Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 2 1.9 DCI 2005r licznik

marekfiesta 25 Sie 2010 20:36 6047 5
  • #1 25 Sie 2010 20:36
    marekfiesta
    Poziom 19  

Jak w temacie podczas jazdy zgasł cały licznik jakby coś zaśmierdziało reszta działa ok,co może być przyczyną ,czy 1 bezpiecznik byłby na cały licznik i ,czy może szukać w samym liczniku.Może ktoś miał już taki przypadek,proszę o pomoc.

• #2 25 Sie 2010 20:45
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wpisz na alledrogo naprawa licznika scenic, no chyba że sam będziesz potrafił to naprawić.

• #3 20 Gru 2010 23:10
    vie-h
    Poziom 10  

Witam
    Miałem też problem z tym licznikiem - wszystko zgasło i nastąpiła ciemność.
    Uszkodzeniu uległ IRF3710, trzy diody zabezpieczające przetwornicę i bezpiecznik 6,5 A.
    Naprawy dokonał elektromechanik, który wymienił uszkodzone elementy oraz ustawił właściwy przebieg kilometrów. Oczywiście dokonał też sprawdzenia (test) całego licznika urządzeniem podpiętym do komputera pokładowego auta.
    Koszt - 400 zł.

• #5 25 Gru 2010 17:17
    vie-h
    Poziom 10  

Owszem - szukałem i znalazłem, ale żeby coś zdziałać przy płytce tego licznika to trzeba mieć jeszcze odpowiedni sprzęt. Byle jaka lutownica transformatorowa nie wystarczy. Nadmieniam, że uwielbiam lutować ale jak zobaczyłem ten druk i elementy na nim nalutowane to wolałem się poddać.

• #6 29 Lip 2013 21:33
    stempskp
    Poziom 10  

witam
    Czy ktoś może powiedzieć ile powinien pobierać prądu licznik uruchomiony na stole? Chodzi tylko zegarek (brak modulatora CAN), u mnie pobiera ok 1.3 A wydaje mi się że to trochę za dużo ale muszę się upewnić. Licznik po gruntownym spaleniu za miast bezpiecznika była zwora. wymienione: driver, IRf, wstawiony bezpiecznik 6,3A, naprawa ścieżek, kondensatory (profilaktycznie), rezystor 30 ohma i rezystory 1 ohma (wszystke).
    Renault scenic 2 1.9 DCI 2005r licznik

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME