Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zewnętrzne IP - problem z BitComet

artulitu 25 Aug 2010 16:04 1913 11
    artulitu
    Level 9  
    Siema. Ostatnio zakupiłem u admina zewnętrzne IP, gdyż mając BitComet ciągle świeciła się żółta dioda i polecono mi abym wykupił zew. IP. I tak zrobiłem, ale żółta dioda nadal się świeci. Więc chciałem wiedzieć czy trzeba jakoś skonfigurować ten mój program p2p aby była zielona lampka? Jeżeli tak to jak?
    hicat
    Level 30  
    Aby działało zazwyczaj trzeba jeszcze odblokowac program w firewallu i przekierować porty na urządzeniach (jak modem, router itp).

Napisz jak się łączysz, (modem, router) czy masz po drodze jakieś inne urządzenia, switche routery, i pomyślimy.
    artulitu
    Level 9  
    Znaczy ja mam internet radiowy
    hicat
    Level 30  
    artulitu wrote:
    Znaczy ja mam internet radiowy

A jak ten internet radiowy trafia do twojego komputera. Zaczynając od anteny ?
    Możliwości jest wiele. Mnie interesuje ta którą masz ty.
    Masz karte Wifi w kompuerze włączasz komputer i internet jest ?
    Masz jakieś specjalne połączenia na komputerze ?
    Jakieś urządzenia które "odbierają" internet ?
    artulitu
    Level 9  
    no ja internet z anteną mam połączony kablem

Dodano po 1 [minuty]:

żadnych specjalnych urządzeń odbierających internet nie mam. Jak włączam komputer internet już jest.
    Czyli to wygląda tak:
    antena nadawcy internetu-->moja antena-->kabel-->komputer
    forestx
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    artulitu wrote:
    Więc chciałem wiedzieć czy trzeba jakoś skonfigurować ten mój program p2p aby była zielona lampka?
    - kolego, ja to konfiguruję tak:
    Jak widzę czerwoną lampkę (w lewym oku) to idę do sklepu, kupuję 0,5 litra i zaczynam konfigurację.
    Jak we flaszce jest tak z połowa, to dioda zmienia kolor na żółty.
    Przy końcu flaszki świeci pięknie na zielono.

Więc napisz nam proszę od kogo masz internet i gdzie ta dioda/lampka świeci?
    artulitu
    Level 9  
    No jak włączasz BitComet to w prawym dolnym rogu świeci się dioda. U mnie jest ona żółta, a powinna być zielona. A internet mam od prywatnego dostawcy, mam internet radiowy.
    hicat
    Level 30  
    artulitu

Start > uruchom > CMD [enter]
    ipconfig /all [enter]

I wklej wszystko co tam się pojawi. To zaraz sprawdzimy czy nie masz po drodze jeszcze jakiegoś urządzenia, czy dodatkowej konfiguracji.

forestx U mnie to się zazwyczaj zaczyna odwrotnie od zielonej do czerwonej ;).
    artulitu
    Level 9  
    I oto jeszcze jeden problem wynikł. Otóż na stronie speedtest.pl, wychodzi na to że mam internet zew. (195.74.**.***). A poprzez CMD mam 192.168.***.***, czyli wew.

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : 123-b19339*****
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit E
    thernet NIC
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1D-**-**-**-**
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.***.***
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.***.*
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.***.*
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.***.*
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.*.*
    192.168.***.*
    hicat
    Level 30  
    Zadzwoń do swojego operatora sieci, i niech Ci na urządzeniu w domu zrobi przekierowanie portów, tyle z mojej strony.

I jak proszę o podanie wyników to po co to zasłaniasz gwiazdkami ?

Internet masz bezprzewodowy, połączenie ethernetowe, więc jakieś urządzenie w domu masz. Telefon do dostawcy i tyle.

Ciągnięcie tego tematu nie ma sensu. Skoro nie potrafisz odpowiadać na proste pytania.
    as-max
    Level 21  
    Mam podobną sytuację - również internet radiowy:
    Na dachu jakiś MikroTik=====skrętka z PoE====router====switch====komputery
    Dostawca radiowy ustawił mi w poprzedniej konfiguracji IP zewnętrze tylko na konkretne IP w mojej sieci wewnętrznej (np. 192.168.11.200) - takie DMZ.
    Teraz mam zrobiony bridge w urządzeniu na dachu, także konfiguracja jest trochę inna.
    Spytaj się dostawcy na jakiej zasadzie masz to zewn. IP, czy może jest ono przydzielone na jakieś konkretne IP wewnętrzne.
  • Helpful post
    hicat
    Level 30  
    Jeżeli ma coś w stylu MikroTik, Ubiquiti, czy nawet jakiegoś APC, to o tym nie wiedział, a mieszanie przez niego w konfiguracji może się skończyć brakiem internetu, lub problemami (większość osób nie lubi jak im się ingeruje w urządzenia)
    Dlatego najlepszym, najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem będzie jak zadzwoni do dostawcy i poprosi o przekierowanie portów.