Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka GP powerbank GPPB520GS i kilka pytań.

Michos 25 Sie 2010 18:32 1483 0
  • #1 25 Sie 2010 18:32
    Michos
    Poziom 9  

Witam, z góry proszę moderację o przeniesienie mojego tematu we właściwe miejsce, jeśli założyłem go nie tam gdzie trzeba, jest tych działów tyle, że można się pogubić.

Otóż posiadam wymienioną w nazwie tematu ładowarkę do akumulatorków NiMH i mam kilka pytań.

1). Podczas ładowania akumulatorków ładowarka cicho pika, coś jakby jakaś przetwornica impulsowa albo rytmicznie ładowany kondensator (+gdy w jej pobliżu włączę radio, to w rytm tego pikania pojawiają się zakłócenia w odbiorze), chciałbym wiedzieć czy tak powinno być, czy mam uszkodzony egzemplarz i co to tak pika.

2). Według producenta, ładowarka powinna odrzucać wszystko co nie jest akumulatorem NiMH i wyświetlić błąd. W praktyce udało mi się też ładować akumulatory NiCd i baterie alkaliczne Toshiba Alpha Power. Innych baterii alkalicznych, cynkowo węglowych i litowych nie chce ładować. I tu moje pytanie: W jaki sposób ładowarka odróżnia zwykłe baterie od akumulatorków i dlaczego nie odrzuca alkalicznych baterii Toshiby?

0 0