Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słaba iskra w yamaha tzr 125 belgarda

25 Aug 2010 14:38 7951 11
  • Level 10  
    Witam!
    Jestem na tym forum nowy więc witam wszystkich zacznę od początku w lipcu 2010r zakupiłem sobie yamaha tzr 125 BELGARDA z 1996r z przebiegiem 29666 km i po generalnym remoncie silnika. Po jakimś miesiącu pojechałem do sklepu i po wyjściu nie chciał odpalić ani z pycha ani z elektrycznego nic więc zacząłem go pchać do domu ale po 0,5 km spróbowałem odpalić go z pycha i się udało przejechałem jakieś 2 km i zgasł już koło domu. Szukając przyczyny rozkręciłem lewy dekielek silnika tam gdzie jest koło magnetyczne i zauważyłem że na kole magnetycznym puściło 5 nitów więc zamówiłem koło magnetyczne po wymianie koła nie chciał palić więc kupiłem nową świece też nic, gdy sprawdzałem iskrę jest bardzo słaba i nie wiem jaka jest przyczyna. Bardzo prosiłbym o szybkie rady iż nie zdążyłem się jeszcze nim nacieszyć a stoi w garażu i się kurzy. Pilne!
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 42  
    A znalazłeś przyczynę zniszczenia tych nitów? Pewnie magnesy koła magnesowego ocierały o nabiegunniki cewek. Jak ściągałeś magneto? Jak wyglądały cewki? Były otarcia? Podejrzewam uszkodzenie cewki ładującej układu zapłonowego. Znajdź schemat, przedstaw go to Cię nakieruję.
  • Level 10  
    Przyczyny zniszczenia tych nitów nie znalazłem. Koło magnetyczne ściągałem ściągaczem do tego modelu koła bardzo powoli i ostrożnie żeby nie uszkodzić wału. Słaba iskra w yamaha tzr 125 belgarda Słaba iskra w yamaha tzr 125 belgarda
  • Level 42  
    Zdjęcia są nieostre! Zrób lepsze i więcej. Pod różnymi kątami. Nie widać nabiegunników cewek.
    Wymontuj stator, zaznaczając jego położenie. Domyślam się że stator z cewkami jest w deklu. Czy tak jest?
    Czy na zdjęciu jest stare czy nowe magneto? W jakim stanie są kołki ustalające położenie dekla względem reszty silnika. To jest bardzo ważne bo nie nie ma jak sprawdzić położenia statora względem wirnika.
    Czy nie ma śladów uderzenia w dekiel?
    Co ze schematem? Czy ja mam go szukać za Ciebie?
    Wysil się troszkę. Jesteś moimi oczami i rękami. Bez twoich informacji jestem jak ślepiec.
  • Level 10  
    Nabiegunki cewek był przetarte. Jest to koło stare tylko jak odkręciłem czerwonym kołem jest zaznoczone gdzie puściły nity. Stator jest w deklu. Kołki są w dobrym stanie. W tym kole magnetycznym starym zauważyłem że jeden magnes jest pęknięty. Zdjęcia dośle później bo nie mam czym zrobić, a schematy szukam tyle czasu i nie mogę znaleść tak samo jak całego iskrownika aby kupić.
  • Level 42  
    Z kupowaniem iskrownika to się wstrzymaj. Po co kupować coś co może być dobre lub jest do naprawy za psi pieniądz.
    Pisz z większym namysłem! Ciężko Cię zrozumieć. Każda dobrze opisana informacja jest ważna!
  • Level 10  
    Na impulsatorze znalazłem jakiś kable bało niebieski i jest ucięty, nie wiem czy tak miał być.
  • Level 42  
    daniello2x2 Jesteś wciąż niepoprawny. Skup się i pisz tak by Cię rozumiano bez tłumacza.
    Nie wiem co z tym kablem. Pisałem: Zrób porządne zdjęcia i szukaj schematu. To Ty naprawiasz swój motor. Ja staram się tylko delikatnie pomóc. Jak Ci nie zależy na nim to zamknij temat. I nie wymagaj od innych dużo więcej niż od siebie. Ja i inni pomagają za darmo. Ile to kosztuje przekonasz się jak Cię złoją w serwisie.
  • Level 10  
    To pomoże mi ktoś czy nie, staram się jak mogę wszystko opisać i szukam schematu ale nie mogę go znaleźć, pomocy!
  • Level 42  
    daniello2x2 napisał:
    Quote:
    To pomoże mi ktoś czy nie,

Czyżby to była groźba? Czy może płacz rozkapryszonego dzieciaka, który chce aby mu ktoś naprawił motorek przez internet bez jego udziału!
    Nie zrobiłeś porządnych zdjęć!
    Nie pomierzyłeś rezystancji cewek!
    Wykaż inicjatywę, to może ktoś się dołączy.
  • User removed account  
  • Level 10  
    Dzięki bardzo za schemat, to teraz może ktoś mi pomoże.