 11  
    Co do Wouxuna KG-UVD1P dodam, że ma u mnie duży plus za prędkość skanowania kanałów. Wiadomo, że do "prawdziwego" skanera nie sięgnie ale jak na ręczniaka, to całkiem, całkiem. Mój wcześniejszy (KG-689), to miał dopiero "tempo" :D
    sq5nww
    Poziom 11  
    Radzę radio kupić na eBay'u a nie u dystrybutorów, ponieważ kupujący u dystrybutorów najczęściej muszą jeszcze opłacić cło, a poprzez eBay raczej nie.

Dodano po 2 [minuty]:

Nie znam przypadku, by kupujący na eBay'u musiał dopłacać do tego co wylicytował ( mowa o tym radiu)
    Moskit
    Poziom 19  
    olvap napisał:
    Mam zamiar kupić to radio i mam pytanie: czy ten pack na paluszki:
    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=102665
    Pasuje do KG-UVD1P? Na liście kompatybilnych z tym radiem go brak, zaś szperając po necie,oglądając foty to wychodzi, że pewnie spasuje.
    Może ktoś ma tu jakieś doświadczenie

Dodano po 23 [minuty]:

Asgalt napisał:
    Witajcie.
    Słyszałem, że Navcomm oferuje polską instrukcję do swego TK-890. Zadzwoniłem, jak jaki naiwny, czy może by się podzielili, to usłyszałem, że mają tylko wersję "papierową", po sztuce do każdego radia, więc żałują itd. ... Jak psu nie wierzę, że nie mają tego w pdf-ie.

Ja do nich mailowałem w sprawie instrukcji.Mam od nich 70-tkę i parę drobiazgów.
    Niestety odpowiedź taka jak do Ciebie. Mają tylko papierową, hehehe. Smiechu warte, ciekaw jestem co było wcześniej papier czy wersja elektroniczna :D
    Na forum paralotniowym też nabrali wody w usta jak ktoś mnie natknął, że ten TK-890, to chyba wouxun jest. Wcześniej zawsze merytorycznie odnosili się do krytyk czy pochwał ich sprzętu.No cóż,każdy ma jak chce.

Ponieważ miałem chwilke czasu napisałem instrukcje podstawowych funkcji, może się komuś przyda:) W szczególności ustawienie komórki pamięci do pracy z przemiennikiami. Jeśli będą błedy to prosze o info to zrobimy korekte. Pisałem na szybko więc co nieco może się nie zgadzać.
    sq6ade
    Poziom 40  
    Cytat z twojej instrukcji
    Code:
    Nie da się edytować parametrów (moc,CTCSS itd.) zapamiętanych komórek „z ręki” (jedynie przez kabel). Ewentualnie usunąc zapamiętaną częstotliwość i wprowadzić ponownie z nowymi parametrami.

Jak to się ma do punktu 7 z tego dokumentu :?: :) :
    http://k6pkl.com/download/KG-uvd1p%20upgrade.pdf
  • TermopastyTermopasty
    Moskit
    Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    Cytat z twojej instrukcji
    Code:
    Nie da się edytować parametrów (moc,CTCSS itd.) zapamiętanych komórek „z ręki” (jedynie przez kabel). Ewentualnie usunąc zapamiętaną częstotliwość i wprowadzić ponownie z nowymi parametrami.

Jak to się ma do punktu 7 z tego dokumentu :?: :) :
    http://k6pkl.com/download/KG-uvd1p%20upgrade.pdf

Wyłączyć radio. Trzmając przycisk 8 włączyć radio i wpisać 268160. Kod ten rozblokuje możliwość edycji w zapisanej komórce:)

Przed chwileczką sprawdzałem.

UWAGA!

