Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD LG32LC3R - wejście HDMI uszkodzone

25 Sie 2010 17:02 3971 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam telewizor LCD LG32LC3R. Dzisiaj przyszedł do mnie serwisant z kablówki UPC żeby zainstalować mi dekoder HD z nagrywarką. Niestety nie udało mu się bo jak stwierdził uszkodzone mam łącze HDMI ( na ekranie napis brak sygnału). Telewizor ma ponad trzy lata więc jest już po gwarancji. Nigdy z tego wejścia nie korzystałem. Chciał mi podłączyć przez eurozłącze ale się nie zgodziłem i pozostałem przy dotychczasowym dekoderze cyfrowym ale bez HD. Gdzie w Warszawie mogę sprawdzić poprawność tego łącza? Jak zadzwoniłem do serwisu LG to powiedzieli mi że naprawa kosztuje 700zł. To dla mnie olbrzymia suma. Nie do przyjęcia. Czy jest jakiś tani sposób na rozwiązanie tego problemu? Nie znam się na tych sprawach więc bardzo proszę o pomoc.
    Mariusz
  • Poziom 43  
    A sam nie możesz sprawdzić podłączając inne urządzenie do tego złącza? Pożycz od kogoś jakiś sprzęt z HDMI i pokombinuj.
    Niestety, naprawa może nie być tania.
    Trzeba by oddać sprzęt do serwisu, ale nie LG, bo tam "z urzędu" main board do wymiany. Może coś pokombinują. W innym wypadku raczej wymiana płyty głównej, a to jednak "parę groszy".
  • Poziom 9  
    Nie mam znajomych z takim sprzętem. W serwisie powiedzieli mi że nawet jak nigdy tego wejścia nie używałem to mogło się popsuć kiedy korzystałem z innych łącz. Dam sobie spokój bo widzę że to wiąże się z dużymi kosztami. Dziękuję
    Mariusz
  • Poziom 9  
    Okazało się że ten technik z UPC był w błędzie. Przyszedł drugi i podłączył bez problemu. HDMI nie było uszkodzone. Widocznie ten technik miał uszkodzony kabel.