Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wiertarka BOsch PSB 500 RE- luzowanie się uchwytu wiertła

25 Aug 2010 18:01 9221 6
  • Level 9  
    Witam,
    Piszę w imieniu mojego taty, który ma pewien problem z wiertarką BOscha PSB 500 RE. Mianowicie, tak jak w temacie, uchwyt wiertła luzuje się i w związku z tym nie trzyma dobrze wiertła. Mój tata ma problem z wymianą tej części. Czy ktoś mógłby podesłać jakiś schemat bądź dokładnie opisać jak ściągnąć te tzw. futerko (dodam, że jest to uchwyt z koronką). Z góry dziękuje w imieniu moim i taty za pomoc.

Z góry przepraszam jeśli wpisałam mój post do złego działu.
  • Level 2  
    Rozkręć futerko. W środku powinna być śruba trzymająca futerko ,raczej ma lewy gwint. Po jej odkręceniu powinno dać się zdjąć futerko .
  • Level 9  
    Raff72 wrote:
    Rozkręć futerko. W środku powinna być śruba trzymająca futerko ,raczej ma lewy gwint. Po jej odkręceniu powinno dać się zdjąć futerko .

hej problem w tym ze takiej śruby tam nie ma. Jest jakieś inne wyjście?
  • Level 2  

Może ta śruba się wykręciła. Nie wiem co innego może być
  • Level 9  
    Raff72 wrote:

Może ta śruba się wykręciła. Nie wiem co innego może być

Ok. Dziekuje bardzo za pomoc. Przekaze tacie informację i zobaczymy co z tego wyjdzie
  • Level 23  
    ja bym rozebrał wiertarkę tak by został mi trzpień wraz z tym nieszczęsnym futrem które zapewne się tak jakby zapiekło i włożył w imadło trzpień i wtedy próbował odkręcić (dobra metoda to włożyć do miski z olejem na całą noc w przypadku mojego alternatora pomogło). Inne rozwiązanie to nacinać futerko tak by nie zniszczyć gwintu lub podgrzać palnikiem temperatura również robi swoje obok link do schematu wpisać należy tylko model http://www.bosch-do-it.pl/majsterkowicze/serw...ennych/serwiscz%C4%99%C5%9Bcizamiennych.shtml
  • Level 15  
    cześć!

Zobacz czy na wrzecionie wiertarki (ten element na którym nakręcone jest futerko) są 2 spłaszczenia / ścięcia. Jeśli tak to musisz mieć płaski klucz 17'kę, którym chwytasz wrzeciono właśnie w tych miejscach (blokujesz) i odkręcasz futerko (jeśli w środku nie ma śruby tak jak piszesz). Może iść ciężko jak gwint jest zapieczony ale powinno pójść. Jeśli nie masz ścięć na wrzecionie to niestety najprawdopodobniej trzeba będzie rozkręcić obudowę i wyjąć całe wrzeciono z kołem. Zblokować w imadle i dopiero odkręcać futerko.