Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apple - ciemny obraz

26 Sty 2003 19:32 1509 4
  • Poziom 20  
    Obraz mam ciemny. Regulacja jasności i kontrastu działają. Żarzenie 6,3V. Regulacja SCREEN w powielaczu nie daje żadnych zmian - napięcie na G2 kinola nie zmienia się i wynosi 36V.

Czy możliwe jest że padł potencjometr w powielaczu??? Klient mówi że zanim doszło do usterki słyszalne były trzaski, podczas których obraz zanikał. Dodam jeszcze, że FOCUS na powielaczu działa, a potencjometr SCREEN bardzo lużno się kręci - praktycznie żadnego oporu.

Czekam na sugestie.

Pozdrowienia LEEYO
  • Poziom 17  
    Witam!
    G2 stanowczo zbyt niskie.
    Powinno być 350V - 900V
    Prawdopodobnie trafopowielacz do wymiany.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Czy ktoś mi może pomóc? Myślałem z początku, że to wina potencjometru SCREEN na powielaczu - niestety się pomyliłem!

Jak się okazało w tym modelu (AppleVision 20") nie ma połączenia pomiędzy potencjometrem SCREEN a G2!!! Napięcie G2 jest widocznie brane z innego miejsca. Nie spotkałem się jednak nigdy z takim rozwiązaniem - może ktoś ma jakiś schemat takich układów??? Znalazłem na płytce kinola dość duży potencjometr (47M) - podejrzewam, że to on jest do regulacji napięcia na siatce G2, ale w sumie miałem za mało czasu, żeby to sprawdzić.

Wszystkie uwagi będą dla mnie cenne!

Pozdrowienia
  • Poziom 10  
    sorry, Twój post jest bardzo stary, ale może pomożesz - moze znalazłeś rozwiazanie :-).
    mam dokładnie ten sam kłopot tylko z objawem przejaśnionego kinola - az do widocznych linii powrotów.
    jak to bydle ściemnić ?
    ;-)
    tak samo screen nie wpływa na nic :-)...a może masz oprócz nabytej praktyki - schemacik ?
    pozdrowienia
    Itli
  • Poziom 30  
    Jesli chassis sony - regulacja jest elektroniczna : tranzystorek sterowany przez kontroler a prawidlowa wartosc
    ustawiana za pomoca softu serwisowego.
    IMO najprosciej znalezc ten tranzystorek
    (na plytce kineskopu)i jesli jest sprawny (i jego otoczenie) dorobic reczna regulacje na potencjometrze.