Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA Fonica + UNITRA Tonsil SPACE' 86

11 Sep 2004 22:44 1598 7
  • Level 17  
    Odkopałem ostatnio stary wzmacniacz Unitra ŁZR wraz z 2 głośnikamu Unitra Space 86. Mimo, że sprzęcik ma swoje 12 latek wygląda nieźle i chyba jest w dobrym stanie. I problem jest w tym, że nie mam do czego go podłączyć-a raczej czym. Czy jest przejściówka pomiędzy DINem(5pin)->wtyk jak od słuchawek. Czy jest coś takiego? Jakie urządzenia obsługują jeszcze DINy?
  • Level 16  
    Oczywiście, że są takie przejściówki a raczej kable, nazywa sie to DIN-->miniJack. Mozna taki kupic w sklepie lub zrobić samemu, wystarczy miec tylko wtyczke DIN, mini Jack i kabel stereo (kanał lewy i prawy plus masa). Na elektrodzie juz był opis jak takie cuś zrobic :) Pozdrawiam
  • Level 17  
    livekiller wrote:
    Oczywiście, że są takie przejściówki a raczej kable, nazywa się to DIN-->miniJack. Mozna taki kupic w sklepie lub zrobić samemu, wystarczy miec tylko wtyczke DIN, mini Jack i kabel stereo (kanał lewy i prawy plus masa). Na elektrodzie juz był opis jak takie coś zrobic :) Pozdrawiam

Pochodziełem po sklepach ze sprzętem garjącym, elektronicznym i nic nieznalezłem :evil: :sm20: Nieznalazłem ani na forum ani w serwisie o tym. Może jakieś naprowadzenie :)
  • Level 19  
    określ dokładniej jakiego przejścia potrzebujesz? podejrzewam,że DIN/cinch. oczywiście można je dostać bez problemu.
  • Level 29  
    Raczej z treści postu wynika, że potrzebna jest przejściówka DIN słuchawkowy (ten co ma piny jak kropki piątki na kostce do gry :)) na jack... Ja osobiście w swoim Radmorze zrobiłem to nieco inaczej: jedno stare gniazdo słuchawkowe wywaliłem, a założyłem (z pomocą małej tekstolitowej płytki mocującej) gniazdo jack 6,3mm.

A jeżeli chodzi o podłączanie wejścia do typowego DINa, to 2 podłączasz do masy, kanał lewy to 3 a prawy to 5. Dla pętli dodatkowo na pinach odpowiednio 1 i 4 jest wysyłka (np. do magnetofonu na wejście nagrywania, lub do equalizera).
  • Level 17  
    Kabel do DIN do miniJack, "DINem(5pin)->wtyk jak od słuchawek" tylko napisałem w ten sposób w sensie DIN do (->) miniJack(nazwałem to "wtyk od sluchawek"-niewiedzialem jak to sie nazwa :roll: )"
  • Level 17  
    Chciałbym coś takiego:

UNITRA Fonica + UNITRA Tonsil SPACE' 86

Czyli stary DIN -> mały JACK :roll:

Szukam jakiegoś opisu jak to zrobić.
  • Level 17  
    Dzięki livekilerowi i opisie na temat wyjśc audio na elektrodzie zrobiłem ten kabelek :) Działa :D Tylko troche kiepsko wygląda, ale ważne że działa :D Dzięki Wam!