Po wyłączeniu i włączeniu wraca blokada. Wygląda na to, że rozblokowuje tylko do wyłączenia.
    olvap
    Poziom 11  
    Dzięki Moskit za wykonaną robotę dla dobra ogółu:)
    Czekam na radio, jak tylko dostanę zaraz wypróbuję.
    Moskit
    Poziom 19  
    olvap napisał:

Plik mogą ściągać wszyscy bez punktów, ale jeśli się komuś przyda to z własnej woli może kliknąć "pomógł" :))

Jeśli ktoś będzie potrzebował info to w miarę możliwości i wiedzy pomogę:)
    Interesant
    Poziom 32  
    ...
    Moskit napisał:
    olvap napisał:

Plik mogą ściągać wszyscy bez punktów, ale jeśli się komuś przyda to z własnej woli może kliknąć "pomógł" :))

Jeśli ktoś będzie potrzebował info to w miarę możliwości i wiedzy pomogę:)

Czy
    Cytat:
    Menu + 8 – zmiana skoku czestotliwosci

Nie jest to opcja Ustawienia shiftu w kHz??
    Moskit
    Poziom 19  
    Cytat:
    Czy Menu + 8 – zmiana skoku czestotliwosci
    Nie jest to opcja Ustawienia shiftu w kHz??

Shift ustawia się MENU+23, natomiast pod 8 jest ustawienie Wide/Narrow (szerokie/wąskie pasmo przenoszenia toru pośredniej częstotliwości dla odbioru FM. Stosowane gdy jest "tłok" w eterze).
    Asgalt
    Poziom 11  
    Możesz napisać coś więcej na temat różnic w odbiorze (bo rozumiem, że ustawienie to tyczy się odbioru) zależnie od ustawienia Wide / Narrow? Nie bardzo rozumiem, na czym polega różnica.
    Moskit
    Poziom 19  
    Asgalt napisał:
    Możesz napisać coś więcej na temat różnic w odbiorze (bo rozumiem, że ustawienie to tyczy się odbioru) zależnie od ustawienia Wide / Narrow? Nie bardzo rozumiem, na czym polega różnica.

Hmm
    Najprościej mówiąc to: jeśli jest dużo użytkowników na sąsiednich częstotliwościach (w dół i górę przesiewa) to wtedy można zastosować wąski odbiór. W Polsce nie ma zbyt wielkiego tłoku, więc nie ma takiej potrzeby. Chociaż spotkałem się raz z sytuacją gdzie firma ochorny była w tej samej miescowości od siebie oddalona od radio taxi tylko o 12,5K i siało niesamowicie. W takiej sytacji można by zawęzić pasmo odbioru (dwie anteny stacjonarne w stosunkowo bliskiej odległośći)
    sq6ade
    Poziom 40  
    Z tego co się zorientowałem w KG-UVD1P Wide/Narrow dotyczy tylko zmiany dewiacji FM nadajnika. Pasmo odbiornika pozostaje bez zmian.
    Moskit
    Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    Z tego co się zorientowałem w KG-UVD1P Wide/Narrow dotyczy tylko zmiany dewiacji FM nadajnika. Pasmo odbiornika pozostaje bez zmian.

Podaj źródło tej informacji, bo nie udało mi się ustalić ani znaleść informacji czy dotyczy odbioru czy nadawadnia. Ja raczej skłaniałbym się w kierunku odbioru.
    sq6ade
    Poziom 40  
    Żródło własne:
    Odstrajany w lewo i prawo generator sygnałowy plus nasłuch na Wide i Narrow.
    Moskit
    Poziom 19  
    sq6ade napisał:
    Żródło własne:
    Odstrajany w lewo i prawo generator sygnałowy plus nasłuch na Wide i Narrow.

Hmm...
    W takim razie ciężko określić. Można by sprawdzić czy na drugim odbiorniku jest jakaś różnica nadając z Wouxuna. Ewentualmie, może ta opcja nie działa tak jak należy ;p
    sq6ade
    Poziom 40  
    Nie ma nad czym deliberować - przy WIDE radio "głośniej nadaje".
    TO N/W jest lekko naciągane jak duobandowość tego modelu.
    alex_tom
    Poziom 10  
    Może by ktoś dodał ten soft 1KG-xxx-unlock do działu download bo na tej ukraińskiej stronie trudno cokolwiek znależć
    Asgalt
    Poziom 11  
    Pewnie się pośmiejecie ale ja jestem tylko użytkownikiem radia :)
    Co mogę zrobić w tym swoim wynalazku owym unlockiem? Co odblokuję, jak nazwa wskazuje? :D
    dakota
    Poziom 10  
    Czy tym programem można też rozblokować Navcomm'a TK-890 ??
    alex_tom
    Poziom 10  
    Asgalt napisał:
    Pewnie się pośmiejecie ale ja jestem tylko użytkownikiem radia :)
    Co mogę zrobić w tym swoim wynalazku owym unlockiem? Co odblokuję, jak nazwa wskazuje? :D

