Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki robot? Bosch MUM 4675 czy zelmer Fenomen 880.0 ?

czanklas22 25 Aug 2010 10:16 10106 12
    czanklas22
    Level 9  
    Witam
    Pytanie jak w temacie. Dwa roboty w podobnej cenie, Bosch MUM 4675 czy zelmer Fenomen 880.0 ? Proszę o poradę który wybrać.
    User removed account
    User removed account  
    czanklas22
    Level 9  
    Dlaczego Clatronic? Czym to uzasadniasz? Podaj jakiś porównywalny model!
    JohnnyBlaze
    Level 15  
    Ten Clatronic to zapewne ironia.Bosch i Zelmer jest bardzo dobry.Jedyny plus na korzyść Zelmera,to to,że części są tańsze i łatwo dostępne
    User removed account
    User removed account  
    lanolina
    Level 11  
    Z tych dwóch zdecydowanie Bosch, choć i Zelmerem bym nie pogardziła, ale jakbym miała wybierać, to inny model, niż ten podany w temacie. W zasadzie oba sprzęty dobre, na pewno sprawdzą się w kuchni, no ale minimalnie Bosch w mojej klasyfikacji wygrywa.
    Jan_Werbinski
    Level 33  
    Do zastosowań uniwersalnych najlepiej MUM w wersji z obudową z odlewu, a nie plastiku.
    Jeśli ma to być wyrabianie ciasta chlebowego, to lepszy będzie Kitchen Aid.
    przemaszg
    Level 2  
    Bosch jest fajnym robotem. Używam go od 1,5 roku i sprawuje się dobrze. Dobrze miesza ciasto drożdżowe, ubija pianę z jajek (choć tych białek musi być przynajmniej kilka, bo przy jednym białku trzepaczka nie dosięgnie), fajnie i szubko uciera sery, pieczarki i różne inne produkty np. na pizze.
    Ma jeden MINUS - maszynka do mięsa. Jeżeli mieli się mięso sporadycznie to można przeboleć. Niestety ślimak transportujący mięso kiepsko to robi i często się zapycha.
    Kotek1
    Level 11  
    A ja dodam swoje trzy grosze jako "serwisant" Fenomena.
    Miał już dwie awarie:
    - jedna spowodowana przedostaniem się ciasta pod uszczelką do mechanizmu napędowego
    - druga (powód niezidentyfikowany) odpadły dwa czujniki (pęknięte mocowanie) wykrywające zainstalowaną "miskę" i wyświetlał Error
    Generalnie wydaje mi się niedopracowanym modelem. Drugi raz już bym go nie kupił.
    yahu
    Level 11  
    Używam zelmera ze wszystkimi dodatkami.
    Sprawuje się dobrze, daje radę z ciastami, sokami i innymi - mocny silnik.
    Jedyny minus to fakt, iż sporo pozostaje nie obrobionego materiału - np. warzyw - jednakże to mankament wszystkich tego typu urządzeń.
    Wytrzymałość materiału bardzo dobra.
    Łatwość mycia, i mocowania.
    Na rynku nie ma sprzętu konkurencyjnego dla tego rozwiązania - maszynkę do mięsa też mam zelmera i jest wypasiona - bez porównania z Bosh'em. Tylko to dodatkowy sprzęt - ale właśnie takie rozwiązanie jest najlepsze.
    A dla szybkich i małych prac polecam blender, najlepiej z pojemnikiem do siekania i ubijania.
    I tu sprzęty zajmują już wszystkie niezbędne pozycje.
    dejfit
    Level 21  
    yahu wrote:
    Wytrzymałość materiału bardzo dobra.

Mam inne zdanie na temat głowicy ubijaka. Jest tandetna i zawodna. Cena części zamiennej poza zdrowym rozsądkiem. Podobno mieszacz hakowy też jest fatalny i również nie kosztuje mało. Eksploatacja Zelmer a Fenomen jest nieopłacalna.
    pirat456
    Level 10  
    Ja mam wszystkie sprzety z małego agd zelmera i naprawdę jest super, nic sie nie psuło. Ceny przystępne a jakość naprawde dobra
    dejfit
    Level 21  
    Jak ktoś ma ochotę przekonać się na własne oczy jak wygląda ta wspomniana przez kolegę wyżej dobra jakość a konkretniej "dobra jakość" głowicy ubijaka do robota Fenomen i Talent służę uprzejmie zdjęciami.