Możesz zmienić ( poszeżyć ) zakres częstotliwości odbioru i nadawania o kilka MHz, albo ograniczyć zakres nadawania jeśli chcesz tylko do pasma amatorskiego 2m
    Interesant
    Poziom 32  
    ...
    dakota napisał:
    Czy tym programem można też rozblokować Navcomm'a TK-890 ??

Przez kilka dni testowałem (nieswoją) TK-890.
    Otwierałem plik z konfiguracją (*.tw ) TK-890 powyższą aplikacją, aplikacja pokazywała jakieś niewspółmierne liczby.
    Sławciu (SQ5NWW) jakbyś wrzucił tu link z jakimś backupem ustawień z KG-UVD1P/KG-UVD1P, aby porównać formę zapisu konfiguracji miedzy KG ... a TK... , bym sprawdził i bym opisał wnioski :-)
    Wiem jedynie że aplikacja od KG UVD1 do wyciągania i wrzucania konfiguracji odczytuje poprawnie pliki konfiguracyjne TK-890.
    grzechocik
    Poziom 1  
    Witam.
    Pragnę jeszcze zwrócić uwagę ,że jeśli ktoś chce szybko przełączyć moc nadawania ,bez korzystania z komputera czy też wspomnianego w punkcie 7 instrukcji aktualizacyjnej trybu edycyjnego ,możemy nacisnąć ptt i wcisnąć TDR i tym sposobem zmieni nam moc nadawania.
    Pozdrawiam.
    Moskit
    Poziom 19  
    Jeśli ktoś zna inne "ukryte" skróty funkcji to proszę wpisywać. Na pewno wszystkim użytkownikom przyda się taka informacja. O tej co kolega Grzechocik podał nie wiedziałem, a bardzo mi się ta opcja na pewno przyda:)

Pozdrawiam
    Maciek
    Interesant
    Poziom 32  
    ...
    sq6ade napisał:
    Sławciu pewnie jeszcze śpi a ja juz nie więc masz tu sznurek do pliku TW z mego Wouxuna:
    www.sr6wr.republika.pl/wouxun/MOJE.tw

Dzięki :-)

Poniżej zapis szesnastkowy obydwóch plików.
    Ustawienia w plikach zostały wprowadzone dedykowanymi aplikacjami (Brak zapisanych kanałów, Identyczna konfiguracja)
    KG-UVD1(P) - Wouxun i tym podobne wynalazki. Pytania, opinie, opisy. TK-890 - Wouxun i tym podobne wynalazki. Pytania, opinie, opisy.
    Na pierwszy rzut oka różnice są zauważalne, więcej śmieci pozostawia aplikacja od TK-890.

Aplikacja 1KG-xxx-unlock podczas wprowadzenia zmian w pliku konfiguracyjnym czy to od KG-UVD1(P) czy TK-890 (Nie wiem czy to jest zamierzone) ale aplikacja zapisuje na dysk tylko pierwsze 268 bajtów kodu.

Nie sprawdzałem wysyłania konfiguracji bezpośrednio do radia z dwóch powodów :-)
    - Nie mam radia,
    - brak pewności poprawnej pracy aplikacji 1KG-xxx-unlock ;-)
    sq8ep
    Poziom 1  
    Interesant napisał:
    ...
    Nie sprawdzałem wysyłania konfiguracji bezpośrednio do radia z dwóch powodów :-)
    - Nie mam radia,
    - brak pewności poprawnej pracy aplikacji 1KG-xxx-unlock ;-)

Osobiście jestem użytkownikiem radiotelefonu Wouxun KG-UVD1P. Wysyłanie jak i odczyt konfiguracji za pomocą programu 1KG-xxx-unlock przebiega prawidłowo.